Lustral Kullananlar

Lustral ilaç önemli kaygı sorunları, ruhsal bunalım durumları ve psikolojik bozukluk durumlarında kullanılan bir tür ilaçtır. Doktor kontrolünde alınması ve yine doktor kontrolünde bırakılması gereken ilaç, kullanılan hastalık ve rahatsızlığa göre farklı dozlarda alınabilir. Kullanıcıların genelde memnun kaldığı lustral ilaç, faydaları ve kullanıcı yorumlarını sizlerle bu yazımızda paylaşacağız.

Lustral Kullananlar 1

Lustral ilaç, ruhsal problemler ve adet dönemi öncesinde yaşanan psikolojik etkilerin hafifletilmesinde kullanılan bir ilaçtır. Kullanılan sağlık sorunu ve kişiye göre dozu değişn bu ilaç, 18 yaşından küçükler, emziren anneler, hamileler, hamile kalmak isteyenler, epilepsi hastalarında, kalp ve karaciğer hastalığı bulunanlarda kullanılmamalıdır. Çok gerekli ise sürekli doktor kontrolünde çok düşük dozlarda alınabilir.

Lustral kullananların yorumları genel olarak iyi yöndedir. İlacı kullanmaya başladıktan sonra kendilerini daha iyi hissettiklerini söyleyen hastalar, etkili bir tedavi yöntemi olduğunun altını çiziyor. İlacın kullanımından itibaren ilk haftalarda etkisini göstermeye başlaması, dozunun hemen ayarlanabilmesinde etkilidir.

Hastanın durumuna göre ilk haftalarda tam olarak doz ayarlaması yapılır ve belli bir süre bu şekilde kullanılır. Hasta ilacı kullanırken kendisini her ne kadar çok iyi hissetse de bırakma aşamasında da mutlaka doktordan destek almalıdır. Bu destek sırasında eğer ilacın bırakılmasına karar verilirse ilk olarak dozunu düşürmek, en son da tamamen bırakmak gerekir.

Lustral Kullananlar 2

Lustral ilaç kullananlar, etkilerinden memnun kalsalar da tamamen kalıcı çözüm sağlamadığını bildiriyor. Benzer ilaçlarda söz konusu olan ilacı bıraktıktan sonra belirtilerin yeniden ortaya çıkması bu ilaç için de geçerlidir.

Lustral Faydaları

  • Lustral ilacın çok sayıda faydası mevcuttur. Pek çok sağlık sorununun çözümünde kullanılan ilacın en bilinen faydalarını aşağıda maddeler halinde sıraladık.
  • Lustral ilaç, depresyon başlangıcı, ruhsal gerginlik, stres durumlarında etkili şekilde kullanılabilir. Hastanın durumuna göre günde 1 ya da 2 kere alınması gereken bu ilaç aynı zamanda farklı dozlarda da alınabilir.
  • Adet dönemi öncesinde bayanların yaşadığı hormonal değişiklikler nedeni ile ortaya çıkan sıkıntıların giderilmesinde etkilidir. Bu dönemdeki ağrı, stres ve sıkıntının engellenmesinde kullanılabilir.
  • Aşırı tedirginlik durumu ve sürekli kaygı rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılabilir. Bu ilacın kullanımından sonra kendini daha güvende hissettiğini ya da kendine daha fazla güvendiği için hayatında düzelmeler yaşadığını söyleyenlerin sayısı oldukça fazladır.
  • Yaşanan her hangi bir kötü olay ya da kaza sonrasında geçirilen travmanın etkisinin hafiflemesinde bu ilaçta yararlanılabilir. Yeterli dozda ve düzenli olarak alındığında hastanın kısa sürede kendini toplaması söz konusudur.
  • Sürekli kaygılı olan, mutsuz ve umutsuz kişilik sergileyenler, bu ilaçtan kullanabilir. Kişide var olan kaygı ve endişelerin önüne geçmekte etkili olan Lustral, ilk kullanım ile birlikte hastanın daha mutlu olmasını, daha pozitif düşünmesini sağlayacaktır.
  • Hafif intihar girişimi düşüncesi olan kişilerde, bu düşüncenin yok olması için kullanılabilir. Ancak mutlaka bu tür durumlarda ilacın kullanımı aile kontrolünde olmalı.
  • Umutsuzluk ve mutsuzluk nedeni ile hastada ortaya çıkan yeme bozukluklarının düzelmesinde etkilidir. İştah azalması ya da aşırı iştah artması durumlarının önüne geçmek için etkili şekilde kullanılabilir.

Lustral Faydaları

Her ilaçta olduğu gibi Lustral ilaçta da faydaların yanında zararları da mevcuttur. Yanlış kullanım ya da bilinçsiz alım nedeni ile ortaya çıkan yan etkiler hastanın kendini daha kötü hissetmesine neden olabilir. Lustral ilacın en yaygın yan etkileri, ağız kuruluğu, terleme, tansiyon yükselmesi, baş dönmesi, iştahsızlık, uykusuzluk olarak sıralanabilir.

Bu yan etkiler en sık rastlanan etkilerdir. Bir de ilacın kullanımı sonrasında nadir olarak rastalanan yan etkiler vardır. Bunlar; halsizlik, ateş basması, göğüs ağrısı ve alerjik reaksiyonlar. Sık görülen ya da nadir görülen bir ya da bir kaç etki hastada ortaya çıktığında mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna başvurup durum hakkında doktorları bilgilendirmek gerekir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/lustral-kullananlar/