Nasıl Kaş Alınır?

Kaş nasıl alınır, kaşlar yüzümüzde en çok dikkat çeken bölgelerden birisidir. Dahası kaşlar yüzümüze ifade kazandıran, yüzümüze mana yükleyen bir özelliğe sahiptir. Kaşlarımız olmadığında gözlerimiz ne kadar güzel olursa olsun o güzellik biraz eksik kalır. Kaşlarımız yüzümüzle uyumlu olmadığında da yüz ifademiz olabildiğince değişir. Bu yüzden özellikle kadınlarda kaş şekli ve formu oldukça önemlidir.

Nasıl Kaş Alınır?

Kaşlara şekil verirken modaya uygun olması değil, yüzümüze uygun olması dikkate alınmalıdır. Herkese kavisli kaş yakışmayacağı gibi, herkese düz kaş da yakışmaz. Kimine kalın, kimine de ince kaş daha iyi gider. İşte bunun için kaşlarını ilk kez aldıracak olanlar işinin ehli bir kişiye kaşlarını aldırmalı, daha sonra eğer kendi almak istiyorsa bu formda almaya devam etmelidir.

Evde kendi kendine kaş almak isteyenler için iple kaş nasıl alınır sorusunun yanıtı kadar, kaş ortası nasıl alınır sorusunun yanıtı da önemlidir. Dilerseniz evde kaş nasıl alınır sorusunun yanıtına geçelim.

Kaşlarınızın doğal çizgisini belirlemek için onları önce yukarı ve dışarı doğru fırçalayın. Bu iş için uygun bir kaş fırçanız yoksa kullanmadığınız bir diş fırçasını bu iş için tahsis edebilirsiniz. Kaşlarınızı bu fırçalar yardımıyla yukarı doğru tarayın ve uzun kılları küçük bir makas yardımıyla kesin. İnce uzun bir kalemi burun kenarınıza dik gelecek şekilde tutun. Bu size kaşınızın başlangıç noktasını gösterir. Aynı kalemin ucunu göz bebeğinizin bitiş noktasına getirin, bu noktada kaşın bitmesi gereken noktadır. Kaşlarınızı bu sınır içinde şekillendirmeye başlayabilirsiniz.

Nasıl Kaş Alınır? 1

Kaşlarınızı tüylerin çıkış yönünde alın. Kaşlarınızı tek tek alın ki fazladan kıl çekip kaşınızda boşluk oluşturmayın. Kaşlarınıza kavis verecekseniz kavis gözünüzün ortasına denk gelmemelidir.

Kaşlarınızı doğal bir formda aldıktan sonra arada boşluklar varsa onları uygun renkte bir kaş kalemiyle doldurun. Diş fırçasına bir miktar saç spreyi püskürtüp kaşlarınızı bununla tararsanız kaşlarınızın uzun süre muntazam kalmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer kaşlarınızı kalın ve düz formda almak istiyorsanız düz kaş nasıl alınır hususu da dikkatinizi çekecektir. Bir kaş fırçası yardımıyla kaşınızın kavis kısmını aşağı doğru tarayın. Kaşın uç yani bitim kısmını da yukarı doğru tarayın.

Nasıl Kaş Alınır? 3

Kaşın altında oluşan düz çizgiyi iyice belirginleştirmek için boşlukları yumuşak bir kaş kalemiyle doldurun. Bunu sert darbelerle değil, yumuşak dokunuşlarla yapın. Kavis kısmının üst sınırındaki birkaç tel de cımbızla alabilirsiniz. Kaşların buruna yakın olan kısmını da yine kaş kalemiyle doldurabilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/nasil-kas-alinir/