Kol İnceltme Hareketleri

Kol inceltme hareketleri, olması gereken kalınlıkta ve vücutla orantılı ölçüdeki kollar, kişiyi fit ve zinde gösteren bir detaydır. Kolların fazla kilolu ve kalın oluşu hem estetik açıdan hoş durmaz, hem de moral bozar. Peki kol hareketleri yaparak kolları inceltmek ve şekle sokmak mümkün mü?

Kolları inceltmek sadece egzersizle ulaşılabilecek bir netice değil. Bu süreçte basit karbonhidrat oranı düşük bir diyet yapmak da neredeyse şart. Bu tip bir diyetle birleşen kol hareketleri ile muntazam ve vücutla orantılı kollara ulaşmak mümkün.

Kol inceltme hareketi denilince akla gelen hareketlerden birisi şınav hareketidir. Kol hareketleri içinde en zorlayıcı ama etkisi de en güçlü olanıdır.

Egzersiz lastikleri de kol hareketleri yaparken işinize hayli yarar. Bu hareketler son derece etkilidir ve kısa süre içinde netice almanızı sağlar. Lastikle yapacağınız hareketleri 10 kez sağ, 10 kez de sol kol şeklinde tekrarlayabilirsiniz.

Egzersiz lastiğini ok atma pozisyonunda gererek de kullanabilirsiniz. Gerin, birkaç saniye durun ve lastiği gevşetin. Kol arka kaslarını germek ve sıkılaştırmak için son derece faydalı bir egzersizdir.

Kol İnceltme Hareketleri 1

Sandalyeye oturarak ve kol kaslarınızı kullanarak yapacağınız kol hareketleri de son derece etkili olacaktır.

Boks hareketi de etkili kol hareketleri içinde yer alır. Ama hareketi yapmadan evvel sakatlanmalara sebebiyet vermemek için önce ısınma hareketleri yapmanız iyi olacaktır.

Kol inceltme hareketlerini düzenli olarak yaptığınızda sımsıkı kollara kavuşmanız mümkündür. Günlük 10-15 dakikanızı ayıracağınız egzersizler ile 15 gün içinde gözle görülür sonuçlar elde ettiğinizi görebilirsiniz.

Kol inceltme hareketleri resimli  örnekler de size rehberlik edecektir. Bu örnekleri takip ederek kol inceltme hareketlerini uygulayabilirsiniz.

Üst kol inceltme hareketleri özellikle sarkan kol kaslarını toplamaya ve sıkıştırmaya yarayacaktır. Düzenli ve disiplinli olarak yapılacak üst kol inceltme hareketleri sayesinde sıkılaşmış kollara kavuşabilirsiniz.

Kol İnceltme Hareketleri 2

Ebru Şallı kol inceltme hareketleri de size bu konuda yardımcı olacaktır. Bu videoları izleyerek ve her gün düzenli uygulayarak güzel, sıkı ve diri kollara kavuşabilirsiniz.

Kollarınız istediğiniz forma kavuştuktan sonra da kas kaybı ve gevşeme yaşamamak adına bu hareketleri uygulamaya devam etmeniz iyi olacaktır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kol-inceltme-hareketleri/