Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj Nasıl Yapılır?
Makyaj yapmak kolay gibi görünse de zor bir sanattır kendileri… Size makyaj uygulamalarınızda kolaylık sağlayacağını düşündüğüm makyaj tüyolarını anlatmak istiyorum.

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?
Günlük makyaj nasıl yapılır yazıma buradan ulaşabilirsiniz. Kısaca bahsetmek gerekirse;
Makyaj yapmaya başlamadan önce yüzünüzü makyaja hazırlamalısınız. Bunun için cilt temizleme toniği kullanmanızı tavsiye ederim. Ardından mevsim kış veya yaz olsun, parmak uçlarınızla az miktarda güneş koruyucuyu yüzünüze yedirin. Üzerine yine parmak uçlarınızla hafif hafif masajlar yaparak fondöteninizi uygulayın. Eğer ki yüzünüzde açıklı-koyulu cilt lekeleri var ise, fondöten renk tercihinizi, cildinizdeki koyu renge yakın tonlardan yana kullanmalısınız. T bölgesi dediğimiz alın-burun-çene bölgelerinizde yağlanmalar gözlemleniyorsa, bu kısımlara daha hafif fondöten uygulayın.

Makyaj-nasıl-yapılır1

Sıra göz makyajında. Göz çevresi ve göz kapaklarınıza fondöten renginden 2 ton açık renkte pudralı kapatıcı uygulayın. Böylece göz çevreniz daha aydınlık görünüme kavuşacaktır. Göz makyajında en dikkat edilmesi gereken, göz boyutu. Eğer ki gözleriniz küçük ise, gözlerinizin alt iç ve üst iç kısımlarına ten rengine yakın, yağlı göz kalemlerinden sürün. Tercihen bunu beyaz renkte bir göz kalemi kullanarak da yapabilirsiniz. Ardından gözünüzün altına koyu gri ya da siyah renkte bir göz kalemi çekerek, bunu parmak uçlarınızla hafif dokunarak yaydırın. Böylece biraz daha buğulu gözlere sahip olabilirsiniz.

Gelelim son yılların göz makyajında en çok tercih edilen makyaj malzemesine. Eyeliner. Çekmesi büyük dert olan ama başarılabilirse etkili bakışlar kazandıran şahane ürün. Ama sürmesini beceremiyorsanız da, şu aşamaya kadar yapılan tüm makyajın bozulması mümkün. Başıma çok geldiğinden hala ellerim titrer. :) Burada size muhteşem bir tüyo verebilirim. Eyeliner süremeyen ben, çareyi aynı etkiyi yaratabilecek başka yöntemlerde aradım. Şimdi eyeliner yerine yağlı yapısı olan siyah renkli Flormar göz kalemi kullanıyorum. Ucunu sürekli ince tutarak, inanılmaz kayganlıkta ve kolaylıkla sürebildiğim için çok şanslıyım. Hem göz kalemini temizlemek, eyeliner temizlemek kadar zor olmadığı için olası makyaj hatalarında elim ayağıma karışmıyor. Makyaja sil baştan başlamak zorunda kalmıyorum.

Bu sorunu da böylece çözdükten sonra, rimel-maskarayı sürdün. Maskarayı sürerken işlemi aşağıya doğru bakarak uygulamaya dikkat edin. Ten renginize göre seçtiğiniz allığınızı da sürmeyi ihmal etmeyin.

Rujların yoğun kıvamı beni hep rahatsız ettiğinden, ruj öncesi dudaklarıma nemlendirici sürmeyi alışkanlık haline getirmişimdir. Siz de bunu yaparak, sürümü daha kolay olan ve dudaklarınız kuruduğunda pul pul dökülüyormuş görünümü vermeyen etkili dudaklara sahip olabilirsiniz.

Zayıf yüze sahip olanlar nasıl makyaj yapmalı?
Bir de zayıf yüz için makyaj tüyosu daha vermek istiyorum. İnce görünümlü bir yüze sahipseniz, elmacık kemikleriniz epey belirgin demektir. Biliyoruz ki, makyaj yüz kusurlarımızı gizlemek, güzel yüz hatlarını da daha çok ön plana çıkarmak için uygulanan bir yöntemdir. Makyajda, elmacık kemiklerini ön plana çıkarmanın en kolay yolu yoğun allık kullanmak. Ten renginize uygun tonlarda seçtiğiniz allığınızı, elmacık kemiklerinizi gülerek ortaya çıkarıp uygulayın. Ayrıca allık sürüş yönünüzü şakaklara doğru değil, kulak hizasına doğru, yatay yönde vuruşlarla uygulayın. Böylece zayıf yüzünüz daha oval görünecektir.

 

En iyi makyaj markası:

 

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/makyaj-nasil-yapilir/