Koşu Bandı Özellikleri ve Faydaları

Koşu Bandı Özellikleri ve Faydaları
Spor yapmak çoğu kişinin hayali ve hedefi olsa da, hayat telaşesi, iş yükü ve daha elzem gereklilikler sebebiyle bu hedef bir türlü gerçekleşmez. Fitness salonlarına kayıt yaptırıp gitmeye üşenen grubun içindeyseniz, evinize alacağınız koşu bandı ile, ev ortamında rahatlıkla sporunuzu yapabilirsiniz. Kardiyo ağırlıklı egzersizler olan tempolu yürüyüş ve koşu sayesinde, hem vücutta biriken toksinleri atmak, hem de yağ yakarak formda ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak zor değil. Sürekli yenilenen ve gelişen teknoloji sayesinde son sistemle donatılan koşu bantları, kaç adım attığınızı, ne kadar kalori yaktığınızı belirterek daha bilinçli şekilde spor yapmanızı sağlıyor. Dilerseniz düzenli olarak gittiğiniz spor salonlarında koşu bandından faydalanın, yahut bir adet koşu bandı satın alarak spor salonunu evinize getirin. Bu alet elbette bir spor salonunun sunduğu çeşitliliği tek başına sunamaz; ancak evinizdeki koşu bandını düzenli ve istikrarlı şekilde kullanırsanız, hem sağlıklı biçimde kilo kaybetmenizi, hem de forma giren vücut ölçülerinizi korumanızı sağlayan bir disipline kavuşmuş olursunuz.

Koşu-Bandı-Özellikleri-ve-Faydaları1

Koşu Bandı Nerden Alınmalı
Koşu bandı almaya karar verdiyseniz, ya spor ürünleri satılan mağazalardan ya da teknoloji ürünleri ve elektrikli aygıtlar satan teknoloji marketlerden temin etmeniz en doğru karar olacaktır. Bilmediğiniz mağazalardan, bilinmedik marka koşu bandı satın almak, ilerleyen zamanda başınızı ağrıtacak pek çok olumsuzluğa sebep olabilir. Yetkili satış noktaları ve ilgili bayilerden yapılacak alışveriş, hem garanti kapsamında olmanızı, hem de kaliteli ürün alarak uzun süre kullanım sağlayacak bir konfora sahip olmanızı sağlar.

Koşu Bandı Markaları ve Fiyatları
Piyasada satılan çok değişik donanım ve fonksiyonda koşu bandı var. Koşu bandı alırken ergonomik olmasına, zemininin esnek olmasına, motor gücünün yüksek olmasına, eğim ve devir gücünün çeşitliliğine önem verilmeli. Sert yüzeyli koşu bantları, ayak, bilek, kalça ve bacaklara aşırı yük bindirdiğinden, bir süre sonra eklemlerde aşınma ve sakatlıklar meydana gelebilir. Bu yüzden kaliteli ve sıhhi bir ürün almak bunun için de gerekirse yüksek meblağlar ödemekten kaçınmamak gerekir.

Çeşitli marka ve tipteki koşu bantları ile fiyatları şöyle:

 • Dunlop Otomatik Eğimli 2,75 HP Speed Koşu Bandı 1.499,00 TL
 • Fox Fitness Ergonomy Otomatik Eğimli Koşu Bandı 1.516,90 TL
 • Hattrick Vision 2,5 Hp Otomatik Eğimli Koşu Bandı 1.790,00 TL
 • Hattrick Style 2,5 Hp Otomatik Eğim Motorlu Koşu Bandı 1.849,00 TL
 • Hattrick Sapphire X5 Otomatik Eğim Koşu Bandı 2.690,00 TL
 • Altis Troya M Masajlı 2,5 hp Motorlu Koşu Bandı 1.949,00 TL
 • Hattrick Quadro 3 Hp Koşu Bandı 1.990,00 TL
 • Hattrick Quadro M 3 HP Otomatik Eğimli Masajlı 3 Hp Koşu Bandı 2.190,00 TL
 • Voit Track Otomatik Eğimli Koşu Bandı 3.029,00 TL
 • Voit Exer 3.0 Hp Otomatik Eğimli Koşu Bandı 3.689,00 TL
 • Koşu Bandı Zayıflatır mı
  Koşu bandı üzerinde geçirilecek tempolu yürüyüş ve koşu süreci, yüksek kondüsyon gerektirdiğinden, terleme sonucu vücutta gerçekleşecek yağ yakımı ile kilo vermek elbette mümkün. Ancak koşu bandı kullanımından önce herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığını tetkik ettirmek gerekir. Bant üzerinde uzun süreli ve yüksek tempoda yapılacak yürüyüş ve koşu egzersizleri, kalbe yük bindireceğinden, temkinli olmak ve yarım saati aşmayacak sürelerde egzersiz yapmak gerekir.

  Koşu-Bandı-Özellikleri-ve-Faydaları2

  Koşu bandı kullanırken dikkat edilecek önemli başka bir husus da, ayakkabı kullanımıdır. Koşu bandında egzersiz yapılırken muhakkak uygun bir yürüyüş ayakkabısı giyilmeli, çorapla koşmaktan kaçınılmalıdır.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kosu-bandi-ozellikleri-ve-faydalari/