Lazer Epilasyon Lekeleri Nasıl Geçer

Lazer Epilasyon Lekeleri Nasıl Geçer
Vücuttaki tüylerden kurtulmanın en etkili yöntemlerinden birisi de lazer epilasyondur.Lazer epilasyonun sakıncaları var mı? Tüylerden kurtulmanın en etkili ve kesin çözüm sunan yollarından biri olan lazer epilasyonun, bazı hususlara dikkat edilmediğinde dezavantajları da yok değil. Bunlardan birisi de epilasyon sonrası oluşan lekelerdir. Lazer epilasyon sonrası korunmasız biçimde güneş ışınlarına maruz kalındığında ciltte kalıcı lazer lekeleri oluşmaması için, bu işlemin kış aylarında yaptırılması doğru olacaktır.

Lazer Lekeleri İçin Krem
Lazer epilasyon lekeleri nasıl geçer
sorusunun bir yanıtıda kremler.Epilasyon sonrası oluşan lazer lekeleri için krem eczanelerden temin edilerek, leke tedavisinde başarı sağlayabilir. Epilasyon yanığı tedavisinde eğer lekeler çok belirgin ve inatçı değilse zeytinyağının mucizevi etkisinden faydalanabilirsiniz; ancak lekeler ciddi boyuttaysa, hekim önerisiyle, cildin üst tabakasını soymaya yardımcı olan kremlerden kullanabilirsiniz.

epilasyon-yanığı-tedavisi

İşte lazer epilasyon sonrası oluşan lazer lekeleri ve lazer epilasyon yanıkları için en etkili kremler:

  • Madecassol: En etkin özelliği hücre yenilemek olan Madecassol krem, lazer epilasyon lekelerinde son derece etkilidir. Bir de Bepanthen Plus ile karıştırıldığında son derece olumlu neticeler verir. Ancak bu kremler medikal özellikte oldukları için doktor tavsiyesi haricinde kullanılmamalıdır.

lazer-lekeleri-için-kremmadecassol

  • Silverdin: Yanık tedavisinde tercih edilen bir krem olan Silverdin; lazer lekeleri ve epilasyon yanığı tedavisi sonrasında da istifade edilen güçlü bir kremdir. Lekeli bölgenin kabuk bağlamasını sağlayan Silverdin krem kullanımı esnasında deri üzerinde oluşan kabuk kaldırılmamalıdır. Bu kalıcı ize sebep olabilir.

lazer-lekeleri-için-krem-silverdin-krem

  • Advantan:Kortizon içeren bir krem olan Advantan, doktor önerisiyle kullanılmalıdır ve kullanım sıklığı 2 günde bir ve 2 gün ara verecek şekilde olmalıdır. Lazer lekelerinde etkilidir.

lazer-lekeleri-için-krem-advantan

  • Bepanthen Plus:Piyasada cilt tedavisi ve bakımı konusunda en bilinen kremlerden birisidir. Lazer lekelerine de iyi geldiği bilinmektedir. Her gün kullanılabilir.

Lazer-epilasyonun-sakıncalar- var-mı-bepanthen-krem

Lazer lekeleri için başvurulan doğal yollardan biri ise zeytinyağıdır. Lekeler ileri derecede değilse, üzerlerine zeytinyağı sürerek tedavi edebilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/lazer-epilasyon-lekeleri-nasil-gecer/