Makyaj Nasıl Temizlenir ?

Makyaj Nasıl Temizlenir?
Makyajı, büyük uğraş istemesine rağmen yaparız yapmasına da 3 dakikamızı almayacak makyaj temizliği için vakit harcamak zor gelir. Oysa cilt sorunlarının en büyük kaynağı makyajın iyi temizlenmemesi. Makyajınızı temizlemeden geçirdiğiniz her gece yüzünüze bir çizik atıldığını düşünün. İşte yüzdeki makyaj kalıntıları bu kadar tehlikeli…

Piyasada o kadar çeşitli makyaj temizleme ürünleri var ki cilt tipinize uygun ürünü kolayca bulacağınıza eminim.

Makyaj Temizleme Ürünleri ve Uygulaması:

  • Makyaj temizleme eldiveni: Makyaj temizlemenin en etkili yöntemidir. Uygulaması da çok kolay olduğundan her an yanınızda bulundurabilirsiniz. Yapmanız gereken eldiveni ıslatıp, yüzünüze sürmek. 

makyaj-nasıl-temizlenir-bez

  • Makyaj temizleme mendili: O kadar makyaj temizleme ürünü denedim, makyaj temizleme mendili kadar işe yarayanını görmedim. Hem pratik hem mükemmel sonuç alıyorsunuz.

makyaj-nasıl-temizlenir-mendil

  • Göz makyajı temizleyici: Göz makyajı için özel temizleyiciler yağ kıvamında olduğundan gözleri yakması mümkün. Benim çok sevdiğim bir ürün değildir. 

neutrogena__effective__gentle_removers_162_ml__cift_fazli_goz_makyaji_temizleyici

 

  • Makyaj temizleme sütü: Pamuk yardımıyla yüzümüzü temizleyebildiğimiz bu ürün cildimizi nemlendirme özelliğine de sahip. Dolayısıyla makyaj temizliğinden sonra ekstra bir nemlendirici kreme ihtiyaç duymazsınız.

makyaj-temizleme-sutu

  • Makyaj temizleme losyonu: Hem göz makyajınızı hem de yüzünüzü tek üründe temizleme alternatifiniz. Pamuk yardımıyla uygulayabildiğiniz bu ürünle gün boyu nefes almayan cildinizin ihtiyacı olan tüm mineralleri de bir arada sunuyor.

makyaj-nasıl-temizlenir-jel

  • Makyaj temizleme jeli: Yüzünüzde makyaj olmasa dahi her gün sabah ve akşam kullanmanız tavsiye ettiğim mucizevi ürün. Cildi, gün içinde yüzde oluşan yağlardan kolayca arındırır.

makyaj-nasıl-temizlenir-jeli

  • Acil durumlarda ise her kadının başvurduğu durum ise, nemlendirici kremi pamuğa sürerek makyajı temizlemek. En güzel kurtarıcı yöntemlerdendir kendisi.

İyi Temizlenmeyen Makyajın Zararları:
Yalnızca makyajı hiç temizlememek değil, iyi temizlenmeyen makyaj da bir takım cilt sorunlarını beraberinde getirir. Bunlardan en önemlisi yüzde sivilce oluşumudur. Öte yandan, göz makyajı iyi temizlenmeyen hassas cilt sahibiyseniz, gözünüzün mikrop almasıyla arpacık oluşumu da söz konusu olabilir. Göz çevrenizdeki kapatıcı veya pudrayı temizlememeniz, göz çevresinde kırışıklık oluşumunu hızlandırırken, gözlerinizde bıraktığınız rimel veya maskara da kirpiklerinizi zayıflatarak dökülmesine sebebiyet verebilir.

makyaj-nasil-temizlenir_646x340

Verdiğim kabus gibi olası risklerden sonra bir de en kolay makyaj temizleme yöntemini paylaşmak istiyorum. Benim her daim elimin altında bulundurduğum Bioderma Sensibio h2o ürünü, adı üstünde su gibi. Ekstradan yorucu emek sarf etmeden suyla yıkar gibi pamukla yüzünüze sürüyorsunuz sadece. Hepsi bu… :)

makyaj-nasıl-temizlenir-bioderm

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/makyaj-nasil-temizlenir/