Ojeyi Hangi İşlerde Kullanırsınız?

Oje kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Tırnaklarınız uzun ya da kısa olsun rengârenk ojelerle onları renklendirmek hemen hemen her kadının hoşuna gidiyor. Birde kuruyan ve bir türlü kullanılamayan ya da dibinde az kalan ojeleriniz var.

Bunları çöpe atmak yerine farklı alanlarda değerlendirebilirsiniz. Aslında tırnaklarınız için kullandığınız ojeler günlük hayatta başka birçok işe yarayabiliyor. Bunlardan en bilineni kaçan ten çoraplarınızı durdurması, kaçığın olduğu yere birazcık şeffaf oje sürün ve kaçan yer dursun.

Ojeyi Hangi İşlerde Kullanırsınız?

Arabanın üzerinde sürtünmeden doğan çizilmeler mevcut ise, arabayı çizdiğiniz yere aynı renk ojeyi biraz kalın sürün ve çizikler ortadan kalksın.

Hepinizin günlük olarak kullandığı hatta çıkarmak istemediği takılarınız vardır. Fakat aksam olunca bu takıların bıraktığı siyah- yeşil lekelerden hiç kimse hoşlanmaz, bunun çözümü ise çok basit cildinize değen yerlerine şeffaf oje uygularsanız bu sorun tamamen ortadan kalkacaktır.

Kapınızda veya ahşap mobilyalarınızda küçük kıymıklar mı var? Sürekli olarak kıyafetlere takılan bu kıymıklardan kimse hoşlanmaz. Üstelik zamanla bu kıymıklar genişliyor ve kalkıyor bu da mobilya ve kapılarda çok kötü bir görüntüye mi neden oluyor? Bütün bunlar olmadan önce daha küçük bir kıymıkken üstüne birkaç kat şeffaf oje uygulayın ve kıymıklardan kurtulun.

Yeni bir telefon kılıfı mı istiyorsunuz ya da evinizde renksiz düz kupalarınız mı var oje sayesinde bunları çok kolay renkli ve insanların kıskanacağı birer objelere dönüştürebilirsiniz.

Ojeyi Hangi İşlerde Kullanırsınız? 2

Öncelikle boyamak istediğiniz ürünü belirleyin ardından elinizde kalmış ve renk uyumu olan ojelerinizi bir yana toplayın, geniş bir kabın içine ılık su ile doldurun ve kalan ojelerinizi sırayla suyun içine damlatın. Ojeler bitince bir iğne yardımıyla desen verin ve istediğiniz objeyi ojelerin olduğu suyun içine batırın. Artık kullanmaya başlaya bilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/ojeyi-hangi-islerde-kullanirsiniz/