Makyaj Sırları

Televizyonlarda gördüğümüz ve çoğu kez de hayran kaldığımız ünlüler makyajlarını sizce nasıl yapıyorlar ya da yaptırıyorlar? Pek çok ünlü bayanın makyajlarını kendilerinin yaptığını biliyor muydunuz? Makyaj yapmanın sırları aslında çok basittir. Günlük makyajınızı yaparken bazı noktalara dikkat ederek profesyonel makyaj yapabilirsiniz. Her makyaj stili için farklı yöntemler bulunur. Örneğin doğal makyaj sırları için doğal makyaj sırları bulunur. Eğer kusursuz bir makyaj yapmak istiyorsanız, kusursuz makyaj sırları konusuna dikkat etmeniz gerekir. Bu sırlar yardımıyla siz de ünlüler gibi mükemmel ve büyüleyici görünümlere kavuşabilirsiniz. Hem günlük kullandığınız makyajlar hem de özel geceleriniz de veya davetlerinizde tercih ettiğiniz makyajlar için de makyaj yapma sırları bulunur. Bu sırlar sizlerin kurtarıcısı olacak ve daha güzel makyaj yapmanızı sağlayacaktır. İsterseniz güzel makyaj sırları hakkında biraz bilgi verelim ve ünlülerin sırları nelermiş açıklayalım.

Ünlülerin Makyaj Sırları Profesyonel Makyaj Önerileri

Ünlülerin nasıl bu kadar güzel göründüğünü, makyajlarını nasıl yaptığını ve makyaj yapmanın sırları ve kriterlerini aşağıdaki şekilde açıklamak mümkündür;

 • İlk olarak fondötenin temiz ve nemlendirilmiş olan cilde sürülmesi gerekir. Ayrıca fondöteni sürmek için kullandığınız süngerin de nemli olması önemlidir. Bu süngeri kullandıktan sonra hemen yıkamalı ve kurutmalısınız. Böylece sonraki kullanımlarınızda da mükemmel sonuçlar verecektir.
 • Fondötenin aydınlık bir yerde sürülmesi doğal makyaj sırları arasında yer alır. Gece makyajı yapıyorsanız aydınlık bir ışığın altında, gündüz makyajı yapıyorsanız da gün ışığının bulunduğu yerlerde fondöteninizi uygulamalısınız.
 • Fondötenin kusursuz bir görünüm verebilmesi için saç diplerinden çene altınıza kadar renk tonu farklılığı olmaması gerekir. Bu nedenle yüzünüzün her tarafına eşit şekilde uygulamaya özen gösterin.

 • Fondöten seçiminizi teniniz ile uygun olarak yapmanız da önemli bir kriterdir. Ayrıca ince bir tabaka halinde sürmeniz gerekir.
 • Fondöteni üzerine süreceğiniz pudranın da şeffaf renkte ve teniniz ile aynı tonda olması, kusursuz makyaj sırları arasında yer alır. Pudrayı geniş bir fırça yardımıyla, dağıtarak sürmeniz gerekir.
 • Gözlerinizdeki farların kalıcı olmasını istiyorsanız toz farlar tercih etmelisiniz. Bu farların hem kullanımı rahattır hem de dayanıklılık ömrü uzundur.
 • Makyaj yapmanın sırları için öğrenmeniz gereken en önemli nokta farın nasıl uygulanacağıdır. Açık renk farınızı göz kapaklarınıza uyguladıktan sonra gölge yapmak için koyu renk bir far seçin ve göz kapağınızın bitiş noktasından kaşınıza paralel olacak şekilde sürün. Burada önemli olan gözlerinizle aynı renk far sürmeniz değil size yakışan rengi tercih etmenizdir.

Makyaj Sırları 1

 • Gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermek istiyorsanız göz diplerine siyah yada kahverengi kalem sürerek, fırça ile biraz dışarı taşırmalısınız. Alt kirpiklerinize ince bir çizgi şeklinde bu kalemi çekerek pamuklu kulak çöpü ile bu kalemi hafifçe dağıtmalısınız.
 • Eğer gözleriniz birbirine yakın bir konumdaysa, koyu renk olan farınızı gözün şakak tarafındaki kısmına uygulamalısınız.
 • Gözlerinizi daha büyük göstermek ve daha keskin bakışlara sahip olmak istiyorsanız, siyah veya koyu kahverengi maskara kullanmalısınız.
 • Güzel makyaj sırları için kaşlarınızın nasıl göründüğü de önemlidir. Kaşlarınızı bir fırça yardımıyla taramalı ve saç renginize yakın bir renk ile boyamalısınız. Eğer saç renginiz ile aynı rengi yakalayabilirseniz, kaşlarınız daha düzgün ve güzel görünecektir.
 • Allık için kullanacağınız fırçayı, yumuşak tüylü olarak seçmelisiniz. Allık ten renginize yakın bir tonda, pembe be ya da toprak renginde olmalıdır. Allığın yüzünüzde doğal durabilmesi için hafifçe sürülmesi ve ince bir katman olarak kullanılması gerekir.
 • Son olarak dudaklarınızın etrafına, dudaklarınızın renginin bir ton koyu renginde olan kalem ile çerçeve yapıp içerisine dudak renginizde ya da şeffaf rengi olan bir ruj tercih edebilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/makyaj-sirlari/