Lustral Fiyat

Psikiyatri alanında hizmet veren doktorların son dönemlerde ruhsal çöküntü ve bunalım yaşayan hastalarına en sık önerdiği antidepresanın ismidir Lustral… Ruhsal bunalım yaşayan ya da sürekli kaygı halinde olduğu için doktora başvuran hastaların büyük kısmı bu ilaç ile tanışmış ya da ismini duymuştur. Piyasadaki güvenilir ilaçlardan olan Lustral ilaç, mutlaka doktor kontrolünde alınmalıdır.

Lustral Fiyat

Lustral tablets, uzman doktorların uygun gördüğü hastaalr tarafından kullanılması gereken bir tür ilaçtır. Faydaları kadar önemli yan etkileri de bulunan bu ilaç mutlaka iyi bir muayeneden sonra kontrollü olarak hastaya verilmelidir. Hastanın yaşadığı sıkıntıları hafifletecek derecede dozu ayarlanarak kullanılması gereken antidepresanın, bırakılma aşamasında yavaş yavaş dozunu düşürerek bırakmak gerekir.

Günümüzde bazı antidepresanlar yeşil reçete adı verilen özel reçeteler ile satılır. Bu ilaçlar bağımlılık yaratabilen, yüksek yan etkileri bulunan ilaçlardır. Lustral antidepresan ise normal reçete ile eczanelerden satın alınabilen, bağımlılık yaratmayan bir antidepresan türüdür. Tablet yani hap şeklinde olan bu ilacın 28 tabletlik, 56 tabletlik ve special 100 MG 28 tablet çeşitleri mevcuttur.

Bu ilaçların Türkiye genelindeki satış fiyatları şu an;

  • LUSTRAL 50 MG 28 TABLET = 15,21TL
  • LUSTRAL 50 MG 56 TABLET = 20,13TL
  • LUSTRAL SPECIAL 100 MG 28 FİLM TABLET = 24,13TL, şeklindedir.

Yukarıda verdiğimiz fiyatlar, genel eczane fiyatları olup satış yerlerine göre değişebilir.

Lustral Fiyat 1

Lustral Ne İçin Kullanılır

Lustral ilaç, kullanım alanı geniş ilaçlar arasında yer alıyor. Etkisini kullanımından kısa süre sonra göstermeye başlayan bu ilaç, hastaların daha mutlu, daha öz güvenli ve daha kendilerini güvende hissetmelerini sağlıyor. Kullananlar tarafından mutluluk hapı olarak da değerlendirilen bu özel ilaç, bazı hastalık durumlarında, gebelik ve emzirme döneminde kullanılmaz.

Bunların dışında gerekli görüldüğünde dönem dönem kullanılabilir.
İlacın kullanımı sırasında mutlaka uzman bir destek almak gerekir. Bu uzman destek, ilaç dozu ayarlamak ve ilacın kullanımının bırakılması konusunda hastanın bilinçlenmesini sağlayarak yönlendirir. Düzenli ve doktorun söylediği şekilde kullanılan Lustral ilaçlar, kısa sürede hastanın sağlığına kavuşmasını sağlar.

Lustral Ne İçin Kullanılır

Sonraki aşama olan ilacın bırakılmasında da yine doktor önerileri ve tavsiyelerine uyulması gerekir. Hastaların çoğunda bulunan “İyileştim, ilacı kullanmayayım.” düşüncesi, bu tür ilaçlar için geçerli değildir. Birden bire bırakılan antidepresanlar, hastaların gördüğü faydaları bir anda yok edip yeniden aynı sorunları hatta daha fazla artarak yaşamalarına neden olabilir. Bunun olmaması için ilaç bırakım aşamasında doz doz bırakılması sağlanmalıdır.

  • Lustral ilaç aşağıda hastalıklar ve sağlık sorunları için kullanılabilir.
  • Depresyon belirtileri başladığında ilerlemesinin durdurulması için
  • Adet döneminde stres ve sıkıntı yaşayan bayanların bu sorunlarının çözümü için
  • Sürekli kendisini öldürme düşüncesi olan intihara yönelme durumu olan hastalarda
  • Etrafına ve kendisine zarar verme düşüncesinde olanların bu düşüncelerinin önüne geçmek için
  • Sürekli kaygı ve yersiz endişeler ile kendini huzursuz edenlerin bu düşüncelerinin önüne geçmek için
  • Travma sonrası ortaya çıkan tedirginlik ve kaygı durumlarında, kullanılabilir.

Lustral Ne İçin Kullanılır 1

İlaç kullanımında hastanın mutlaka düzenli olarak ve doktorun belirttiği şekilde alması gerekir. Mümkünse her gün aynı saatlerde ilacın alınması, unutulması ya da iki kere içilmesini engellemek için uygulanabilir.

Lustral kullanımında ilaç üzerinde yazan ve bizim de sitemizdeki konularımızda geniş olarak ele aldığımız ilaç yan etkilerinden biri ya da bir kaçı görüldüğünde mutlaka doktora başvurulmalı, durum hakkında bilgi verilmelidir. Eğer yan etkiler birden bire çıktı ve hastayı çok etkilediyse vakit kaybetmeden acilen hastanın bir sağlık kuruluşuna başvurması gerekir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/lustral-fiyat/