Muscoflex Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri, Nasıl Kullanılır, Fiyatı Nedir?

Tiyokolşikosid içeren Muscoflex Krem iskelet kazlarında oluşan spazmlar ile kontraktürlerin tedavisi ile romatlojik, musküler, nörolajik ve travmatik hastalıkların tedavisinde kullanılır. Etkili maddesi Diklofenak Sodyum, Tiyokolşikosid olan MUSCOFLEX Jel, kasların aşırı seviyede gerilmesinden görevli olan beyin ve omurilik kaynaklı kas gerginliğini azaltmaya yararlı ve ortadan kaldıran kas gevşetici, ağrı kesici ve irin önleyici bir preparattır.

Muscoflex ne ilacı? Sorularına karşın, genellikle kas ağrılarına iyi gelen bir ilaçtır yanıt verilebilir.

Muscoflex Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri, Nasıl Kullanılır, Fiyatı Nedir?

Ağrı, irin ve kas gerginliği ile belirgin kas-iskelet sistemi hastalıkları;  eklem kireçlenmesi (osteartrit); eklem çevresindeki keselerin iltihabı (bursit); kas kiriş kılıfının iltihabı ( tenosinovit);  kas, kiriş iltihabı (tendinit); eklem çevresi yumuşak doku iltihabı ( periartrit); omurganın (vertebral kolon) ağrılı hastalık belirtilerinin tedavisinde, sırt tutulması problemlerinde ve kazaların ve spor yaralanmalarının niçin olduğu kas ve eklemlerde meydana gelen burkulma, incinme ve ezilme dolayısıyla meydana gelen ağrı, şişme ve iltihabi vakıaların rahatlatılmasında uygulanır.

Bütün bunların yanı sıra kişiler gün içerisinde yaptıkları ufak bir hareketten dolayı da kaslarında zorlama yaşayabilirler. Yine bu gibi durumlar için de Muscoflex krem çeşitleri son derece etkili bir şekilde kullanılabilmektedir. Bu kremin de muhakkak bir doktor kontrolünde kullanılması oldukça büyük bir ehemmiyete sahip olmaktadır.

Muscoflex Krem Nedir?

Muscoflex, birbirinden farklı formları ile piyasada bulunan ve oldukça etkili olan bir krem ilaçtır. Beyin ve omurilik merkezini etkileyerek kas ağrılarının giderilmesi için kullanılan bu kas gevşetici krem, doktorlar tarafında maksimum kullanılan ilaçlardan biridir.

Kasların aşırı seviyede gerilmesinden sorumlu olan beyin ve omurilik merkezine tesir ederek, kasların gerilmesi üzerinde etkili olan bir ilaçtır. Bu ilaç, çeşitli kas ağrılarının azaltılması ya da giderilmesinde etkilidir. İlacın etkili maddesi Tiyokolşikosid şeklindedir. Bu etkili madde, kaslara etki ederek ağrının azaltılmasını sağlamaktadır.

Muscoflex Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri, Nasıl Kullanılır, Fiyatı Nedir? 2

Endüksiyon Bilgisi

İlacın etkili maddesi Tiyokolşikosid’dir. Muscoflex Krem, kasların aşırı seviyede gerilmesinden görevli olan beyin ve omurilik kaynaklı, kas gerginliğini azaltan ve ortadan kaldıran kas gevşetici bir ilaçtır. Bir hasar ya da zedelenme sonucu oluşan ya da sinir sistemi bozukluklarına bağlı olarak kaslarda görülen ağrı ve irade dışı kas gerginliği durumlarının tedavisinde ve bel ağrısı, sırt ağrısı, boyun tutulması şeklinde hastalıkların giderilmesinde kullanılır.

Aynı zamanda Muscoflex Duo Jel kremi de bulunmakta olup, uzmanlar bu kremi de hastalarına önermeye ara vermeden devam etmektedir.

Muscoflex Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar

İlacın etkili maddesine karşı bir alerjiniz var ise bu ilacı kullanmanız önerilmez. Ağrı ile beraber görülen kas spazmları (kasılmaları) ile ilişkili hastalık belirtilerinin tedavisinde etkilidir. Kas ya da kasların vazife yapamama (kasılamama) durumu var ise, bu ilacı kullanmayınız. Öteki kas gevşeticiler ile beraber kullanmayınız.  Devamlı kullandığınız kas gevşetici ilacınız var ise bunu doktorunuza bildiriniz.

Muscoflex Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri, Nasıl Kullanılır, Fiyatı Nedir? 3

Tedaviniz süresince bu ilaçla beraber, güneş koruyucuları ve losyonları, böcek kovucular ve diğer cilt ürünlerini kullanmayınız. İlacın kullanımı esnasında ilacı uyguladığınız bölgede tahriş oluşursa, ilacın alımını durdurup, doktorunuza başvurunuz. Enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve yanık cilt bölgelerine uygulamayınız.

Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız. İlacı uyguladıktan daha sonra minimum 10 dakika kuruması için bekleyiniz. Merhem kuruduktan daha sonrasında giyininiz. İlacı uyguladıktan ondan hemen sonra minimum bir saat banyo ya da duş yapmayınız. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası yahut sıcak havlu şeklinde sıcağa maruz duracak şekilde uygulamalar yapmayınız.

İlacın ağzınıza ve gözlerinize temasından kaçınınız. Bu bölgelere teması halinde bolca oranda su ile sudan geçiriniz. 15 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Muscoflex Krem’in Kullanma Şekli

Muscoflex krem, genellikle ağrıyan bölge üzerine uygulanmakta olup kişilerin ağrılarını dindirmek için kullanılır. Krem formunun kullanılmasında, yalnızca bastırmadan masaj yaparak ağrıyan bölgeye uygulama yapılması yeterli olmaktadır. Muscoflex, bir tek ağız yoluyla kullanılan bir ilaçtır. Bundan dolayı kapsül ve tabletlerin ne olursa olsun çiğnenmemesi gerekir.

Kapsül ve tabletlerin günde 2 kere alınması, krem ya da jellerin ise günde maksimum 3 kez kullanılması önerilmektedir. Bu ilaç 15 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır. Doktorunuz daha fazlasını önermediği takdirde ilacın kullanım süresi 5 ile 7 gün içinde değişmektedir. İlacı fizik tedavi esnasında kullanıyorsanız, her seanstan minimum 1 saat önce uygulamanız gerekmektedir. İlacın etkili maddesine karşı bir alerjiniz var ise ne olursa olsun kullanmamanız gerekir.

Doktorunuz bu ilacı iyi mi reçete ettiyse öyle ki kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Tedavi edilecek bölgeye (ağrılı bölge) kâfi oranda ince bir katman halinde sıkınız ve hafifçe hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Günde 2-3 kere uygulanabilir. MUSCOFLEX 7 çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında saklayınız.

25°C’nin altındaki oda sıcaklığında saklayınız. Son kullanma süre ile uyumlu olarak kullanınız Ambalajdaki son kullanma tarihinden derhal hemen sonrasında MUSCOFLEX’i kullanmayınız.

Bu ilacın seyrek görülen yan tesirleri; mide ağrısı, bulantı, ishal ve kusma şeklindedir. Oldukça nadir görülen yalnız ciddi olan yan tesirinde bırakır ise şu şekilde sıralanabilir; Aersemlik, devamlı uyuklama hali, deri döküntüleri, kaşıntı ve buna bağlı olan kızarıklık, gerilim düşüklüğü, geçici bilinç kaybı, taşkınlık halinin görülmesi.

Muscoflex Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri, Nasıl Kullanılır, Fiyatı Nedir? 4

Karın ağrısı, nefes almada kuvvetlik, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik şeklinde bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz. Tahriş, kızarıklık, kabarma, kaşıntı görüldüğünde ilacın alımını durdurup derhal doktorunuza durumu bildiriniz.

Kas ya da kasların vazife yapamaması (kasılamaması) durumu var ise, Etkin maddeye ya da yardımcı maddelerden herhangi birine aşırı kırılganlığınız var ise, Kanama sorununuz var ise ya da antikoagülan kullanıyor iseniz, Hamilelik ve emzirme döneminde iseniz, Tiyokolşikosidin çocuklarda kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Şu durumlarda ise son derece dikkatli kullanınız; Sara rahatsızlığınız var ise ya da sara nöbeti riskiniz var ise, İlacın kullanımı esnasında ishal görülür ise, öteki ilaçlar ile birlikte kullanım şekli şu şekildedir; Bu ilaç kas-iskelet sistemi üzerinde kas gevşetici tesir gösteren öteki ilaçlarla birlikte alınması, birbirlerinin tesirini artırabileceklerinden dolayı tavsiye edilmemektedir.

Aynı nedenden dolayı, düz kaslar üzerine etkili olan bir öteki ilaçla birlikte kullanılması durumunda, istenmeyen etkilerin görülme sıklığının artması ihtimaline karşı dikkatli olunması gerekmektedir. Kanın pıhtılaşmasını geciktiren ya da önleyen (antikoagülan) ilaç kullanıyorsanız bu ilacı kullanmamalısınız.

Muscoflex Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri, Nasıl Kullanılır, Fiyatı Nedir? 5

Günümüzde çok sayıda ağrı kesici krem bulunmaktadır. Fakat krem dahi olsa kişilerin bu gibi ilaçları muhakkak ki bir doktor kontrolünde kullanması gerekmektedir. Muscoflex krem ise, bu konuda hemen her uzman tarafından kişilere sunulan bir krem olmaya devam etmektedir. Son derece etkili bir krem olan Muscoflex kremin fiyatı ise ortalama olarak 12 TL olmaktadır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/muscoflex-krem-nedir-ne-ise-yarar-yan-etkileri-nasil-kullanilir-fiyati-nedir/