Kudret Narı Yağı

Kudret narı yağı, kudret narı meyvesinden elde edilen bir doğal yağdır. Meyvenin kendisi kadar faydaları olan bu özel yağ, diğer meyve yağlarında olduğu gibi doğal özelliklerdedir.

Taze ya da kuru hali daha ülkemizde yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlayan kudret narı meyvesinin yağının kullanımı hakkında da çok fazla bilgi sahibi değiliz. Bu yazımızda sizler için kudret narı yağı nasıl kullanılır sorusundan yola çıkarak, bu doğal yağın kullanımı ve faydaları hakkında bilgileri aktaracağız.

Kudret Narı Yağı

Kudret narı yağı, meyvenin kendisi gibi kötü kokulu ve acı tatlı bir yağdır. Şifalı meyveden elde edilen bu özel yağı sade olarak, tek başına tüketmek genelde çok zordur. Kullanan kişinin alışana kadar mide bulantısı yaşamasına neden olan bu yağı, en etkili şekilde bir küp şekerin üzerine 2-3 damla damlatarak tek seferde tüketebilirsiniz.

Kudret narı yağı genel olarak yaraların iyileştirilmesinde kullanılır. Çok büyük olmayan yaraların tedavisinde bu yağı direkt yaranın üzerine uygulayabilirsiniz. Günde 2 kere temiz bir pamuk yardımı ile yara üzerine tampon yapılabilir. Bu şekilde pansuman ile yara 3-4 gün içinde iyileşme sağlayacaktır.

Kudret narı yağı genel olarak küçük yaralar için kullanılır. Düzenli kullanım ile kısa sürede yaranın iyileşmesini sağlayan bu doğal yağ, ayrıca farklı cilt hastalıklarına da iyi geliyor. Bu hastalıkların başında gelen egzama tedavisinde kullanılan kudret narı yağı, bu amaçla daha çok üretiliyor.

Doğal bir yağ olduğu için yan etkisi bulunmayan kudret narı yağını, mide ülserleri ve yaralarının tedavisinde de kullanabilirsiniz. Günde 3 öğün aç karnına alınan kudret narı yağı midede yer alan yara ve ülserin tedavisini sağlayacaktır.

Her ne kadar kötü kokulu ve kötü tatlı bir yağ olsa da kudret narı yağının faydaları bilindiğinde mutlaka denemek istenecek bir yağdır.

Kudret Narı Yağı 2

Kudret Narı Yağı Faydaları

Kudret narı yağının bilinen çok sayıda faydası mevcuttur. Kullananlar tarafından dile getirilen ve bilimsel çalışmalar ile de desteklenen bu faydaları daha kolay anlaşılması bakımından aşağıda sizlerle maddeler halinde paylaşıyoruz.
Kudret narı yağı bağışıklık sistemini güçlendirerek bazı hastalıkların oluşumunu engelliyor.

Bu hastalıklar genelde bağışıklık sisteminin zayıflığından kaynaklanan hastalıklardır ve kişinin sürekli rahatsızlanmasına neden olurlar.

Bu doğal yağın vücutta oluşabilecek kanser türlerini engelleme özelliği olduğu bilinir. Özellikle zamanla büyüyen tümörlerin büyümesinin durdurulması ve tümörün tedavi edilmesinde etkili şekilde kullanılabilir.

Kudret Narı Yağı Faydaları

Yatalak hastalarda ortaya çıkan sürekli yatmaktan dolayı oluşan yaraların tedavisinde kudret narı yağı kullanılabilir. Bunun için yaraların üzerine pansuman yapar gibi kudret narı yağından sürmek yeterlidir.

Karaciğer dostu olan kudret narı yağı, karaciğer sorunu yaşayanlar için uygun bir yağdır. Bu yağı tüketerek yaşanan ya da yaşanabilecek karaciğer hastalıklarının önüne geçmek mümkündür.

Ciltte meydana gelen egzama, sedef gibi hastalıkların tedavisinde bu doğal yağ kullanılabilir. Hastalık bulunan bölgeye parmak uçları ile masaj yaparak yedirerek uygulanan yağ, uzun süre de kullanılabilir.

Kan şekerini kontrol altına almakta kudret narı yağı etkili olmaktadır. İçeriğinde bulunan yararlı enzimler, kandaki şekerin hücrelere geçmesi ve burada yakılmasında etkilidir. Bu yönü ile kan şekerine bağlı rahatsızlıkların hafifletilmesinde kullanılabilir.

Kudret Narı Yağı Faydaları 1

Kudret narı ve kudret narı yağının faydaları genel olarak aynıdır. Doğal bir meyve ve yağ olan bu iki özel madde, tıbbi sağlık alanında sıkça kullanılır. Dünya genelinde faydası hakkında görüşler yayılan kudret narı, ülkemizde de yaygın şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Meyvenin tazesini ve kuru olarak satılan türünü aktar, baharatçı ve özel şifalı bitki satışı yapan yerlerden temin edebilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kudret-nari-yagi/