Kolay Kakaolu Pasta

Sofralarımızın zenginliği konusunda dünya ile yarışır durumda iken bazen pratik çözümlere ihtiyaç duymaktayız. Özellikle aniden çıkıp gelen misafirler için mükemmel çözüm kolay kakaolu pasta yapmaktır. Hemen her evde bulunan malzemeler ile çok pratik bir şekilde ve kısa zamanda hazırlanabilen bu kek ile misafirlerinize daha fazla zaman ayırabilme şansınız da olacaktır.

Hemen dumanı üstünde kakaolu bir pasta eşliğinde hoş bir sohbet mükemmel ev sahipliğinizi taçlandıracaktır. Misafirlerin dışında ev halkına özellikle de çocuklara hazırlayacağınız kakaolu pasta oldukça doyurucu ve sağlıklı bir öğün olacaktır.

Kakaolu kek yapımı için dört adet yumurta, dört yemek kaşığı kakao, iki su bardağı toz şeker, bir su bardağı süt, bir su bardağı margarin (erimiş), kabartma tozu, üç su bardağı un gerekmektedir. Pastanızın daha kabarık olması için pasta ustaları yumurta ve sütün oda sıcaklığında olmasını tavsiye etmektedir.

Öncelikle yumurta ve şeker köpük köpük oluncaya kadar çırpılır. Ardından un ,margarin. kabartma tozu ve sütü ilave ederek bu karışımın iyice harmanlanması için güzelce çırpılır. Yüz seksen derecelik bir fırında yaklaşık otuz beş dakika kadar pişirmek gerekmektedir.

Görselliği ön planda tutan kişiler için güzelce yağlanmış kek kalıplarını kullanmak yüz güldüren neticeler verecektir. Ayrıca kare veya değişik şekillerdeki borcam veya farklı kalıplarda tercih edilen uygulamalar arasındadır. Görselliği ve damakta bıraktığı tadı ile muhteşem bir lezzet olan kakaolu pasta kolay hazırlanması ile de adeta bir cankurtaran gibidir.

Kolay Kakaolu Pasta

Evde bulunan malzemenize göre kekin içerisine fındık ve benzeri şeyler atabileceğiniz gibi üzerine Hindistan cevizi dökebilirsiniz. Bunun dışında krem şanti ile farklı bir görüntü ve lezzet elde edebilirsiniz. Ayrıca tercihe göre bitter veya damla çikolata da pasta içine eklenebilir. Kakaolu pastanızı süt veya çay eşliğinde ikram edebilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kolay-kakaolu-pasta/