Kısa ve Uzun Saçlar için Balerin Topuzu Nasıl Yapılır?

Kısa saçlı kadınlar amacıyla ya da saçını kısa kestiren kadınlara harika topuz modelleri seçtik.

Özel vakitlerde ve gecelerde bu şık topuzları elbiseler ile yapabilirsiniz. Fakat spor topuzlar ile de günlük saç stilleri yapabilirsiniz.

Kısa ve Uzun Saçlar için Balerin Topuzu Nasıl Yapılır?

Eğer saçlarınız omuzlarınızın üzerinde ise daha çok topuz seçeneğiniz var. Daha kısa ise ne kadar kısa olursa olsun topuz gerçekleştirme amacıyla birtakım güzel, ilginç, tatlı ve seksi topuz modelleri ​​var. Saçınızda ilham aldığınız moda tasarımlar meydana getirmek amacıyla illa Rapunzel tipi saçlarınızın olması için gerek görünmemektedir.

Kısa Saçlar İçin Düşük Bohem Örgülü Topuz Modeli

Saçınız ne kadar kısa olursa olsun, her vakit örgülü tarz amacıyla gidebilirsiniz. Saçlarınız omuzlara dokunur ya da daha kısa olabilir, yeniden bu örgülü topuz modelleri size ideal olacaktır. Saçlarınızı dört bölüme ayırın, onları örüp uçlarını bağlayın. Üçüncü örgüyü ikinci üzerinden atın ve çevresinden ve altından sarın ve daha sonra tel toka ile sabitleyin.

İkinci örgüyü parmağınızı çevresinde sarın örgüyü çekerek düzeltin, daha sonra ensenin alt kısmına sabitleyin. Dördüncü örgüye aynı şekline ense kısmınıza sabitleyin.

Kısa Saçlar İçin Sahte Topuz Modeli

Bir düzmece kabarık topuz saç gerçekleştirme amacıyla saç bandına ya da eşarp var. Eşarplar rastgele bir renk, rastgele bir tasarım, ya da değişik dokularda olabilir. Saçınızın üst kısmına krepe yapıp kabartın ve resimde görüldüğü gibi eşarp yardımı ile enseden üstte doğru topuzunuzu yapın.

Kısa ve Uzun Saçlar için Balerin Topuzu Nasıl Yapılır? 1

Kısa Saçlar amacıyla Örgü Taçlı Topuz Modelleri

Kısa saçlı kızlar amacıyla, örgülü topuz gerçekleştirme amacıyla harika bir topuz stili. Hem rahat hem spor bir manzara veriyor. Ayrıca abiye elbiseler ile de kullanabileceğiniz harika kısa saç topuz modeli…Fantezi akşam stilleri içerisinde muazzam ve seksi görünüyor. Kaş dış köşesinden Hollandalı örgü yapmaya başlayın ve kulak gerisinde başın üzerinde yol manzarası oluşturun. Sol tarafa doğru yapın sonra biraz katlanmış amacıyla tutturulmuş olmalıdır. Bunu gerçekleştirme birkaç dakikanızı alır, hem de basit ve gün şık ve güzel görünüyorsun.

Kısa Saçlar amacıyla Dağınık Örgülü Bun

Omuz uzunluğundaki saçlar amacıyla harika bir dağınık örgülü topuz modeli. Saç örgüsü ve topuz bir tel toka ile arakadan birleştirilerek yapılır. Kısa saçlı gelinler amacıyla tatlı ferahlatıcı bohem örgülü topuz modeli.

Bu topuz modeli ensede örgüler ya da burgu kullanarak yapabilir, ama kısa saçlarda görkemli görünüyor. Çoğu saç uzunlukları amacıyla kullanabilir bir saç modeli.

Kısa ve Uzun Saçlar için Balerin Topuzu Nasıl Yapılır? 3

Onunla ne yapacağına karar veremediğin pixie kesim kısa saçların varsa bu saçlar tam size göre… Bu güzel kabarık saç modeli, bölümlere ayırılıp saçlar bükülerek yapılmış bir topuz tipi. Bölümlere ayırdığınız saçınızı aslında göz alıcı bir tesir vermek amacıyla ışıltılı bir saç tokası ekleyerek yapabilirsiniz.

 • Kısa Saçlar amacıyla yarım Topuzlar
 • Eğer aslında kısa bob saçlarınız varsa bu yukarıdan yarım topuzlu saç modeli de harika bir seçim olur.
 • Kısa saçlardaki en mühim sorunlardan biride hacimdir. Birazcık olsun hacim veren saç ürünleri ile ardından gerçekleştireceğiniz topuz modeli ile harikalar yaratabilirsiniz.
 • Geçici olarak davetlerde yapabileceğimiz dağınık topuz saç modeli sizi bir vakit çok şık yapabilir. Hemen derhal her acil haller amacıyla yapması çok basit ve şık bir topuz saç modeli. En şık saç modellerinden biri de başımızın üstünde düzgünce sarılmış topuzdur. Bu topuzların şahı da kuşkusuz ki balerin topuzudur. Bugün sizlere balerin topuzunu anlatacağız. Bu adımların hemen ardından siz de kuaförden çıkmış gibi saçlara sahip olabilirsiniz.

  İhtiyacınız olanlar iki lastik toka, tel tokalar, donut toka ve saç spreyi.

  Kısa ve Uzun Saçlar için Balerin Topuzu Nasıl Yapılır? 4

  Donut tokaları çoğu bijuteriden bulabilirsiniz. İstediğiniz topuzun büyüklüğüne göre büyük ve ufak seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Günlük kullanım amacıyla ufak donut toka çok daha iyi olacaktır.

  Eğer donut tokaya para vermek istemiyor, ya da donut toka bulamıyorsanız evdeki çoraplarınızdan birini feda ederek kendi donut tokanızı yaratabilirsiniz. Yapmanız gereken çorabı düz bir şekilde kesim donut şeklinde içe doğru kıvırmak.

 • Adım: Saçlarınızı düzgünce tarayarak tepeden bir at kuyruğu yapın. Lastiği çok sıkı bağlamayın yoksa başınız çok ağrır.
 • Adım: Donut tokayı alıp saçınızı aradan geçirin.
 • Adım: Saçlarınızı bu aşamada donut toka sayesinde etrafından geçirmeniz gerekmektedir. Daha sonra lastik ile sabitleyeniz.
 • Adım: Dağınık bir şekilde topuz ile saçınızı birleştiriniz.
 • Adım: Saçlarınız bozmadan işlem yapmanız gerekmektedir. Bu bozmama işlemini tam olarak gerçekleştirmek istiyorsanız ince telli bir şekilde tarak almanız gerekmektedir. İnce telli tarak sayesinde düzeltme işlemleriniz gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Düzeltme işlemi sırasında çıkan ufak saç tellerinizi ise tel tokalar ile sabitlemeniz gerekmektedir.
 • Adım: Bu aşamada son derece dikkat etmeniz gereken durumlar söz konusudur. Saç spreyini kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta spreyin direkt olarak göz ile temasını engellemekten geçecektir. Bu duruma bağlı olarak gözlerini tam bir şekilde kapatmakla beraber sıkı bir şekilde etkileşimini düşürmeniz gerekmektedir. Bu aşamadan hemen sonra topuzunuzun hazır olduğunu söyleyebiliriz.
 • Kısa ve Uzun Saçlar için Balerin Topuzu Nasıl Yapılır? 5

  Uzun saç gerektiren onlarca saç modeline özenip saçlarınızı uzattıktan sonra yalnızca at kuyruğu modeli ile yetinmeye başladıysanız, bu işte bir yanlışlık var demektir. Pek çok şahıs saçlarına biçim verecek süreyi olmadığından, sabah erkenden evden çıkması gerektiğinden ya da saç gerçekleştirmeyi bir türlü beceremediğinden yakınır. İşte şimdi bütün bu şikayetlere aynı anda yanıt verecek son derece kolay ama bir o kadar da kolay bir ürün var karşımızda: saç topuz süngerleri!

 • Topuz süngeri kullanımına geçelim:
 • İlk aşamada saçınızı tam olarak lastik yardımıyla at kuyruğu şeklinde topluyorsunuz.
 • İkinci aşamada ise at kuyruğunuzu tam olarak topuz süngerinin içinden geçirmeniz gerekmektedir.
 • Üçüncü aşamada tam olarak at kuyruğunun sünger için her yerini kaplayacağı bir durum söz konusu olacaktır.
 • Son olarak da saçlarınızın ucunu topuzun çevresine sarıp tel tokaların sayesinde tutturuyorsunuz.
 • Saçlarınız uzunsa, yapılacak onlarca model var. Genellikle at kuyrukları ve topuzlar, uzun saçlara en çok yakışan modellerin başında gelir. Topuz yapar iken lastik ve tel tokanın yanı sıra değişik aparatlardan da faydalanabilirsiniz.

  Kısa ve Uzun Saçlar için Balerin Topuzu Nasıl Yapılır? 6

  Topuz yapma işleminde tel toka ve lastik kullanımdan ayrı olarak birçok aparattan rahat bir şekilde faydalanabilir ve daha basit sonuçlar dahi ortaya koyabilirsiniz. Her saç durumuna bağlı olarak farklı durumlar ortaya çıkabilir. Bunlardan biri de topuz süngeridir. Pofuduk bir şekilde ve yuvarlak olarak bir simidi andırmakla beraber otaya çıkan topuz süngeri sayesinde saçlarınızda son derece şık topuzlar ortaya koyacaksınız.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kisa-ve-uzun-saclar-icin-balerin-topuzu-nasil-yapilir/