Nane Limon Faydaları

Nane Limon, coğrafyamızda sıkça yetişen iki bitkinin mucizevi bileşimi olan şifalı bir içecektir. Tabii şifasının kaynağı, iki farklı faydalı bitkinin kullanılıyor olmasından gelir. Nane de, limon da başlı başına birer mucizedir. Bu bağlamda birleşiminden elde edilen içeceğin de oldukça faydalı özelliklerinin olacağı açıktır. Pekiyi bu kadar faydalı olduğu söylenen nane limon neye iyi gelir? Ya da bir başka deyişle nane limon çayının faydaları nelerdir? Çok sık sorulan bir başka soru da, faydalarına rağmen olası yan etkileri nedeniyle hamilelikte nane limon kullanımının zararlı olup olmadığıdır. Bu sayfamızda sizlere nane ile limon un mucizevi birlikteliği hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Ayrıca nane çayı ile limon suyunun ayrıca tüketilmeleri konusuna da değinecek ve sizleri aydınlatmaya gayret edeceğiz.

Kış ayları denildiğinde pek çok kişinin aklına nane limon gelmektedir. Gerçekten de nane limon özellikle kış aylarında bolca tükettiğimiz, aynı zamanda direncimizi arttırmamıza yardımcı olan en önemli içecekler arasında yer almaktadır. Nane ile limon birleştirilerek oluşturulmuş olan bu içecekte hastanın bir an önce şifa bulması, kendini tekrar eski sağlığında hissetmesi amaçlanmaktadır. Bu metinde de nane limon neye iyi gelir diye soranlar için bu sorunun cevabını vermeye çalıştık.

Halk arasında nane çayı olarak da bilinen bu çayın pek çok hastalığa iyi geldiği düşünülmektedir. Özellikle de soğuk algınlığı, grip baş ağrısı ya da kendinizi kötü hissettiğiniz zamanlarda gönül rahatlığıyla içebileceğiniz nane çayının aynı zamanda pek çok etkisi de bulunmaktadır. Bu içecek her zaman hasta olduğunuzda içilmez. Aynı bir çay gibi, vücuda direnç kazandırmaya, ya da hasta olmamanız için önceden alınan bir önlem olarak da düşünülebilmektedir. Nane ile limon mucizesi pek çok açıdan size kendinizi çok daha iyi hissettirmektedir.

Bunun dışında nane ile limon çayının faydaları arasında değinilmesi gereken başka bir detay da vücuda sağlamış olduğu etki sebebiyle vitaminsel özellik göstermesi olarak yorumlanabilmektedir. Limonun doğal bir madde olması sebebiyle ve pek çok vitamin içermesi, özellikle C vitamini yönünden zengin olması sebebiyle bu çayın yani nane limon çayının faydalarının çok fazla olduğunu da söylemek mümkün olacaktır.

Hamilelikte Nane Limon İçilir Mi?

Hamilelikte belirli besinleri yiyip içmeye büyük önem göstermeniz gerekmektedir. Bu besinlerin ya da içeceklerin başında da doktor kontrolünde yapılması gerekenler bulunur. Hamileler de soğuktan korunmak için nane limon içmektedirler. Hamilelikte nane limon içilir mi diye soranlar için pek çok doktor bunu olumlu olarak değerlendirmektedir. Hamilelikte nane limon içilir mi diye soranlardansanız bunun cevabı doktor kontrolünde olmak üzere evet olacaktır. Zira birçok hamilenin bu dönem boyunca belirli hassasiyetleri olabilir ya da bu durumla ilgili olarak hastalanabilirler. Bunun için nane limon çayının faydalarını öğrendikten sonra içip içemeyeceğinize dair doktorunuza danışabilirsiniz.

Nane Limon Faydaları 1

Görüldüğü gibi, nane limon neye iyi gelir sorusunun cevabı oldukça tatmin edicidir ve bu karışımın her derde deva değilse de, pek çok soruna, özellikle enfeksiyonlara karşı ciddi olumlu etkilerinden bahsetmek mümkün olacaktır. Tabii hamilelikte nane limon kullanımı neticesinde bir takım komplikasyonlara karşı bir dönem nane limon çayının faydaları göz ardı edilmeli ve nane ile limon değilse de, en azından nane tüketimi sınırlanmalı ayrıca nane çayı da sınırlı tüketilmelidir. Doğal dahi olsa tüm bitkilerin aşırı miktarlarda tüketilmesi ciddi bir sorundur ve zarar verici etkileri mümkün olabilmektedir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/nane-limon-faydalari/