Küt Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Küt saç kesim modelleri hemen hemen her yüz tipine uygun modellerdir. Uzun, kısa, katlı ve düz modelleri bulunan küt saçlar, kullanan kişinin ten rengi ve doğal saç rengine göre farklı renklerde boyanıp zenginleştirilebilir. Her yaştan bayanın rahatlıkla kullanabileceği küt saç modelleri ve bu modellerin kullanımı hakkında sizler için kısa bir araştırma yaptık. İşte o araştırmanın sonuçları ve en fazla tercih edilen küt saç modeli örnekleri…

Küt Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır? 1

Küt saçlar kullanan kişinin yüz şekli, doğal saç yapısı, doğal saç rengi, ten rengi ve kişinin genel tarzına uyumlu olarak şekillendirilip kullanılabilen saç modelleridir. Hem romantik, hem cesur tarz sahibi bayanlar tarafından tercih edilen küt saç modelleri bayan kuaförlerinin de en fazla tercih ettiği modellerdir.

Geçmiş yıllardan günümüze popülerliğini kaybetmeden gelen bu saç kesimleri, her yüz tipine uyum sağlar. Yüz şekliniz uzun gelen bir yapıya sahipse, küt saç modeli olarak asimetrik kesimli modelleri tercih edebilirsiniz. Özellikle çene hizasında son bulan asimetrik saç kesimleri, uzun yüz şekilleri için idealdir.

Kalp yüz şekline sahipseniz eğer, long bob saç modelleri de denilen arkası kısa, ön ve yanları uzun saç modelleri tercih edilebilir.

Kare yüz şekilleri için çene hizasında katlı küt saç kesimi kullanılabilir. Kare şekilli köşeli genel yüzlerin genelinde var olan sert duruş bu saç modeli ile daha yumuşak bir ifade alacaktır. Oval yüz şekilleri için kahküllü lob saç modelleri tercih edilebilir.

Yuvarlak bir yüz şekliniz var ve küt saç modeli kullanmak istiyorsanız, önden hafif kahküllü kısa saç modelleri sizin için ideal olabilir. Ancak mutlaka hafifte olsa katlı bir mode tercih etmenizi öneririz.

Küt Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır? 2

Küt saç modelleri hem düz saçlar, hem de dalgalı saçlar için ideal saç modelleridir. İnce telli saçları daha kalın göstermek, kalın telli saçların daha yatışık göstermek için küt saç modellerinin farklı çeşitlerini kullanabilirsiniz.

Renk seçiminde saç modelinden çok kişinin doğal saç rengi ve ten rengi ile yeni saç renginin uyumuna dikkat etmek gerekir. Bunun için kendiniz karar veremezseniz, profesyonel bir yardım almak için kuaförünüze başvurmanız gerekir.

Küt Saç Modelleri

Kısa, uzun, katlı ve düz küt saç modeli örneklerinden sizler için bir kaçını seçtik. Son dönemlerde yerli ve yabancı çok sayıda ünlü güzelde de karşımıza çıkan küt saç modeli örneklerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Küt Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır? 3

Küt Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır? 4

Küt Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır? 5

Küt Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır? 6

Küt Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır? 7

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kut-sac-modelleri-hangi-yuz-tipine-yakisir/