Maden Suyu İle Yüz Temizleme

Maden Suyu İle Yüz Temizleme
Maden suyu sadece serinletici ve mineral açısından zengin bir içecek olarak fayda sağlamakla kalmayıp, harici kullanımlarda da özellikle cilt üzerinde muhteşem etkiler gösteriyor. Tonik olarak yüze uygulandığında berrak, duru, temiz ve genç bir görümüm sağlayan maden suyu; katkısız ve doğal maddelerin cilt üzerindeki olumlu etkilerinin en büyük kanıtı… Maden suyunu hem içecek olarak tüketerek, hem de cilt temizliği ve bakımında harici olarak kullanarak sayısız faydalar sağlamak mümkün.

maden-suyunun-faydaları4

Maden Suyunun Cilde Faydaları
İçeriğindeki asitik bileşenler sayesinde cilde olumlu katkılar sağlayan maden suyu, hem cilt temizliğinde hem de bakımında en doğal maddelerden biridir. Diüretik özelliği sayesinde böbrekleri çalıştıran ve kanı temizleyen maden suyu, cildi içeriden de onarır. İçeriğindeki karbondioksit gazının cilt gözeneklerini açıcı etkisi vardır. Cildi rahatlatan, gerginleştiren ve pürüzsüz bir görünüm kazandıran maden suyu, aynı zamanda ciltte biriken yağ ve kiri derinlemesine temizleyerek, arınma sağlar.

maden-suyunun-faydaları2

Maden Suyu İle Yüz Temizleme Tarifleri
Cildinizi, uygun bir sabun ve ılık suyla yıkayarak, nazikçe kurulayın. Üzerine bir miktar maden suyu damlattığınız pamuğu, yüzünüzde fondöten sürer gibi gezdirin ve kurulamadan bırakın.

Gece yatmadan önce makyajdan tamamen arındırdığınız yüzünüze, tonik olarak süreceğiniz maden suyu, gece boyunca  cildinizde yumuşatıcı ve dinlendiren bir etki sağlar.

Sabah kalktığınızda yüzünüzü maden suyu ile yıkamak da cildinizin güne ferah ve taze olarak başlamasına yardımcı olacaktır.

Maden-Suyu-İle-Yüz-Temizleme2

Bir kap içinde 1 yemek kaşığı badem yağı, 2 yemek kaşığı kil, 1 su bardağı maden suyunu karıştırın ve yüzünüze maske olarak tatbik edin. 20 dakika sonra ılık suyla yıkayarak maskeyi çıkarın. Bu maskeyle cilt gözenekleriniz sıkılaşacak ve cilt yüzeyiniz bakterilerden temizlenecektir.

Bir kabın içine 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı limon suyu ve 1 su bardağı maden suyu koyarak karıştırın. Bir top pamuk yardımıyla, karışımı akne, sivilce ve lekelerin üzerine sürün. Karışımı 30 dakika yüzünüzde bekletip, ılık suyla yıkayın.

Maden suyundan dahili ve harici olarak fayda sağlamak için, doğal, katkısız, meyve aromaları ve şekerle tatlandırılmamış sade olan çeşidi tercih edin.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/maden-suyu-ile-yuz-temizleme/