Mor Mavi Doğal Gıda Boyası

Gıda boyası hazırlamak isteyen hanımlar için harika bir tarif veriyoruz. Gıda boyası nasıl yapılır? Bunu merak ediyorsanız en harika tarifi sizin için hazırladık. Doğal gıda boyası hazırlamak artık kolay.

Her an için gıda boyası elde edebilirsiniz. Evde gıda boyası yapımı keyifli ve oldukça basit. Hanımlar sizde gıda boyası nasıl hazırlanır diye soruyorsanız cevabı burada. Gıda boyası nedir? Nasıl yapılır? Hoş ve harika toz gıda boyası kullanımı nasıldır?

Mor Mavi Doğal Gıda Boyası 1

Gıda boyaları nedir? En doğal helal gıda boyası nasıl olur? Bütün sorularınıza en harika cevaplar burada. Şeker boyası ile harika renkler elde edebilirsiniz. En tatlı gıda boyaları nelerdir? Bu tatlı şeker hamuru nasıl renklendirilir? İstediğim renk olabilir mi? Mavi gıda boyası nasıl yapılır? Pasta boyası tadı nasıl olur? En güzel gıda boyası fiyatı ne kadardır? En tatlı gıda boyası yapımı burada. İşte size pasta boyası tarifleri

Mor Mavi Doğal Gıda Boyası İçin Malzemeler

  • 1 mor lahana
  • 5 bardak su
  • Kabartma tozu
  • 2 kavanoz

Mor Mavi Doğal Gıda Boyası Yapılışı

  1. Lahanayı 7 parçaya bölün. Çok küçük olmasın. Geniş bir tencereye koyarak üç bardak suyu ekleyin. Orta ateşte 40 dk. boyunca haşlayın. Haşladıktan sonra süzün. Süzerken suyu lavaboya dökülmesin.
  2. Lahanaları süzgeçle kaldırdıktan sonra altta olan suyu kor gıda boyası oldu.
  3. Mavi renk için ise süzülen lahanayı tencereye koyun. 2 bardak suyu içine koyun. Orta ateşte 13 dakika haşlayın. Aynı şekilde süzerek ocağa alın. İçine kabartma tozu ekleyin ve karıştırın. Koyu mavi renkte istiyorsanız yarım paketi boşaltın.
  4. Turkuaz mavi istiyorsanız bir paket kabartma tozunu içine koyun. Karıştırarak ocaktan alın. Bu şekilde rengi elde edebilirsiniz. Kavanoza koyun. İki renkten 1 bardak olmuş oldu. Elde edilen gıda boyaları cam kavanozlara koyarak buzdolabına kaldırabilirsiniz.
  5. İki hafta boyunca saklanabilir. Renginizi elde ettiniz. Şimdi keyifle kullanabilir istediğiniz kurabiye veya pastaları yapabilirsiniz. Bu harika renkle yapacağınız pastalarınız şimdiden afiyet olsun.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/mor-mavi-dogal-gida-boyasi/