Modern Şal Bağlama Modelleri

Kapalı giyim tarzına sahip bayanların kullanmayı çok sevdikleri şal modelleri, bağlanış şekilleri ile de değişik tarzlar yaratıyor. Her yıl farklı farklı teknikler ile bağlanan şal modellerinin değişimlerini bu yazımızda senelere göre sizlerle paylaşacağız. Modern şal bağlama tekniklerinin yıllara göre değişimlerini örnekler ile birlikte inceleyelim…

Modern Şal Bağlama Modelleri

Şal kullanımı, tesettür giyim de son senelerde daha da yaygınlaşmaya başlamıştır. Modern ve spor tesettür giyim ile birlikte kullanılan şallar, bone üzerine bağlanarak kullanılır. Geçtiğimiz senelerde çok basit bir şekilde bağlanıp kullanılan tesettür şallar, günümüzde daha farklı bağlama teknikleri ile saç modelleri gibi farklı şekillerde bağlanabiliyor.

Şal modellerinin tesettür giyimde ilk kullanımları yine baş örtüsü şeklinde bağlanma tarzındaydı. Kumaşı, deseni ve rengi eşarplara benzeyen şallar ile uygulanan bu teknikler son derece basittir. Günümüzde hala klasik giyim ile birlikte bu şal bağlama teknikleri kullanılmaktadır. Modern şal bağlamaları modelleri 2014 yılı ile birlikte hayatımıza bu tür bağlama şekilleri ile girmiştir.

Modern Şal Bağlama Modelleri 1

2014 yılı ile daha fazla yaygınlaşmaya başlayan tesettür şallar, zaman içinde şekil olarak değişiklik göstermeye başlamıştır. Daha uzunlamasına hazırlanmaya başlaya tesettür şalların şekilleri ile bağlanış tarzlarında da değişiklikler ortaya çıkmıştır.

Modern şal bağlamaları modelleri 2015 yılı ile birlikte daha fazla şal modeline uygun olarak bağlanmaya başlamıştır. Günümüzde de günlük şal bağlama modeli olarak kullanılan yukarıdaki bağlama tekniği, o yılların en beğenilen şal bağlama modelleri arasında ilk sırada yer almaktaydı.

Modern Şal Bağlama Modelleri 2

Yıllar içinde şal modellerinin değişmesi, daha fazla çeşitlenmesi ile bağlama tekniklerinde de değişiklikler ortaya çıkmıştır. Klasik bağlama tarzlarının yerini daha modern ve çok daha değişik bağlama tarzları almıştır. Tesettür giyim ürünlerinde de yaşanan bu farklılara uygun şekilde modern şal bağlamaları modelleri 2016 yılında daha fazla katlı şekilde kullanılmıştır. Yukarıdaki örnek bağlama şekli geçtiğimiz yıl çok fazla kullanılmıştı.

Tüm giyim ürünlerinde ve aksesuarlarda ortaya çıkan modern değişilikler, şal bağlama modellerinde de her sene artarak devam etmiştir. Geçtiğimiz yıllarda uygulanan modern şal bağlama tekniklerine ek olarak bu sene düğümlü şal bağlama teknikleri de eklenmiştir. Başın sadece üst kısmında konumlandırılan modern şal bağlamaları modelleri 2017 yılında çok fazla kullanılacak gibi görünüyor.

Modern Şal Bağlama Modelleri 3

Modern şal bağlama tekniklerinin uygulanmasında moda olan bağlama modellerinden çok kişinin kendisine uyan modelleri kullanması uygundur. Modern şal bağlama modellerinin yaygınlaşması ile ilerleyen yıllarda çok daha fazla değişik teknik ve modelin ortaya çıkması bekleniyor.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/modern-sal-baglama-modelleri/