Maşalı Topuz Modelleri

Okulda, işte, özel davette ya da herhangi bir anda bütün kadınların en büyük isteklerinden biri de hiç şüphesiz ki güzel ve bakımlı görünmektir. Bu isteklerin eksiksiz bir şekilde karşılanabilmesi için ise saç modelinin önemi son derece büyüktür.

Maşalı Topuz Modelleri

Eskiden bu gibi ortamlarda uygulanabilen saç modellerinin sayısı oldukça kısıtlı olsa da günümüzde kadınların bu konudaki isteklerinin ilerlemesi ile birlikte bu sayı bir hayli fazla olmaya devam etmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı da birbirinden farklı saç modelleri ortaya çıkmakta ve çok sayıda kadın tarafından da denenmeye devam etmektedir.

Maşalı topuz modelleri, hemen her ortama uyum sağlarken kadınların çok daha modern bir görünüme sahip olmasına da olanak tanımaktadır. Maşalı topuz saç modelleri, her geçen gün çok daha fazla sayıda kadın tarafından denenmeye devam etmektedir.

Maşalı Topuz Modelleri 1

Maşalı Topuz Nasıl Yapılır?

Maşa ile saçların dalgalı bir hale getirilmesi ve ardından da bu saça topuz yapılması, düşünülenden çok daha kolay ve pratiktir. Kuaförlerde saatlerce vakit geçirmeye gerek kalmadan da bu gibi topuz modeller yapılabilmektedir. Bunun için ise birkaç püf nokta bulunmakta ve bu püf noktaların bilinmesi halinde kısa süre içerisinde maşalı dağınık topuz saç modelleri yapılabilmektedir.

Maşalı Topuz Nasıl Yapılır?

Dalgalı saç modellerini seven ve sıklıkla bu modeli uygulamak isteyen kadınlar için gerekli olan ipuçları ve adımları ise şu şekildedir:

  • Önce saçların elektriklenmesini önlemek için birazcık sprey sıkılmalıdır
  • Ensedeki sağ ve sol iki büyük tutam ile başlanır
  • Ensenin birazcık üstünden gene sağ, sol ve ortadan birer kalın tutamla devam edilir
  • Önlerden sağ ve sol taraftan birer büyük tutama da maşa uygulanır
  • Kulak peşinde kalan minik tutamları da maşa yapılır.
  • Son olarak var ise eğer kâkül yahut perçemlere de maşa uyguladıktan hemen sonra iri saç dalgalar elde edilebilmektedir.

Maşalı Topuz Nasıl Yapılır? 2

Bir maşa ve birkaç toka yardımı ile hayali kurulan maşalı topuz kısa süre içerisinde yapılabilmektedir. Her geçen gün çok daha fazla sayıda kişi tarafından bu gibi saç modelleri denenmekte olup kadınlar da bu durumdan son derece hoşnuttur.

Maşalı Topuz Nasıl Yapılır? 3

Maşalı Topuz Nasıl Yapılır? 4

 

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/masali-topuz-modelleri/