Nane Limon Neye İyi Gelir

Soğuk algınlıklarında, üşütmelerde, boğaz ağrılarında, vücut kırgınlıklarında, mide bulantılarında imdada koşan, bünyeyi rahatlatan, psikolojiiyi rahatlatan nane limon çayı, küçüklüğümüzden bu yana bildiğimiz, içtiğimiz, alışkın olduğumuz bir şifa çayı.

Nane limon her ne kadar sadece soğuk algınlığı ile bağdaştırılan ve sanki sadece bu şikayete çözüm olan bir içecekmiş gibi algılansa da; mide yanmaları ve ekşimelerinde, sinirleri gevşetme ve rahatlatmada, zihin açmada, bedene ve ruha enerji vermede, yorgunluk almada, vücuda C vitamini kaynağı olma hususunda, sindirim sistemini rahatlatmada, nefes kokusunu gidermede, boğaz iltihaplarını gidermede, cildin yenilenmesinde büyük payı ve desteği vardır. Küçük çocuklarda eğer mentole karşı bir hassasiyet varsa, nane limon içirilmemelidir.

  • Nane limon toz halinde de satılmaktadır. Ama taze hazırlananı daha makbuldür.
  • Cezveye bir miktar su koyup, 1 adet sıkılmış limonun suyunu ve taze veya kuru naneyi ekleyip ocağa oturtun ve hızlı ateşte kaynatın. Kaynadıktan sonra biraz demlenmesini bekleyin ve sıcak sıcak tüketin.
  • Nane Limon Neye İyi Gelir 1

  • Peki hamile kadınlar yaşadıkları mide bulantısı ile nane limon sayesinde baş edebilir mi? Hamilelikte nane limon içilir mi, sakıncası var mıdır sorularının yanıtı bebek bekleyen annelerin merak ettiği yanıtlardan biridir.
  • Nane limon tüketiminde aşırıya kaçılırsa, vücuttaki asit dengesi bozulabilir. Bu da anne adayı üzerinde olumsuz tesirler yapabilir. Eğer anne adayının canı limon istiyorsa, sadece limon yiyerek bu isteğini bastırabilir. Nane limon çayı hamilelikte doğru ve dozunda tüketildiğinde mide bulantısına fayda sağlayacaktır.
  • Ancak yine de hamile kadınların nane limon tüketiminden önce doktorlarına danışmaları yerinde olacaktır.
  • Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/nane-limon-neye-iyi-gelir/