Kondom Nedir?

Kondom nedir, kondom erkeklerde cinsel ilişki sırasında ereksiyon haldeki penise takılan, lastikten yapılmış oldukça ince ve uç kısmında meninin toplanması için çıkıntılı bir haznesi olan kılıftır. Amacı boşalma sonrasında rahim içine ilerleyen spermlerin yumurtayı döllemesini önleyerek kadını gebelikten korumasıdır. Kondom ne demek yahut condom nedir sorusunun en net yanıtı budur.

Kondom Nedir?

Kondom ne zaman takılır sorusuna ise şöyle yanıt verelim; her cinsel ilişki için ambalajından çıkartılan yeni bir kondom, sertleşmiş erkeklik organına, kadının haznesine henüz temas etmeden evvel takılır. Kondom önce penisin baş kısmına geçirilir ve avuç içiyle sıvazlayarak penis köküne kadar giydirilir. Kondomun yırtılmaması için takarken, uç kısımda meninin birikeceği hazne sıkılarak havası alınmalı ve öyle takılmalıdır.

Doğru kullanıldığında son derece etkili ve faydalı olan kondom çeşitleri ile de kullanım kolaylığı sunuyor ve ilişkiyi daha keyifli haline getiriyor.

Kondom Çeşitleri

En iyi kondom hangisidir derseniz bu tamamen sizin ve partnerinizin kişisel tercihine kalmıştır. Piyasada çok çeşitli kondom türleri var. Maksat elbette ilk olarak gebeliği önlemek ve cinsel yolla bulaşması muhtemel hastalıkların önüne geçmek ama hem sekse farklı renkler getirmek hem de kondomların işlevini artırmak için farklı çeşitlerde alternatifler sunulmaktadır.

Kondom Nedir? 1

Tırtıklılar, naneliler, kokulular, karanlıkta parlayan fosforlular,  boşalmayı geciktirenler, çok ince olanlar, ver coşkuyu denilen yüzeyi kabartmalı olanlar ilk akla gelenleridir. Bilinen en şöhretli kondom Okey kondomdur ve en çok satılan kondom markasıdır. Kondomun nasıl kullanılacağını bilmek de önemlidir. Kondomu taktıktan sonra dışına kayganlaştırıcı özellikte herhangi bir madde sürmemek gerekir.

İlişki sonunda boşaldıktan sonra, kondomun vajina içinde kalmaması için penis sertliğini henüz kaybetmeden kondom çıkartılmalıdır.

Kondomu çıkardıktan sonra delik ve sızıntı fark ederseniz derhal gebelik önleyici tedbirleri alınız.

Her ne kadar yaygın olarak kullanılmasa da kadın kondomu da gebelik önleyici alternatif olarak kullanılmaktadır. Kadınların vajinalarına yerleştirdikleri lateks yahut poliüretandan yapılan ve keseye benzer bir madde olan kadın kondomu female condomun kısaltılmış şekli olarak “Femidom” olarak da bilinir.

Kondom Nedir?

Gelelim kondom fiyatlarına…

Marka ve adede gör değişkenlik gösteren kondom fiyatları ortalama olarak şu civardadır:

  • 10’lu paketler: 13 TL civarı
  • 20’li paketler: 25 TL civarı
  • 40’lı paketler 40 TL civarı.
  • Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kondom-nedir/