Mavi Siyah Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Mavi siyah saç rengi, geçmişten günümüze bayanların en çok kullanmayı sevdikleri siyah tonlarıdır. Hem cesur, hem de değişiklik seven bayanlar tarafından tercih edilen bu renk, günlük kullanım için de gece kullanımı için de son derece idealdir. Her saç modeli ile neredeyse uyumlu olan bu özel rengi, her yaştan bayan rahatlıkla kullanabilir.

Mavi Siyah Saç Rengi Kimlere Yakışır? 3

Mavi siyah saç boyası rengi, beyaz tenli ya da açık buğday tenli bayanlarda çok hoş duran bir renktir. Güzel ve pürüzsüz bir tenin daha fazla ortaya çıkmasın sağlayan bu renk, cesur bayanların favorileri arasında yer alıyor.

Hem gece, hem gündüz kullanımı için ideal renk tonlarından olan mavi siyah, saçlarında çok büyük değişiklik yapmak istemeyen, ancak bakımını da ihmal etmeyen bayanların da ilgisini çekiyor. Açık renk boyalarda yaşanan saçın fazla yıpranması ya da saç açma işlemi bu renk tonu için geçerli değildir. Bu nedenle ince telli ve zayıf saçlarda da kullanılabilir.

Mavi siyah saç boyası renkli gözlere sahip bayanlar için de çok hoş bir seçenek olacaktır. Ela, yeşil ya da mavi tonlarında gözleri olan açık ten renkli bayanların göz renklerini daha fazla ortaya çıkarmaya yarayan bu özel renk tonu, siyah ve kahve renk gözlerde de göz şeklinin ortaya çıkmasında etkili oluyor.

Zaman zaman mavi siyah saç renginin koyu tenlilerde de kullanımına tanık olmak mümkün. Araya mat siyah karıştırılarak uygulanan bu saç rengi, en koyu tenlerde bile doğal bir görüntü yaratıyor.

Mavi Siyah Saç Modelleri

Mavi siyah saç rengi, hemen hemen her tür saç modeli ile uyumlu şekilde kullanılabiliyor. En kısa saç modelinden en uzun saç modeline kadar çok çeşitli saç modellerinde uyumlu şekilde kullanılan siyahın bu tonu, en çok erkek tipi saç modellerine yakışıyor.

Mavi Siyah Saç Rengi Kimlere Yakışır? 2

Cesaret isteyen bir renk olan mavi siyah ile yine cesaret isteyen bir saç modeli olan erkek tipi saç modellerinin kombinleri, her zaman kendine güvenen ve bakımına özen gösteren bayanların seçimleri olacaktır.

Sıradışı bir renk olan mavi siyah saç rengi, yine kendisi gibi sıradışı saç modelleri ile tam uyum sağlar. Bu saç modellerinden olan asimetrik kesimli saç modelleri, yoğum kahküllü saç modelleri ya da uzun katlı saç modellerinde uyumlu şekilde kullanılabilir.

Mavi siyah saç rengi, hem düz saçlar, hem de kıvırcık ve dalgalı saçlar için idealdir. Kendinden iki renkli bir saç rengi olan siyahın bu tonu, dalgalı ve kıvırcık saçlarda lülelerin daha fazla belli olmasını sağlarken, düz saçlarda ipeksi bir görüntü oluşmasını sağlar. Toplu olarak ya da topuz olarak kullanımında da bu rengin ışıklarından faydalanılabilir.

Mavi Siyah Saç Rengi Kimlere Yakışır? 1

Mavi siyah saç renginin kullanımında kullanan kişinin mutlaka çok iyi derecede makyaj yapmayı bilmesi gerekir. Günlük kullanımda bile hafif makyaj gerektiren bu saç rengi, makyaj yüzlerin daha solgun görünmesine neden olabilir.

Kişinin sürekli hasta gibi görünmemesi için tıpkı açık renk bazı saç tonlarında olduğu gibi mavi siyah saç tonlarında da hafif göz makyajı, ruj ve rimel kullanılması gerekir. Mavi siyahın gece makyajında ise lacivert tonlarına yer verilebilir. Özellikle lacivert göz kalemi ya da likit eyelineer, saç rengi ile tam uyum sağlayıp çok hoş görüntüler ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/mavi-siyah-sac-rengi-kimlere-yakisir/