Ödem Söktürücü

Hemen herkes hayatının belirli bir döneminde ödeme problemi ile karşı karşıya kalabilmektedir. Sürekli olarak kullanılan takıların sıkmaya başlaması, ayağa rahat bir şekilde olan ayakkabıların belirli zamanlarda olmaması ve bu gibi durumlar, kişilerin ödem problemi ile karşı karşıya kaldığının en belirgin özelliklerinden birisidir.

Her geçen gün daha da fazla sayıda kişinin bu problemi yaşamaya başlaması ile birlikte ödem söktürücü çay olarak çeşitli karışımlar da geliştirilmeye başlanmıştır. Böylelikle kişiler bu gibi ödem söktürülürler sayesinde kısa sürede bu problemlerinden kurtulabilme imkânına sahip olabilmektedir.

Ödem konusunda çeşitli sıkıntılar yaşayan kişiler için bu durumdan bir an önce kurtulmak son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Bu sebeple de doktorlar tarafından verilen ödem söktürücü ilaç çeşitleri de son derece büyük bir ilgi görmeye de devam etmektedir.

Birçok kişi bu gibi problemlerinden vücudundaki ilaç yüklemesi yapmak yerine daha çok bitkisel ürünlerden etsek alarak kurtulmak istemektedir. Bunun için ise genellikle ödem söktürücü bitkilerin ne olduğu büyük bir merak konusu olmaktadır.

Ödem, düşünüldüğünden çok daha rahatsızlık verici ve bir o kadar sıkıntılı bir durum olmaktadır. Bunun sebebi ise ellerde, parmaklarda, ayaklarda, ayak parmaklarında, karın ve yüz gibi farklı bölgelerde meydana gelen şişlikler olmaktadır. Bu şişlikler, özellikle de kadınların her ay düzenli olarak yaşadıkları regl dönemlerinde daha da artmaktadır.

Ödem Söktürücü 1

Ödem Söktürücü Bitkiler

Alternatif tıp, her geçen gün çok daha büyük bir öneme sahip olmakta olup kişiler tarafından da yoğun bir ilgi görmeye devam etmektedir. Sebze ve meyvelerin gücünün farkında olan kişiler, yaşadıkları birçok problemin üstesinden bu gibi bitkisel ürünler ile kurtulmak istemektedir.

Ödem söktürücü bitki çayları da, bu kapsamda her geçen gün çok daha fazla sayıda kişi tarafından tercih edilmekte olup son derece beğenilmeye de devam etmektedir.

Ödem Söktürücü Bitkiler

Ödem söktürücü bitkiler arasında en çok tercih edileni ve en etkili olanı ise hiç şüphesiz ki maydanoz olmaktadır. Maydanoz ile hazırlanan bitki çayları, kişilerin vücutlarındaki ödemlerin kısa sürede vücut dışına atılmasını sağlamaktadır.

Aynı zamanda kereviz sapı, zencefil ve salatalık olmaktadır. Bütün bunların yanı sıra domates, karpuz, üzüm, havuç ve kuşkonmaz da ödem söktürücü bitkiler arasında yer almaya devam etmektedir.

İbrahim Saraçoğlu ödem söktürücü kür hazırlamış olup bu konuda sıkıntı yaşayan kişilerin imkânına da sunmaktadır. Uzman bit kişi tarafından hazırlanan bu gibi kürler, kişiler tarafından da son derece yoğun bir ilgi görmeye devam etmektedir.

Sıcak bir çay olarak içmek istemeyen kişiler için farklı yöntemler de söz konusu olmaktadır. Bunun için ise taze nane, maydanoz ve dereotu aynı miktarlarda olacak şekilde bir kâse içerisine koyulur. Üzerine bir yemek kaşığı kadar varsa ev yoğurdu yoksa da normal hazır yoğurt koyularak karıştırılır.

Ödem Söktürücü Bitkiler 1

Her gece uyumadan önce tüketilen bu karışım hem çok daha kolay bir şekilde uyumaya hem de vücuttaki ödemlerin dışarı atılmasına olanak tanımaktadır.

Gece yatmadan önce bir litre ılık su içerisine bir adet limonun kabukları ile birlikte doğranarak atılır. İçerisine bir miktar taze nane yaprakları ve 3-4 dilim kadar da salatalık ilave edilir. Bir gece boyunca bekletilen bu karışım, gün içerisinde yavaş yavaş içilerek bitirilir.

Her gün taze olarak hazırlanması gereken bu karışım hem vücuttaki ödemin dışarı atılmasını sağlarken hem de zaman içerisinde dengeli ve sağlıklı bir şekilde kilo verilmesini de başarılı bir şekilde sağlamaktadır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/odem-sokturucu/