Lahana Diyeti

Lahana Diyeti

Günümüzde toplumun %40’ına yakının sorunu obezite olma yolundadır. Hali hazırda hemen hemen yarı nüfus sınırdadır, %30 civarında obeaz kabul edilen insan vardır. Obezite ciddi bir sorundur ve tedavi edilmesi gerekir. Zira pek çok başka rahatsızlığın sebebi obezitedir.

Zayıflamak için hemen hemen herkes çok sabırsızdır bir an önce, hızlı kilo verdiren diyet arayışları göze çarpmaktadır. Pekiyi böyle bir şey mümkün mü? Hızlı kilo verilebilir mi? Veya hızlı kilo vermek için uygulanan diyetler sağlıklı mı?

Lahana Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır

Lahana diyeti, 7 gün uygulanıp en az 15 gün ara verildikten sonra uygulanabilen bir diyettir. Uygulamada henüz bir yan etki veya zararlı sonuca rastlanmış değildir. Hatta lahananın antioksidan etkisinden dolayı ciddi şekilde faydalı olduğu bile söylenebilir.

Ancak kimi kaynaklar tek tip beslenme örneği olarak görüyor olsa da lahana diyeti, zayıflamak için tercih edilebilecek en masum diyetlerden birisidir. Zira diğer pek çok diyete göre daha kısa süreyle uygulanır ve sağlıklı besinlerin doyarak tüketilmesi esası vardır. Protein bakımından zayıf gibi görünse de 7 günlük protein eksikliğinin ciddi sorunlara yol açmayacağı da bilinir.

Lahana Çorbası Diyeti

Lahana çorbası diyeti olarak da bilinen lahana suyu diyeti, vücuda ciddi miktarda antioksidan ve metabolizmayı harekete geçirici maddenin geçmesini sağlar. Bu maddeler öncelikle yağ hücrelerine atak yapar ve hızlı bir yağ yıkımı ortaya çıkar. Burada kilit nokta şudur, yağ yakan başka bir diyet türü bulunmamaktadır. Diğer rejimlerde diyet yemekleri yiyerek vücuda daha az kalori alınır, metabolik hız düşer ve buna mukabil yağ yakma işlemi de yavaşlar.

Oysa lahana kürü vücudu yavaşlatmak bir yana dursun, metabolik hızı hayli yükselterek zayıflamanızı sağlar. Dikkat edilmesi gereken nokta bu diyette 2 liteden az su tüketilmemesi gerektiğidir. Çok fazla su içmeniz önerilir.

Gün gün lahana diyeti aşağıdaki gibidir.

 • Gün Lahana Diyeti
  İstediğiniz kadar meyve (muz hariç) ve özel çorba
 • Gün Lahana Diyeti
  İstediğiniz kadar sebze (baklagiller hariç) ve özel çorba
 • Gün Lahana Diyeti
  İstediğiniz kadar sebze, meyve ve özel çorba
 • Gün Lahana Diyeti
  5 tane muz, 4 bardak süt ve özel çorba
 • Gün Lahana Diyeti
  300 gr. kırmızı et, 6 tane Domates, özel çorba
 • Gün Lahana Diyeti
  İstediğiniz kadar yağsız kırmızı et, özel çorba
 • Gün Lahana Diyeti
  Esmer Pirinç, istediğiniz kadar sebze, meyve suyu ve özel çorba
 • Lahana Çorbası Tarifi

  Lahana çorbası yapmak çok kolaydır. 1 küçük boy lahanayı küp biçiminde doğrar, tenceremize 5 orta boy doğranmış soğanla birlikte koyarız. 4 kadar domates, isteğe göre kırmızı toz biber ve/veya salça da eklenebilir.  Bu karışıma yağ ve tuz koymuyoruz.

  Tenceredeki sebzelerimiz 15 dakika yüksek ateşte, daha sonra 15 dakika kısık ateşte kaynatıldıktan sonra dilediğimiz kadar içebiliriz.

  Lahana-Diyeti

  Pekiyi lahana çorbası kaç kalori dir. Diye soracak olursanız size şunu söyleyebiliriz. Lahana çorbasının kalori değeri negatiftir. Evet yanlış duymadınız prensipte hem yiyip hem zayıfladığınız başka bir yöntem yoktur. Bu nedenle bu çorbadan dilediğiniz kadar içebilirsiniz.

  Elbette gaz problemini unutmamanızı öneririz.

  Uzun vadede kilo kontrolü programı uygulamanızı öneririz. Hangi diyeti yaparsanız yapın, şişmanlamanıza sebep olan, hareketsizlik ve yanlış beslenmenin sonucu olarak bir süre sonra vücudunuz kaybettiği kiloyu geri alacaktır. Hayatınızı diyet yaparak sürdürmemek için, hareketli bir yaşam sürdürün ve dengeli beslenin.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/lahana-diyeti/