Koyu Saç Renkleri

Koyu kestane, küllü kumral ya da koyu sarı… Açık saç renklerine göre kullanımı daha kolay olan, açık saçlar gibi bayanları sürekli makyaj ile gezmek zorunda bırakmayan koyu saç renkleri; daha çok esmer ve buğday tenli bayanlara yakışan bir renk.
<!– –>
Soğuk saç renkleri olarak da bilinen koyu saç renklerini cildinize ve yüz tipinize en uygun olan saç kesimi ile kullanarak, harikalar yaratabilir; mükemmel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Peki, 2016 yılında da popülerliğini koruyacak koyu saç renkleri listesinde hangi renkler bulunuyor?

Koyu Saç Renkleri 1

Koyu Karamel Saç Renkleri

Beyaz tenli kadınlarda bile oldukça hoş duran koyu karamel; gölge ve ışıltılar ile hareketlendirildiğinde daha hoş bir görünüm elde ediliyor.

Koyu Karamel Saç Renkleri

Koyu karamel saç renginin hem esmer hem de beyaz tenli kadınlara yakışan ortak bir renk olduğunu söyleyebiliriz.

Koyu Kumral Saç Renkleri

Kumral saç renkleri içerisinde en doğal duran koyu kumral, tüm cilt tonları ile birebir uyum gösteren bir diğer renk. Altın ya da sarı gölge ve ombre detayları için koyu kumral saç renginin oldukça elverişli bir taban renk olduğunu da eklemek istiyoruz.

Koyu Kumral Saç Renkleri

Koyu Sarı Saç Renkleri

Esmer tenli kadınlarda bile yapay durmayan koyu sarı, hem güzel hem de doğal görünmek isteyen bayanların yıllardır ilk tercih ettiği renk.

 

Koyu Sarı Saç Renkleri
Hem sarışın olayım hem de doğal görüneyim, diyen bayanlar; koyu saç rengini tercih edebilir.

Koyu Kestane Saç Rengi

Sarı ten rengine sahip olan bayanlar için ideal olan koyu kestane saç rengi, her rengi deneyen ancak bir türlü istediği saç rengine ulaşamayan bu bayanların, en büyük kurtarıcısı.

Koyu Kestane Saç Rengi

Kahverengi saç renkleri içerisinde en asil duran koyu kahve, balyaj ve röfleler ile tamamlandığında parlak ve canlı saçlar elde ediliyor. Koyu kahvenin en yaygın tonları ise çikolata, karamel ve bakır tonları…

Koyu Kahve Saç Rengi

Buğday tenli bayanlar için oldukça doğru ve şık bir saç rengi seçimi olan koyu küllü kumral, elde etmesi biraz zor olsa da bir kez denendiğinde vazgeçilemeyen bir renk.

Koyu Küllü Kumral Saç Rengi

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/koyu-sac-renkleri/