Maydanoz Suyu Zayıflatır Mı?

Limonlu maydanoz suyu ile zayıflama pek çok rejim ve beslenme uzmanı tarafından önerilen, son dönemlerin zayıflama kürü olarak karşımıza çıkıyor. Maydanoz suyu kürü içinde yer edinen fitokimyasallar sebebiyle vücuttaki ödemi atıcı ve yağ yakıcı tesirleri bulunuyor.

Bu yüzden hem yağ yakıcı aynı zamanda ödem atıcı etkileriyle birçok nebat çayından daha faydalı bir zayıflama içeceği olarak biliniyor. Tükettiğiniz besinlere dikkat eden maydanoz suyu ile zayıflayanlar, bir hafta içerisinde 2 kilo verebilme imkânına da sahip olabilmektedir.

Maydanoz suyu kürü limon suyu ile karıştırıldığında etkilerini daha çok arttıracaktır. Çoğu zaman uzmanlar tarafınca meydana getirilen açıklamalarda maydanoz suyu 15 gün süren program sürecinde tüketiliyor, sadece 2 aylık kullanımını öneren rejim ve beslenme uzmanları da var.

Maydanoz kürü ile zayıflama ve fit kalabilmek mümkün, bunun için her sabah kahvaltı yapmadan 30 dakika önce bir büyük su bardağı limon içeren maydanoz suyu kürü içmeniz gerekiyor. Ek olarak akşam yemeğinden averaj olarak 40 dakika önce tüketirseniz, uykunuzda size yağ olarak geri dönecek olan besinlerin parçalanmasına yardımcı olmuş olursunuz.

İçerisinde yer edinen bileşenler sayesinde, kan dolaşımını ve metabolizmayı hızlandırıcı tesirleri bulunuyor, kana oksijen takviyesine olanak elde eden maydanoz kürü sayesinde yağların yakılması kolaylaşıyor. Öteki taraftan idrar yollarını çalıştırıcı tesirleri yardımıyla vücudunuzda oluşan ödemden kurtulacaksınız ve maydanoz suyu kürünün yağ yakıcı tesiri yardımıyla, hareketsiz bölgelerinizde yer edinen yağlardan kurtulacaksınız. Hareket etmeden kilo vermek son derece zor olmakta olup, maydanoz kürü ile birlikte kilo verme sürecinin hızlandırılması sağlanabilir.

Rejim programların birçoğunda kilo vermeye yardımcı olması açısında maydanoz çayı tavsiye ediliyor. Maydanoz çayı ile zayıflama diğer bitkisel yollara bakılırsa hızlı olduğundan özgüven aşılıyor. Maydanoz suyu tadı her ne kadar güzel olmasa da, diyeti için bu duruma katlanmak gerekiyor.

Maydanoz Suyu Zayıflatır Mı? 1

Evde maydanoz kürü hazırlamanın yanı sıra birçok marka tarafından hazır olarak satılan poşette maydanoz çayları da söz konusudur. İlk olarak maydanozları kurutun ya da kuru olarak satın alın. Sıcak su içerisine 1 çorba kaşığı kadar atın, çok fazla tepeleme dolu olmasın. Diyet için kullanacağınız bu çayı günde 2-3 defadan fazla içmeyin. Ayrıca, farklı esenlik sorunlarınız var ise kesinlikle doktorunuza başvurun.

  • 1 litre su
  • Bir bağ maydanoz
  • Yarım limon( tercihe bağlı)

Tüm bu malzemeleri karıştırıyoruz ve robota atarak sıvı haline getiriyoruz. Hazırladığınız anda tüketirseniz vitamin kıymeti açısından daha zengin olacaktır. Yukarıda yer edinen tarifi her gün 1 bardak olacak şekilde sabah ve akşam yarım bardak olarak tüketin. Haftada averaj 2 kilo verebilmek mümkün. 15 gün devamlı uyguladıktan sonrasında 7 gün ara vermelisiniz. Aksi takdirde metabolizmanız ve böbreklerinize fazla yüklenmiş olursunuz.

Maydanoz Suyu Zayıflatır Mı?

İdrar yolu enfeksiyonu tedavisi için kullanılıyor. Kan dolaşımını hızlandırıcı tesirleri yardımıyla saç diplerinin kuvvetlenmesine yardımcı oluyor. Maydanoz suyu içinde birçok vitamin bulunur fakat bu biçim şeylerin bazıları bir tek günlük ihtiyacın % 1’ini karşılar.

Bu konum yararlarını hiçe saymak anlamına gelmez fakat A vitamini, K vitamini ve C vitamini açısından zengindir. Ödem attırıcı bir özelliği olması sebebi ile de kişiler tarafından son derece yoğun bir ilgi görmeye devam etmektedir. Bu kapsamda ise maydanoz kaç kalori? Sorusu da sıklıkla yöneltilmekte olup, maydanozun kalorisi bir hayli düşüktür. Bu sebeple de sabah kahvaltılarında ya da günün diğer öğünlerinde büyük bir gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/maydanoz-suyu-zayiflatir-mi/