Kudret Narı Faydaları İbrahim Saraçoğlu

Dünya genelinde tropik ülkelerde yetiştirilen kudret narı meyvesi, genel sağlık açısından çok faydalı bir meyvedir. Hem tazesi, hem kurusu bulunan bu meyvenin, yağı ve macunu da aynı şekilde şifalıdır.

Şifalı bitkiler konusunda özel çalışmaları bulunan İbrahim Saraçoğlu tarafından da önerilen bu özel meyve hakkında kudret narı nedir sorusundan yola çıkarak detaylı bilgileri sizlere aktarıyoruz.

Kudret Narı Faydaları İbrahim Saraçoğlu 1

Kudret narı, sarı çiçekleri bulunan kırmızı ve turuncu meyvelere sahip özel bir meyvedir. Sonbahar aylarında daha fazla tüketilen bu meyve, baharatçılar ve aktarlarda hem kuru hem de yaş meyve olarak satılıyor. Kullanım alanı ve ihtiyaca göre seçimini yapıp satın alarak bu şifalı bitkiyi kullanabilirsiniz.

Farklı şifalı bitkiler ile oluşturulan doğal karışımlarıyla adını duyuran İbrahim Saraçoğlu, kudret narı hakkında faydalı bilgiler veriyor. Ünlü uzmanın kudret narı hakkında verdiği bilgiler ve kudret narı neye iyi gelir sorusunun cevabını aşağıdaki gibi maddelendirebiliriz.

İbrahim Saraçoğlu, kudret narının sindirim sistemi hastalıklarına iyi geldiğini bildiriyor. Bağırsak ve mide hastalıkları için iyi gelen bu bitki mide yaralarının iyileşmesinde de etkili şekilde kullanılabiliyor.

İbrahim Saraçoğlu’na göre ülser, kolit, gastrit gibi mide sorunlarının çözümünde de kudret narından faydalanılabilir.

Profesör doktorun önerdiği kudret kürünü 40 gün süre ile kullanarak bu sorunların çözümü sağlanabilir.

Kudret narının egzama ve sedef hastalıklarına iyi geldiği pek çok kaynakta yer alan bilgiler arasında. Bu konuda İbrahim Saraçoğlu’da destekler nitelikte bilgiler veriyor.

Mide ve sindirim sistemi hastalıklarına iyi gelen kudret narı, bu yönü ile uzman doktorun da ilgisini çekiyor. İbrahim Saraçoğlu’nun pek çok doğal karışımında kudret narı meyvesine yer verdiği görülmüştür.

Kudret Narı Faydaları İbrahim Saraçoğlu 2

Kudret narının çok sayıda faydası mevcuttur. Bu faydalar arasında antioksidan özelliğinden dolayı yaraların iyileşme özelliği de yer alır. Yaraların daha çabuk iyileşmesi ve daha kısa sürede izlerinden kurtulmak için kudret narından yararlanılabilir.

Meyve hakkında yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda elde edilen bilgilere göre bu meyve ile hazırlanan ekstrenin şeker hastalığı için olumlu etkileri olduğu ortaya çıkarılmıştır. Kudret narı içinde bulunan 4 madde, şeker hastalığına karşı iyi geliyor.

Bayanlarda zaman zaman görülen vajinal yaralarına zeytin yağında bekletilmiş kudret narı uygulaması yapılabilir. Bu uygulama ile vajinal yaraların iyileşmesi sağlanabilir.

Enerji düşüklüğü yaşayan ve sürekli kendini yorgun hissedenler için enerji sağlayan kudret narı kişinin daha sağlıklı ve dinç olmasını sağlıyor.

Kudret Narı Faydaları İbrahim Saraçoğlu 3

Kudret narı faydaları ve kullanımı hakkında çok sayıda bilgi mevcuttur. Bu bilgilerin çoğunluğu bilimsel araştırmalara dayanan bilgilerdir. Faydaları çok sayıda olan kudret narının bilimsel olarak zararları yoktur. Ancak kullanıma dayalı olarak ortaya çıkan bazı zararları mevcuttur.

Kullanıcı hatasına bağlı olarak ortaya çıkan kudret narının zararları arasında en sık görülenleri çekirdeklerinin zehirlemesidir. Bu çekirdekler macun hazırlarken mutlaka çıkarılmalı ve meyve tamamen temizlenmelidir. Aksi halde çekirdeklerin zehirleme belirtileri göstermesi mümkündür. Diğer bitkisel ürünlerde olduğu gibi kudret narının da hamileler, emzirme döneminde olan anneler ve küçük yaşta olan çocuklar için kullanımı uygun değildir.

Kudret narı hakkında detaylı bilgilerin ardından kısaca kudret narı cilde faydaları, hakkında da bilgi vererek konumuzu sonlandırmak istiyoruz. İçeriğinde besleyici ve onarıcı çok sayıda vitamin, mineral bulunduran kudret narı, cilt yenileme, kırışıklık azaltma ve cilt yaralarını iyileştirme için kullanılabilir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kudret-nari-faydalari-ibrahim-saracoglu/