Microblading Nedir ve Nasıl Uygulanır

Microblading Nedir: Çeşitli sebeplerle dökülmüş, seyrelmiş, azalmış saç ve kaş kıllarının yerine, son derece doğal görünümlü bir efekt oluşturmak için çeşitli yöntemler geliştirilmektedir. Saç ve kaş ekimi yapılamayan durumlarda, özel boyaların özel cihazların yardımıyla, saç ve kaş problemi olan bölgelere uygulanması tekniği microblading kaş uygulaması olarak adlandırılabilir.

<!– –>

3D Kıl tekniği kaş olarak da bilinen microblading tekniği ile kaş ve saçlarda manuel yöntemle yarı kalıcı efekt ve şekillendirme yapılabiliyor. Bir nevi kaş dövmesi de denebilecek bu işlemde özel boyalar deri altına küçük efektlerle ve kıl görüntüsü verilerek işleniyor. Saçları ve kaşları dökülmüş olanlar, saç ektirme işlemi için uygun olmayanlar, saç ektirme işlemi yaptırdığı halde istediği sonucu elde edememiş olanlar, genelliklemicroblading kaş uygulaması tekniğini tercih ediyorlar.

Bir nevi kalıcı makyaj da olan microblading kaş uygulaması dövme ile karıştırılmamalıdır. Malzeme ve işlem olarak ikisi son derece farklıdırlar. Kalıcı makyaj tekniği ile kaş kontürü, göz çizgisi (eye liner), dudak kontürü gibi hatlar daha belirgin hale getirilerek, daha bakımlı ve nizami bir görünüm sağlanmış olur.

3D kıl tekniği kaş uygulamasında kişiye özel tek kullanımlık iğneler yardımıyla, naturel renkteki boyalar derinin hemen altına zerk ediliyor. Renk veren bu madde, alerjen olmayan, cilt için özel olarak üretilmiş, sentetik katkı maddesi ihtiva etmeyen  bir yapıya sahip ve son derece tabii bir görüntü sunuyor.

Kaşlarının seyrelmesinden şikayet eden, kaş şeklini belirginleştirmek, kalınlaştırmak, yahut kaş şeklini değiştirmek isteyenler tarafından da oldukça rağbet görüyor. Kalıcı makyaj da denilen bu yöntemde, tüy şeklinde vuruşlar yapılarak kaş kılına benzeyen bir efekt oluşturuluyor.

Microblading kaş uygulaması ile elde edilen kaşları gerçek kaştan ayırt etmek oldukça zordur. 3D kıl tekniği kaş uygulaması ortalama 1 saat sürer ve ağrısız bir yöntemdir. 3D kıl tekniği kaş uygulaması genellikle tek seansta tamamlanır; ancak ikinci seans gerekli görülürse 20 gün beklemek gerekir.

Microblading Nedir ve Nasil Uygulanir

Microblading kaş uygulaması tekniği yarı kalıcı olarak kabul edilmektedir; zira 1 ila 3 sene kullanım süresi vardır. Renk pigmentlerinin epidermis denilen üst deriye  yerleştirilmesi, kalıcı makyaj tekniğinde kullanılan iğnelerden çok daha ince  ve de çoklu iğneler vasıtasıyla yapılır. Pigmentler deri yüzeyine çok yakın yerleştirildiğinden net görülür.

Kaş kontürü yapılırken ortaya çıkan sonucu, hakikisinden ayırt etmek son derece güçtür. Doğal ve kusursuz kaşlar elde edersiniz. İşlem yeni yapılığında kaşlar koyu görünümlüdür. İki hafta gibi bir zaman zarfında renkte hafif solma görülür. Microblading kaş uygulamasının ne kadar süre dayanacağı kişinin cilt yapısına bağlıdır. Ama ortalama 1 ila 3 yıl arası bir ömre sahiptir. Fakat pigmentlerde zaman içinde solma meydana geleceğinden yılda bir kez tekrarlanmasında fayda vardır.

3D Kıl tekniği kaş uygulaması yaptıracaksanız, gideceğiniz kliniği ve işlemi yapacak uzmanı iyi seçmeye özen gösterin. Daha önceki işlemlerini gösterecek referans fotoğrafları olan bir uzmana başvurmanız, kendinizi de daha güvende hissetmenizi sağlayacaktır.

Microblading Fiyati

Microblading Kaş uygulaması yaptırmayı düşünüyorsanız kapsamlı bir araştırma yapmanız ve işinin ehli bir uzmana başvurmanız hem sağlık hem de elde edeceğiniz sonucun kalitesi açısından  önemlidir.

Bu tarz işlemlerin, işlemin yapıldığı şehir, semt, merkezle doğrudan alakası olduğu için sabit bir fiyat vermek de zordur. Ancak merakı gidermek açısından 550 TL ila 1000 TL arasında ortalama bir fiyat verilebilir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/microblading-nedir-ve-nasil-uygulanir/