Lahana Kürü ile Zayıflama

Zayıflamak için beyaz lahana kürü nasıl etkilere sahiptir biliyor musunuz? Lahana kürü ile kaç kilo verilir? Sorusunu soranlar aldıkları cevap karşısında adeta şaşkınlık nöbeti geçirirler. Zira lahana ezber bozan ve sınırları zorlayan bir sebzedir ve tüm öğretilerin dışında bir gelişime sebep olurlar. Örneğin, zayıflamak için hareketlilik dışında hiçbir etkenin etkili olmayacağı yorumu lahana kürü, ile değişmektedir. Sadece lahana kürü uygulayarak, mevcut yağlarımızın kendiliğinden yanmasını sağlayabiliriz. Zira lahana yağ çözücü özelliğe sahiptir ve oldukça etkili bir üründür. Bu yazımızda Lahana ile ilgili bazı bilgilere yer vereceğiz ve lahana kürü tarifi ile zayıflamanıza yardımcı olacak bir yöntem elde etmenizi sağlayacağız.

Lahana Etkileri ve Faydaları

Lahana, en güçlü doğal antioksidan ve antitoksiktir. Vücutta biyolojik transformasyon etkisi oluşturur ve bu sayede yağda çözünen bileşiklerin suda çözünebilmesini sağlar. Bu etki sayesinde yağ kütleleri normalden 10 kata kadar daha hızlı çözünür. Ayrıca çok iyi bir antiseptiktir ve mide bağırsak sistemini enfeksiyonlara karşı korur. Tabii lahana gaz yapan bir sebzedir ve bir miktar gaza sebep olması normaldir. Bu etkisinin azaltılması için günlük 1 bardak rezene çayı içmek yeterli olacaktır. Elbette gaz oranını sıfıra indirmez, ancak rahatsızlık vermeyecek boyut taşıyabilir. Lahananın içerisinde K ve C vitaminleri yoğun biçimde bulunmaktadır. Ayrıca ciddi bir mineral deposudur, kokusu da bu içeriğinden kaynaklanmaktadır.  Metabolik hızı artırır ve yağ yakma sürecine bu sayede olumlu etkileri vardır. Tabii tok tutması ve lifli yapısı ile, sindirim sistemini düzenlemesi de diğer faydaları içerisinde yer alır. Lahana ayrıca dolaşım sistemi ve kan şekeri üzerinde de yapıcı etkilere sahiptir. Ancak tansiyon üzerinde etkileri hakkında farklı yaklaşımlar vardır. Tüketilmesi farklı sonuçlara yol açabileceğinden düzenli tansiyon kontrolü yapılmasında fayda vardır. Kaldı ki, kronik tansiyon ve şeker hastalarının düzenli olarak ölçüm yapması zaten önerilmektedir. Lahananın faydaları maddeler halinde listelenecek olursa,

 • Metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermeyi kolaylaştırır
 • Sindirim sistemini korur
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir
 • Vitamin kaynağıdır
 • Mineraller bakımından en zengin sebzedir
 • Beyin fonksiyonlarını kuvvetlendirir
 • Enfeksiyonları giderir
 • Kansere karşı etkilidir
 • Kan şekerini düzenler
 • Şeklinde sıralanması mümkündür. Elbette lahananın daha pek çok etkisi söz konusudur, biz bu yazımızda bir kısmına yer verdik. Zira bu yazımızda esas konu beyaz lahana kürü hakkında bilgiler vermek ve lahana kürü ile kaç kilo verilir, sorusunu cevaplamaktır.

  Zayıflama yöntemleri arasında beyaz lahana kürü, oldukça dikkat çekici bir unsurdur. Lahananın metabolik etkilerinden dolayı oldukça faydalı bir sebze olmasının karşılığında lahana kürü ile kaç kilo verilir, sorusunun cevabı oldukça şaşırtıcıdır. Hiçbir şey yapmadan, yalnızca lahana kürü tarifi uygulayarak ayda 2 kiloya kadar vermek mümkündür.

  Lahana Kürü ile Zayıflama 1

  İbrahim Saraçoğlu lahana kürü

  Şifalı bitkiler uzmanı Profesör İbrahim Saraçoğlu Lahana kürü ile ilgili oldukça etkili bir tarif sunmakta ve oldukça kolay biçimde hazırlanacak bu kürle hızlı kilo vermeyi mümkün hale getirmektedir. Bahsettiğimiz gibi beyaz lahana kürü hazırlamak oldukça basittir. İbrahim Saraçoğlu lahana kürü tarifi ise şöyledir.

  Beyaz lahana kürü, belli periyotlarda uygulanmakla birlikte, lahananın besin olarak tüketilmesi de oldukça faydalıdır. Lahana doğadaki en etkili ürünlerden birisidir. Yılda 3 defa 15 günlük periyotlarda uygulanabilir ve oldukça büyük faydaları vardır.

  3 su bardağı suyun içerisinde, 3-4 yaprak lahana dış yaprağı elle parçalanarak haşlanır ve suyu ılıdıktan sonra sabah ve akşam olmak üzere iki periyotta tüketilir. Bu sayede ayda 2 kilo vermek mümkündür. Ve bunun yanında pek çok sağlık faydası da ortaya çıkacaktır.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/lahana-kuru-ile-zayiflama/