Limon Yağı

Vücuda direnç veren ve hastalıklara karşı koruyan C vitaminini kalbinde saklayan ve tam da bu yüzden C vitamini deposu olan limon ekşi olması ve vücuda verdiği sayısız fayda ile tanınmaktadır. İşte bu güçlü meyvenin yağı da limondan aldığı bu genetik mirası gururla taşır ve insanlığın hizmetine sunar.

Limon yağının kullanım alanı öylesine geniş ve yaptığı işler o kadar fazla ki hayran olmamak mümkün değil. Limon yağı cilde faydaları ile ünlenmiştir bir kere. Limon yağı faydaları zayıflama  ile aynı cümlede geçer mi peki derseniz, geçer elbette. Selülite bile dermen olur.

Özellikle hanımlar bayılır limona. Hem mutfaklarında pişirip taşırdıkları birbirinden leziz yemeklerde, hem ciltleri ve saçları için yaptıkları maskelerde, hem şifa amaçlı demledikleri çaylarda, hem kilo verme serüvenlerinde destek aldıkları karışımlarda hep limonun ve limon yağının parmağı vardır. Sadece kendisi ve kabuğu mu sandınız?

Limon çekirdeği yağı da desteklerini esirgemez bu yolda ve elinden ne geliyorsa yapar, insanlar şifa bulsun, güzelleşsin ve mutlu olsunlar diye. İşte huzurlarınızda limon yağı. Bakalım kendileri hangi dertlere deva…

Limon Yağının Faydaları Nelerdir?

Limon yağının faydaları en çok ciltte kendini gösteriyor. Öyle ki, özellikle yağlı ciltlerde harikalar yaratıyor. Ciltteki fazla yağı alan, cildi pürüzsüz, canlı ve tertemiz yapan limon, cilt rengini de biraz açıyor. Limon yağı da, limondan aldığı bu genetik mirası oldukça iyi taşıyor ve kullanıyor.

Limon yağı temizleyici özelliği ile, piyasada satılan pek çok cilt temizleme ürününün içinde yer alıyor.  Cildi temizleyen, ölü hücrelerden arındıran, ufak tefek yaralanmaları tedavi eden ve aknelerin tedavisinde kullanılan limon yağı, tam olgunlaşmamış ham limonların kabuklarından elde ediliyor.

Limon Yağının Faydaları Nelerdir?

Bitlenme durumlarında da “Yetiş limon yağı” diyebilirsiniz; zira bitlenme gibi saç derisini tahriş eden durumların tedavisinde limon yağı size el verir, destek olur. 10 damla limon yağı, 10 ml jojoba yağı ile karıştırılıp kafa derisine masajla sürüldüğü ve 4-5 saat gibi bir süre deride bekletildiği vakit etkili olduğu gözlemlenebilir. Tabi süre dolduktan sonra bol su ile durulamayı unutmazsanız.

Limon yağı cilde faydaları ile de çok konuşulan ve bu işte başarı sağlamış bir yağdır. Yağlı ciltlerin en doğal kurtarıcılarından birisi olan limon yağı, düzenli kullanıldığı vakit bu etkisini daha da cömertçe sergiler.

Dudaklarda meydana gelen uçukları da tedavi eden limon yağı, uçuk tam olarak belirmeden, geleceğinin sinyallerini verdiğinde dudağa uygulandığında, uçuğa bir barikat oluşturur ve önünü keser.

Limon yağı kuru ve ayazlı havalarda ellerde oluşan kurulukları da yumuşatır. Ayaklar ve dirseklerdeki deri kuruluğuna da iyi gelen limon yağı yumuşatıcı ve ölü deri temizleyici etkisiyle ayak topukları ve dirseklerdeki sertleşmiş deriyi tabir caizse pamuk gibi yapar.

Limon Yağının Faydaları Nelerdir? 1

 • Cilde enerji de veren limon yağı, cildin daha canlı ve enerji dolu görünmesini sağlar.
 • Yüz ve el cildindeki lekelenmeleri geçiren limon yağı, bilhassa yaşlanma belirtisi olan ve ellerde sıkça rastlanılan kahverengi lekeleri giderir ve oluşumunu yavaşlatır.
 • Güneşin neden olduğu lekeleri ve ciltte bulunan yara izlerini de ustaca yok eder.
 • Sinek ısırığı ve böcek sokması gibi durumlarda deride oluşan görünüm ve şikayetleri hızlıca bertaraf eder.
 • Limon ve limon yağının en bilindik faydalarından birisi de tırnaklar için olanıdır. Tırnakların yumuşamasını ve çabuk kırılmasını önleyen limon yağı, tırnaklarda sertleştirici bir etki yapar. Ayrıca tırnak sararmalarını da önler.
 • Limon yağı tam bir güzellik merkezi gibi çalışır. Cilde, saçlara, dişlere, zayıflamaya olan etkisi ile adeta güzellik saçar.
 • Limon yağı ile ağzınızı çalkalayabilir, onu gargara olarak kullanabilirsiniz.
 • Ağız içinde çıkan yaralarda limon yağından istifade edebilirsiniz.
 • Dişlerde çay, kahve, sigara gibi maddelerin bıraktığı lekeleri limon yağı ile giderebilirsiniz. Dişleri limon yağı ile ovmak temiz ve parlayan dişlere kavuşmayı sağlar.
 • Diş eti kanamalarının da en büyük ilaçlarından birisidir limon yağı.
 • Bitmedi! Saçlara da el atar ve saçlarda nemlenme ve yumuşama sağlar.
 • Kuru saçları besler ve yumuşatır.
 • Saçların daha hızlı uzamasını sağlar, saç tellerine parlaklık ve ışıltı katar.
 • Saç derisinde kan dolaşımının hızlanmasını sağlar; bu da yeni saç çıkması ve saçların gürleşmesi demektir.
 • Limon Yağının Faydaları Nelerdir? 2

  Limon yağı tüyleri azaltır mı sorusu da çok sorulan ve yanıt arayan sorulardan birisidir. Limon kabuğu yağının kıl köklerini etkisiz hale getirdiği ve kıl ölümü gerçekleştirdiği söyleniyor. Problemli bölge önce ağda bandı yahut cımbız gibi yöntemlerle temizlenir ve limon kabuğu yağı bu bölgeye 10 dakika boyunca masajla uygulanır. Her gece yatmadan evvel bu işlem uygulandığında etkisini görmek olasıdır.

  Limon Yağı Zayıflatır Mı?

  Dünyanın son kez döndüğü güne kadar kadınların bıkıp usanmadan soracağı sorulardan birisi de “Falanca ürün zayıflatır mı?” sorusu olacak kuşkusuz.

  Bu sorudan limon ve limon yağı da nasibini alıyor. Limon yağı faydaları zayıflama mevzusunu da içeriyor mu derseniz, hemen söyleyelim limon ve limon yağının zayıflama hususunda direkt bir etki sağladığı söylenemez ama kilo verme yolculuğunda iyi bir eşlikçi ve destekçi olabilir elbette.

  Limon Yağı Zayıflatır Mı?

  Limon yağını içtiğiniz suya veya çaya 3-4 damla olacak kadar damlatırsanız, yağ yakımını hızlandırma konusunda size geri dönüş sağlayabilir. İçme suyunuza da limon yağı damlatabilir ve metabolizmanızın uyarılmasını sağlayabilirsiniz.

 • Limon yağı vücutta oluşan şişlik ve ödemlerin atılmasında fayda sağlar.
 • Selülitli bölgelere limon yağı ile yapılacak masaj bu bölgede etkili bir incelme sağlayabilir.
 • Banyo suyuna damlatılan limon yağı, kan dolaşımını hızlandırır ve uyarıcı etki yapar.
 • Kısacası limon ve yağı, hücrelerde depolanmış yağın atılmasında destek veriyor ama mucizevi bir sonuç bekleyenler için üzülerek söylemeliyiz ki belirgin bir kilo kaybı için limon suyu içmek ve limon yağı kullanmak yeterli bir çözüm değil.

  Limon Yağı Zayıflatır Mı? 1

  Limon Yağı Fiyat

  Sağlık ve güzellik iksiri limon yağı nerede satılır diyorsanız, onu şişelenmiş ve ambalajlanmış halde eczanelerden ve aktarlardan temin edebilirsiniz. Bilinen ve tanıdık markaların ürünlerini tercih etmeniz, daha kaliteli şekilde elde edilmiş ve daha etkili olan ürünlere ulaşmanızı sağlayacaktır. Limon yağı küçük şişelerde ortalama 8-10 TL gibi bir fiyatla satışa sunulmaktadır.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/limon-yagi/