Ombre Kısa Saç Modelleri

Ombre kısa saç modelleri için de uyarlanabilecek son derece kullanışlı bir stil. Ne yani? Saçlarınız kısa ise bu doğal, doğal olduğu kadar da gösterişli modelden mahrum mu kalacaksınız? Tabii ki hayır. Keskin olmayan renk geçişlerini kısa saçlarda, küt saçlarda, bob kesimlerde de pekala kullanabilir, hem de son derece güzel, hoş ve çarpıcı görünebilirsiniz. Ombre uygulamanın kendini gösterebilmesi için ve rahatça uygulanabilmesi için saçlarınızın en az çene hizasında ve tercihen küt kesimli olması gerektiğini söylemeliyiz.

İyi bir kuaförün elinden ombre kısa saç için de gayet güzel hayat geçirilebilir. Küt saça ombre yaptırmak istiyorsanız, zaten kullanışlı bir model olan küt saçlarınızı, ombre gibi bir renk uygulamasıyla daha da renklendirebilir, kısa saçlarınıza zengin ve derinlikli bir mana kazandırabilirsiniz.

Kısa saç ombre uygulamasının uzun saça ombre uygulamasından hiçbir farkı yoktur. Sadece boyanacak alan daha az olacaktır hepsi bu. Köprücük kemikleri hizasında kesilmiş küt saçlarda nefis bir görünüm arz edecek ombra saçlar, çene hizasında kesilmiş saçlarda da son derece iyi durur.

İster sezonun trend renklerini kullanın; ister daha grunge, daha özgün ve kimlik olarak daha size özel ve sizi yansıtan renk geçişlerini yeğleyin, kısa saç ombre tercihiniz size müthiş bir hava verecektir. Burada en önemli püf noktası; hem yüzünüze, cildinize, duruşunuza uygun renk tonlarını seçmeniz, hem de bu uygulamayı yapacak kuaför seçimini isabetli yapmanız gerekecek. Ombre, ne kadar doğal görünümlü yapılırsa o kadar başarılı bir netice verecektir. Kısa saça ombre ve özellikle küt saça ombre çeşitleri de uzun saçlar için yapılandan farklı değil.

Kızıl karameller, sıcak kahveler, ışıltılı kahveler, gül tonları, bakır kızılları, soğan kabuğu tonlarıyla yapılacak renk geçişleri küt saçlarınıza oldukça yakışır. Bir de iri maşa ile yapılan su dalgası formu ile hem havalı, hem doğal, hem de çok kadınsı bir çizgi yansıtmanız işten bile değil.

Kısa Saça Ombre Nasıl Yapılır  

Ombre stili, hele bir de kısa saça ombre uygulamasını severek kullanan ve çok da iyi taşıyan yıldızları göz önüne getirdikçe, ne kadar başarılı ve modern bir tarz olduğunu daha iyi anlayabiliriz.

Emmy ödül törenlerinde, Venedik Film Festivalinde, Oscar ödül törenlerinde, tüm dünyanın izlediği gala gecelerinde kuğu gibi süzülen yıldızların saçların dikkat edin. Nefis ombreler, birbirinden farklı tonlarda saçlarda ışıl ışıl bir görüntü oluşturuyor. Jessica Alba’nın, Lucy Hale’nin ve çoğu ünlü starın doğal olduğu kadar şık ve tarz yüklü ombreleri, hem uzun saçlarda ombreye, hem de kısa saça ombre modellerine en şöhretli örneklerdir.

Küt saça ombre uygulamasını evde kendiniz de deneyebilirsiniz ama boya işlerine eliniz pek yatkın değilse, paraya kıyıp iyi bir kuaförde harika ombreler yaptırabilirsiniz.

Ombre Kısa Saç Modelleri 1

Ombre kısa saçta da son derece güzel duruyor.

Hem şehirli modern kadını yansıtan, hem tarz sahibi, hem de alabildiğine doğal…

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/ombre-kisa-sac-modelleri/