Mavi Siyah Saç Rengi ve Modelleri

Mavi siyah saç rengi, cesur bayanların asil saç renkleridir. Siyahın asaleti ile mavinin canlılığının bir arada ortaya konulduğu siyah mavi saç her yaştan bayanın kullanabileceği bir renktir. Son dönemlerin en sevilen saç rengi mavi siyah ve mavi siyah ile saç modelleri hakkında detayları sizlerle bu yazımızda paylaşacağız.

Mavi Siyah Saç Rengi ve Modelleri 3

Mavi siyah saç rengi hemen hemen her saç modeli ile uyumlu şekilde kullanılan bir renktir. Her yaştan ve her zevke sahip bayanın çok rahat kullanabileceği bu renk, gündüz daha çok siyah tonu ile göz kamaştırırken geceleri mavi tonlarını daha fazla öne çıkarıyor.

Mavi siyah saç rengi, açık buğday ve beyaz tenli bayanlar için ideal bir saç rengidir. Özellikle gözleri renkli olan bayanlarda daha hoş duran bu saç rengini elde etmek için farklı iki yöntem kullanılır. Klasik yöntem olan ilk yöntemde iki renk boya karıştırılır ve saçlar bu karışım ile boyanır.

Güneş ışığına çıkıldığında ya da gece davetlerinde ışıklar arasında saçlardaki mavilik ortaya çıkarken normal zamanda saçların siyah yönünü daha fazla ön plana çıkar. Mavi siyah saçın ikinci uygulanma yöntemi ise balyaj yöntemidir.

Mavi Siyah Saç Rengi ve Modelleri 2

Siyah saçın uçlarına ya da aralarına atılan mavi tonlarında renkler ile elde edilen bu saç rengi, daha çok uzun saçlarda ve genç bayanlarda hoş duruyor. Siyah saça mavi balyaj uygulamasında saç genel yapısı ve saç modeline göre balyaj yapılması gerekir.

Mavi Siyah Saç Rengi ve Modelleri 1

Mavi siyah saç renginin balyaj ya da ombre ile uygulanan çeşidi genelde katlı kesim ya da asimetrik saç kesimlerinde karşımıza çıkıyor. Gece mavisi kullanılarak atılan bu ışıltı ve balyajlar ile saçlara hareketlilik katılırken renkli gözlü olanların göz renklerinin ortaya çıkması da sağlanır. Özellikle mavi ve yeşil gözlü bayanların gece mavisi saç rengi kullanarak gözlerinin güzelliğini daha fazla ön plana çıkardıkları görülüyor.

Mavi Siyah Saç Rengi ve Modelleri

Mavi siyah saç boyası, hemen hemen her ten rengi ile uyumlu şekilde kullanılabilir. Buğday ten ve açık beyaz ten de çok hoş duran bu saç rengi ve bu renge uyumlu bir kaç model örneğini aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Siz de saçlarınızda sade ama hoş bir tarz yaratmak isterseniz, aşağıdaki model ve mavi siyah renk uygularından birini tercih edebilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/mavi-siyah-sac-rengi-ve-modelleri/