Mandalina Kaç Kalori?

Günümüzde insanlığın en büyük problemi, haiz oldukları aşırı kilolardır. Bundan dolayı genci yaşlısı derhal çoğumuz rejim yapabilme yollarını deneyerek kilolarından kurtulmaya ve sağlıklı bir şekilde yaşamlarına geçinmek için çabalıyorlar. Bilinçsiz bir şekilde yapılan bu rejimler kimi süre üzücü sonuçlara niçin olabiliyor.

Mandalina Kaç Kalori?

Bu tarz şeylerin en başlangıcında gelen rejim şekli de meyve diyetleridir. İnsanlar, rejim yapmış olduklarını düşünerek bilinçsiz bir şekilde meyve tüketiyorlar. Bu meyvelerin başlangıcında da mandalina geliyor. Bu kapsamda ise mandalina zayıflatır mı? Sorusu son derece yaygın bir şekilde yöneltilmeye de devam etmektedir.

Rejim yapmak isteyenler gün süresince almak zorunda kaldıkları gıdaları almayıp derhal her öğün iki ya da üç tane mandalina yiyorlar. Hâlbuki bir tane mandalinadaki kalori miktarı 50’dir. Vitamin alma mevzusunda tüm cömertliğini bize sunan mandalina, inanılmaz derecede fazla şeker oranına sahiptir.

Aslen kural şudur; insan tüketebileceği kadar kaloriyi almalıdır. Eğer mandalinayı kullanarak rejim yapmak istiyorsanız günde maksimum iki tane mandalina yiyebilirsiniz. Çünkü mandalina şeker oranı yüksek bir meyve olmakta ve bu sebeple de kişilerin muhakkak ki dikkatli ve ölçülü olması gerekmektedir.

Mandalina çeşitleri ile beraber rejimi icra eden bireylerin, kendi adım atarına karar vermelerinden çok, bir diyetiysen tarafınca gözetilerek rejim yapmaları gerekmektedir. Aksi takdirde kilo vermek isterken farkından olmadan daha çok kilo almalarına niçin olabilir.

Mandalina Kaç Kalori? 2

Mandalina hangi vitamin var? Sorusuna karşılık olarak, C vitamini en yüksek besinlerden biridir. Bu özelliğiyle siz onu bir tek gripten sakınan bir süper kahraman olarak biliyor olabilirsiniz, fakat kabiliyetleri bir tek bununla sınırlı değil! Üniversitelerde meydana getirilen araştırmalar, C vitamini içeren mandalinanın grup ve basendeki yağları yakmaya yardımcı olduğunu kanıtlamıştır.

Yeşil mandalina, alkali besinlerden biridir şu demek oluyor ki vücuttan ödem söktürücü, şişkinlik giderici etkiye haizdir. Ek olarak, metabolizma hızlandırıp vücudun daha çok kalori yakarak kilo vermesini sağlar. Mandalina, sağlıklı kas gelişimi için lüzumlu A vitaminini ihtiva eder.

Şu demek oluyor ki, günlük olarak daha çok kalori yakarsınız ki bu, hızlı zayıflamanın yollarından biridir. A vitamini içeriğiyle mandalina suyu, spor yapanlar için de ideal bir meyvedir; kas kaybını önler.

Mandalina Kaç Kalori? 3

Mandalina Besin Değeri

Fakat ne süre ve ne kadar yediğinizin büyük bir önemi vardır. Çünkü kilo vermek ve biçim korumak için günlük alınan kalori miktarına dikkat etmeniz gerekir. Yüksek gerilim ve kolesterolü düşürmeye yardımcıdır. Kalp ve damar hastalıklarına karşı koruma sağlar.

Stresten kurtulmak ve sakinleşmek için yararlıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirip hastalıklardan korur. C vitamini içeriğiyle grup eritme ve basen eritmede yararlıdır. Dinçlik verir, yorgunluğa iyi gelir, tiroit bozukluğunu iyileştirir. Mandalina besin değeri bakımından son derece zengin olmak ile birlikte aynı zamanda 1 tane orta boy mandalina 60 kalori yarındadır.

Bir tane küçük boy mandalina kalori olarak 37-40 kalori içermektedir. Son derece düşük bir miktar olmasına karşın, mandalinanın içerisinde doymuş yağ ve sodyum da bulunmaktadır. Kötü yanı pek çok öteki meyveye bakılırsa yüksek oranlarda şeker içermesidir.

Mandalinadaki vitaminler, 1 adet orta boy mandalina kişinin günlük C vitamini ihtiyacının neredeyse yarısını, A vitamini ihtiyacının yüzde on gibi bir kısmını ve %3 oranında da kalsiyum ihtiyacını gidermek için son derece yeterli olmaktadır. Ülkemiz genelinde narenciye üretimi son derece yoğun olmakta olup kişiler mandalina çeşitlerine oldukça kolay bir şekilde ulaşabilme imkânına sahip olabilmektedir.

 

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/mandalina-kac-kalori/