Maydanoz Suyu ile Zayıflama

Özellikle yaz ayları yaklaşırken kadınlar kilo vermek ve yaza daha fit girmek istemektedirler. Kilo vermeden önce kişilerin inmesi gereken ideal kilo hesaplanmakta ve ona göre bir diyet listesi belirlenmektedir. Diyet listesi hazırlanırken ana öğünlerin yanında bir de ara öğünler yer almaktadır.

Maydanoz Suyu ile Zayıflama 1

Bu ara öğünler arasında aslında kişilerin hazırladıkları kürler de yer almaktadır. Sadece ara öğün olarak değil, vücudun daha sağlıklı olması için de bu kürler tüketilmektedir. Bu kürlerden biri maydanoz suyu olmaktadır. Maydanoz çok yararlı bir besin olmasına rağmen pek çok kişi tarafından yararları bilinmemektedir.

Bu da aslında yanlış bir beslenme şekli olmaktadır. Kişiler tükettikleri besinlerin besin değerlerini, faydalarını ya da zararlarını bilerek yeme düzeni oluşturduklarında hem kilo alımı engellenmekte hem de daha sağlıklı bir yaşam sürmektedirler.

Maydanoz suyu neye iyi gelir sorusu, kişilerin etraflarında maydanoz suyu içenlere sordukları genel sorulardan biri olmaktadır. Maydanozun içerisinde yer alan besin değerlerinden dolayı hem yağ yakıcı özelliğe sahip olmakta hem de vücuttaki fazla ödemi atmaktadır. Bu ikisinin gerçekleşmesi sonucunda kişilerin kilo verimi de hızlanmaktadır.

Kilo vermek isteyen kişiler bitki çayı içmektedirler. Ancak bu bitki çaylarından bazıları ödem attırırken bazıları ise yağ yakmaktadır. Maydanoz suyu hazırlandığında ve içildiğinde fazladan başka bir bitki çayının içilmesi gerek kalmamaktadır. Maydanoz suyunun içerisine konulan limon ile 1 ayda 3-4 kilo vermek mümkün olmaktadır. Ancak uygulanacak bu kürün belirli bir süresi olmak ile birlikte düzenli kullanım şart olmaktadır.

Maydanoz Suyu ile Zayıflama 2

Maydanoz kürü normalde 15 günlük uygulanmakta ve 2 ay süre içerisinde en fazla 8 kiloya kadar kilo verimi görülmektedir. Özellikle kullanan kişilerin hem tat anlamında hem de sonuçları olarak çok memnun kaldıkları görülmektedir. Her sabah kahvaltıdan yarım saat önce hazırlanan maydanoz ve limon suyu kürü bölgesel zayıflatmaktadır.

Hazırlanan bu kür sadece kilo verilmesine değil, aynı zamanda bağışıklık sistemine iyi gelmekte, karaciğeri temizlemekte ve safra taşlarına iyi gelmektedir. İdrar yollarında oluşan enfeksiyonları önlemekte ve iltihap söktürücü olarak da bilinmektedir. Zayıflama ve vücuda iyi gelmesinin yanı sıra cilt bakımı için de maydanoz suyunun içilmesi önemli olmaktadır.

Maydanoz Suyu ile Zayıflama 3

Sivilce ve siyah nokta oluşumunu engellemekte, oluşan sivilcelerin daha kısa sürede kurumasını sağlamaktadır. Maydanoz suyunun içerisine konulan malzemeler ile birlikte hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen saç dökülmesi sorununu da engellemektedir. Maydanozun tüketilmesinde hafıza güçlenmekte ve tiroit hormonları dengelenmektedir.

Maydanoz suyu hazırlanırken özellikle maydanozların diri olmalarına dikkat etmek gerekmektedir.

Malzemeler;

  • 8 adet maydanoz sapı
  • 2 yemek kaşığı limon suyu

8 adet maydanoz sapı az su ile rondodan geçirilmekte ve üzerine limon suyu konulmaktadır. Elde edilen bu maydanoz suyu 7 gün boyunca her sabah 1 su bardağı içilmektedir. Hazırlanan bu karışım toplam süre ile 15 gün boyunca her sabah tekrarlaması gerekmektedir. 15 günün sonunda 1 hafta verilmeli ve daha sonrasında tekrardan uygulanmaktadır.

Maydanoz Suyu ile Zayıflama 4

Bu tarifin yanı sıra, maydanoz sapları 4 su bardağı su konularak bir tencerenin içerisinde haşlanmaktadır. Haşlanan ve elde edilen maydanoz suyu gün içerisinde 2 su bardağı içilerek yağların daha hızlı yakılmasını ve metabolizmanın daha hızlı çalışmasına da yardımcı olmaktadır.

Maydanoz suyu ile zayıflama yapılırken kişilerin gün içerisinde tükettikleri besinlere de dikkat etmesi gerekmektedir. Bir yandan kilo verimi ve yağ yakımı gerçekleşirken, bir yandan verilen kilonun alınmasını engellemek gerekmektedir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/maydanoz-suyu-ile-zayiflama/