Makyaj Bazı Nedir

Makyaj yapmak kadınların en doğal hakkıdır. Çünkü makyaj yapmadıkları zaman bazı kadınlar kendilerinde eksiklik hissediyor. Makyaj ürünlerine artan talebin karşılanması için piyasaya bir çok farklı ve yeni makyaj ürünleri çıkıyor.

Profesyonel bir makyajın tamamlanabilmesi için bazı makyaj malzemelerine ihtiyaçlar vardır. Bu ihtiyaç karşılandığında kuaförlerdeki profesyonel makyajlara gerek kalmadan sizlerde evinizde kolayca bunu sağlayabilirsiniz. Bu profesyonel makyajı sizlere en iyi şekilde sunan makyaj ürünü ise makyaj bazı ürünüdür. Makyaj bazı fondötene yardımcı olan ve ciltteki akne leke siyah nokta gibi eksiklikleri maskeleyen bir üründür. Ürünlerin cilde eşit oranda dağılmasını sağlayan makyaj bazları mükemmel bir makyajın olmazsa olmazlarıdır. Makyaj bu ürünlerle çok daha etkili olmaktadır. Böylece sık sık makyaj tazelemek zorunda bırakmaz.

Cildinizde lekeleri tamamen kapatmaya yarayan makyaj bazları teninize adeta kadifemsi bir dokunuş kazandırır. Açılmış olan gözenekleri de kapatan makyaj bazı profesyonel makyaj yapmak isteyen ve cilt kusurlarını güvenle kapatmak isteyenlerin mutlaka kullanması gereken üründür.

Makyaj bazı ne işe yarar sosunun cevabı; Makyaj yapmadan önce cildinizi yüzünüzü iyice temizleyip nemlendirmeniz gerekir. Kuru ciltler için makyaj bazları istenen nemliliği vermeyebilir. Cilt nemlendirildikten sonra makyaj bazı cilde sürülmelidir. Mümkün olduğunca ince tabaka sürün ve ağız göz gibi hassas noktalara temas ettirmeyin. Birkaç dakika bazı cildinize yedirdikten sonra makyaj bazı kuruyana kadar bekleyin. Makyaj bazı kullanmanın en önemli faydaları arasında ise şunları sıralayabilir.

  • Makyajın ciltte daha fazla kalması sağlanır.
  • Cilde pürüzsüzlük katarak kadifemsi bir görüntünün yakalanması sağlanabilir.
  • Ciltteki gözenekleri küçültür ve görüntü bozukluğunu önler.
  • Cilt üzerinde ki ton farklılıklarının ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Makyaj Bazi Nedir

Kalıcı olmasını istediğiniz makyajı iş toplantılarında düğünlerde özel günlerde makyaj bazı kullanabilirsiniz. Kuru ciltleri nemlendiren ve her cilt tipine uyumlu olan makyaj bazları kızarıklık sorununu da gidermektedir. Bu bazlar arasında çizgi düzenleyici makyaj bazı cildi makyaj için hazırlar ve ciltteki kırışıklıkları kapatır, Nemlendirici baz ise kuru ciltleri daha da nemlendirerek canlılık kazandırır. Cildiniz aşırı yağlı ise bu durumda dengeleyici makyaj bazlarını tercih etmelisiniz. Böylece cildinizdeki gözeneklerin küçüldüğünü ve daha taze bir cilde kavuşacağınızı göreceksiniz. Makyaj bazı donuk mat görünümlü ciltleri de canlandırmaktadır. Baz fondötenin kalıcı olmasını sağlar. Makyajınızı sabitler. Cildinizi makyaja hazırlar. Profesyonel bir makyaj için mutlaka makyaj bazı kullanmalısınız. En iyi makyaj markalarını seçerken dikkat edeceğiniz unsur ise seçimini yaptığınız ürünün kaliteli olması. Çünkü bazı firmalar insan sağlığını hiçe sayarak çeşitli kimyasal ürünleri makyaj ürünlerine dahil ediyor ve sonucunda cilt kanserine kadar bu işlem devam ediyor. Lütfen sizlerde üç kuruş ucuz olsun diye bilmediğiniz bir markanın ürününü tercih etmeyiniz. Çünkü sağlığınız ucuz değildir. Piyasada  Fondöten bazı, far bazı, dudak bazı, kirpik bazı gibi bir çok çeşidini bulmak mümkündür.

Makyaj bazının fiyatları markasına göre değişiklik göstermiş olsa da miktarına göre de farklılık gösteriyor ortalama olarak makyaj bazı fiyatları ise 20 ile 40 TL arasında değişiklik gösteriyor. Sizlerde kaliteli ve cildinizi tahriş etmeyen ürünleri tercih ediniz.

Özel günlerin vazgeçilmez ürünü olan makyaj bazları rimel bazlar, far bazları maskara bazı ve kirpik bazı olarak kısımlara ayrılır. Bununla birlikte özel olarak üretilmiş dudak bazları ve ruj bazları da vardır. Dudaklarınıza daha fazla dolgunluk veren dudak bazları dudak çizgilerini kapatır ve çok daha dolgun dudaklara sahip olmanızı sağlar. Rujların orijinal rengini ortaya çıkaran ruj bazları dudaklara iki kat olarak sürülür.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/makyaj-bazi-nedir/