Kıvırcık Saçlara Yakışan Saç Renkleri

Kıvırcık Saçlara Yakışan Saç Renkleri
Kıvırcık saçlı  kadınların saç bukleleri çok yoğun ve sık olduğu için saçlarında kullandıkları renkler koyu renklerden oluşmamalıdır. Doğru rengi bulmak için ten ve göz rengi de göz önünde bulundurularak kıvırcık saça en uygun renge karar verilmelidir. Cilt.net olarak yazdığımız bu konu içerisinde  Kıvırcık saç renklerini inceleyebilir ve teninize uygun saç renklerinden birine karar verebilirsiniz.

Buğday Tenliler İçin Kıvırcık Saç Renkleri : Buğday tene sahip olanlar kumral tonlarını ya da balköpüğü rengini tercih etmelidirler. Saçlarınıza hareket katacak olan bu renkler aynı zamanda yüz hatlarınızı da ortaya çıkarır. Özellikle orta tonlarında olan kumral tonları buğday ten ve kıvırcık saç için en ideal olanıdır. Buğday tenliler papatya sarısı rengini de kullanabilirler. Saçınıza ombre saç modeli şeklini verirseniz güzel bir görüntü elde edersiniz.

Esmerler İçin Kıvırcık Saç Renkleri : Kıvırcık saçlar yapısı gereği kuru olduğu için çok koyu renklerde daha da hacimsiz görünürler. Siyah, mavi siyah  gibi  saç renkleri  kıvırcık saçlar için  uygun değildir. Saçların şeklini gizleyen bu renkler kullanılmamalıdır. Bunun için esmer tenli ve kıvırcık saçlara sahipseniz yapmanız gereken saçlarınıza mutlaka ışıltı attırmaktır. Aralara atılan  seyrek ışıltılar ve krepeler  saçlarınızı daha hareketli ve canlı gösterecektir.

Açık Tenliler İçin Kıvırcık Saç Renkleri : Sarı tonları, röfle ile ışık uyumu yakalanmış saçlar  açık tenli bayanların kıvırcık saçlarına doğal bir ışıltı katar. Bakır rengi ve bakır tonları kıvırcık saçın şeklini ortaya koyan bir diğer renktir. Buklelerin şekli  bakır, tarçın bakır ve bakır kahve  gibi tonlarda ortaya çıkar. Kıvırcık saçlarınızı bakır tonlarında kullanmaya karar verdiyseniz kaşlarınızı da boyatmayı unutmayın. Saçlarınız kıvırcık ve teniniz beyaz ise bu renkler sizin için en ideal renklerdendir. Açık tenli olup da kıvırcık saçlara sahip olmak harika bir görünümdür.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kivircik-saclara-yakisan-sac-renkleri/