Kürtaj Fiyatları

Kürtaj fiyatları, gebeliğin sonlandırılması olarak bilinen kürtaj işlemi ilk olarak ultrasonografi yöntemiyle gebelik haftasının kesinleştirilmesi ile başlar. Hemen ardından kürtaja mani oluşturacak yahut kürtaj işlemini zorlaştıracak bir durumun olup olmadığını tetkik edebilmek adına jinekolojik muayene gerçekleştirilir. Tüm şartlar kürtaj işlemi için uygunsa işleme başlanabilir.

Kürtaj Fiyatları 1

Kürtaj işlemi lokal yahut genel anestezi ile gerçekleştirilir. Lokal anestezide rahim ağzı kenarlarına uyuşturucu karakterde iğne yapılır ama yine de bu yöntemde hasta ağrı hissedebilmektedir. Bu sebeple hekimler çoğunlukla genel anesteziyi tercih ederler. İnce plastik kanüller vasıtasıyla rahim ağzından rahim içine girilir. Kanüle iliştirilen enjektör ile rahim içi vakumlanarak boşaltılır.

Eğer gebelik 10. haftaya yaklaşmışsa rahmin içine metal aletler de sokularak rahmin tamamıyla boşaldığından emin olunması gerekir. Ama bu genelde nadir olur. Kürtaj sonrasında hasta 10 dakika kadar istirahat ettirilir ve tüm bu işlemler 5 ila 15 dakika arası bir sürede gerçekleşir.

Hastanın anestezi sonrası kendine gelmesi ve toparlanması da işin içine katılırsa tüm kürtaj işlemi 30 ila 40 dakikalık bir sürede tamamlanmış olur.

Gelelim kürtaj ücretlerine. Kürtaj yaptıracak bir kadın kürtaj ne kadar sorusuna yanıt arayacaktır. Ortalama bir kürtaj fiyatı gebeliğin içinde bulunduğu haftaya ve anestezi biçimine göre de değişkenlik gösterir.

Kürtaj Fiyatları 2

Çocuk aldırma fiyatı herkesin doktoruyla konuşması ve karara varması gereken bir durumdur. Kürtaj ücretleri hakkında yasalar gereği reklam, duyuru, promosyon gibi açıklamalar yapılamaz. Bu açıklamalar ve bilgilendirmeler hem etik değildir hem de yasaktır. Bu sebeple ilgili internet sitelerinde dahi çocuk aldırma fiyatı hakkında açık ve net bilgi verilmemektedir. Bu sebeple kürtaj fiyatı ne kadar sorusuna en sağlıklı ve net yanıtı verecek kişi klinik yetkilileri ve hekimin kendisidir. Kürtaj ücretleri hekimin yapacağı muayene ile netleşir ve kararlaştırılır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kurtaj-fiyatlari/