Loreal Ombre Seti ile Evde Ombre Yapımı

Ombre saç modelleri son dönemin saç modasında en gözde modellerden birisi ve loreal ombre seti ile evde ombre yapımı mümkün. Kuaförde zaman harcamak istemiyor, veya bu işlem için bir bütçe ayırmak istemiyorsanız Loreal ombre seti ile evde ombre yapımını deneyebilirsiniz.

Bunun için ilk önce Loreal saç boyasının saç boyama kitini satın alarak işe başlayabilirsiniz. Kitin içinde bulunan toz açıcıyı saçlarınıza uygulayarak renk açılmasını sağlayın. Ama bu işlemde 45 dakikayı geçirmemeye özen gösterin; zira en dayanıklı saçta bile en fazla bekleme süresi 45 dakikadır. Bu süre aşıldığında saç renginde daha fazla açılma olmayacak, ama saçlar yıpranacaktır. Bu sebeple evde loreal ombre yapanların bu hususa dikkat etmeleri gerekir.

Loreal ombre setinin içinde bulunan kullanım kılavuzu size uygulama aşamasında rehber olacaktır. Boyayı, uygulama aparatı olarak kullanacağınız tarağın üzerine dökerek saçlarınızı uç kısmına uygulayın. Ama boya geçişlerinin keskin çizgiler halinde olmaması, yumuşak geçişler halinde olabilmesi için açma ve boyama işlemini uygulamadan önce saç tutamlarınıza sık dişli bir tarakla krepe yapmanız ve boya uygulamasını öyle yapmanız, iki rengin birbiri içinde erimesini sağlayacaktır. Saç boyasını saçlarınızda 25-30 dakika arası bir süre bekletmeniz gerekecek. Saçlar ince telli ve dayanıksızsa bu süreyi daha kısa tutmak gerekecek. Boyasız doğal saçlar daha çabuk açılacağından kısa aralıklarla, sözgelimi 5 dakikada bir saç rengini kontrol etmek gerekecektir. Gerekli süreyi tamamladıktan sonra saçları yıkayarak ombre yapımını tamamlamış olacaksınız.

Loreal Ombre Seti ile Evde Ombre Yapımı 1

Loreal ombre saç boyası renkleri sarı, koyu sarı ve karamel tonlarında satışa sunuluyor. Evde ombre nasıl yapılır sorusunun yanıtı aslında bu kadar pratik ve de hesaplı. Sadece ürün içinden çıkan kullanma talimatına uymak ve belirlenen süreyi aşmamak gerekiyor.

 Loreal Ombre Seti ile Evde Ombre Yapımı 2

Loreal Ombre Fiyatı

Loreal ombre seti, kozmetik marketlerin saç boyası reyonlarından tedarik edilebilir. Ombre yapımı için kuaföre yüksek meblağlar ödemek istemeyenlerin tercihi loreal ombre seti oluyor. Evde ombre yapanların çoğunluğu, işlemin gayet kolay olduğunu ve elde ettikleri sonuçtan da hayli memnun olduklarını belirtiyor. Loreal ombre setinin fiyatı ise yaklaşık olarak 25 TL civarında. Sadece biraz cesarete ihtiyacınız var.

Loreal Ombre Seti ile Evde Ombre Yapımı 3

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/loreal-ombre-seti-ile-evde-ombre-yapimi/