Krill Yağı Faydaları

Krill Yağı Faydaları

Krill Yağı nedir? Krill yağı, bir deniz eklem bacaklısı olan krill ismindeki canlıdan elde edilir. Balık yapı gibi omega yağ asitleri bakımından zengindir. Pek çok olumlu etkisinden bahsedilmektedir. Krill oil ismiyle kapsül olarak ticari ambalajlarda satılmakta olan ürün hakkında söylenebilecek çok şey olmakla birlikte, balık yağı gibi, neredeyse hiçbir olumsuzluk dile getirilemez.

Krill Yağı Nelere İyi Gelir

Yüksek Kolesterol:  Krill yağı LDL bakımından oldukça zengin oluşu nedeniyle, doymuş yağ oranını hızla düşürür ve kolesterol kontrolüne yardımcı olur.

Kalp Sağlığı (Kardiyovasküler sistem): Kalp kaslarının güçlenmesinde yardımcıdır. Ayrıca düşürülen kolesterol sayesinde kan akışını kolaylaştırır.

Beyin Fonksiyonları: İçeriğindeki Omega yağ asitleri ve DHA sayesinde beyin fonksiyonlarının %40’a kadar daha aktif çalışmasını sağlar.

Adet Öncesi Sendromu: Psikosomatik olumsuzlukların hemen hepsinde olumlu etkileri vardır. Hormon dengesizliklerine bağlı ruhsal çöküntü hallerinde olumlu etkilerinde söz edilebilir.

Krill-Yagi-Faydalari1

Artrit (Eklem İltihabı): Yakın zamanda yapılan bri kaç araştırma, tedavisi pek de kolay olmayan eklem iltihapları karşısında ciddi anlamda etkili olduğunu ortaya koymaktadır.

Cilt Kanseri: Kanserle mücadelede henüz tam bir başarı elde edememiş olan tıp dünyasının yakın zamanda ortaya çıkardığı birkaç istatistiki verisinden birisi de, Krill yağının Cilt kanseri oluşumunu engellediği yönündedir. Araştırmalar henüz tamamlanmamış olduğundan denenmiş klinik bir veri değildir. Ancak denenmesinde hi bir sakınca yoktur.

Yaşlanma: Omega yazğ, asitleri, anti oksidanlar, dha, LDL gibi yaşlanma karşıtı içeriği ile Krill yağı, güçlü bir anti-aging unsurudur. Vücudun bütünüyle yenilenmesine büyük katkı sağlar.

Depresyon: Pek çok psikolojik sorunun aşılmasında etkilidir. Etken maddeleri beyin fonksiyonlarının efektif çalışmasına yardımcı olduğu olduğu, ruhsal çöküntü hallerinden de kurtulmaya yardımcı olmaktadır.

Pekiyi krill yağı mı, balık yağı mı diye soracak olursak cevabımız bizi krill yağı olacaktır. Zira krill yağı balık yapına göre daha kolay hazmedilmekle birlikte içeriğinde fazladan Phospholipidis veAstaxasnthin maddeleri bulunur. Etkileri balık yapına göre hayli fazladır.

Krill Yağı Nasıl Kullanılır

Kril yağı açık satılmamaktadır. Kapsüllerde kapalı ambalajlarda satılmasına karşın ilaç statüsünde değildir. Aktarlar ve doğal ürün satan mağazalarda satılır.

Günde 3 defa yemeklerden önce alınması önerilir.

Krill Yağı Fiyatı: Markaya göre değişmekle birlikte, kril yağı kapsülleri 30luk ambalajlarda satılmak üzere 50-90TL aralığındadır. Yine burada da orjinallik sıkıntısı olabilir. Dikkatili olmakta fayda vardır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/krill-yagi-faydalari/