Ombre Saç Nedir

Ombre saç nedir, ombre nedir sorusu özellikle bugünlerde çok sık sorulur oldu; zira ünlü ünsüz pek çok kadında ombre saç görmek mümkün. Ombre saç tanımı ana hatlarıyla dipten başlayarak üst kısımların koyu, uçlara doğru ise açık renklerin kullanıldığı ve bu işlemin, kullanılan özel bir teknik sayesinde son derece doğal bir görünüm verilerek yapıldığı saç boyama stilidir. Diplerde ve uçlarda kullanılacak renkler genellikle kontrast renklerdir. Yerli, yabancı pek çok ünlü film yıldızı, şarkıcı ve oyuncunun da kullandığı ve bu sayede de oldukça popüler hale getirdiği bir model olan ombrenin en önemli özelliği, saç uçları sanki güneşten kendi kendine açılmış izlenimi vermesidir. Ya da saçlar boyanmadan doğal haliyle bırakılmış da, boyalı kısımlar uçlarda kalmışçasına naturel bir ifade de algılamak mümkündür.

Ombre Nedir

Ombre kelimesi Fransızca’dan Türkçe’ye gölge olarak çevirilebilir ve fakat bu gölgeler yalnızca saç uçlarına uygulanır. Ombre saçın gölgeli saçlardan farkı budur. Saç uçlarını boyama işlemi de diyebileceğimiz ombre balyaj ilk başlarsa çoğunlukla sarı tonlarında yapılsa da şimdilerde kendine güvenen, iddialı, farklılığı seven ve yenilikler karşısında cesur adımlar atabilen modern kadının zevk ve seçimleri ışığında mavi, yeşil, mor, pembe, gümüş ve gri tonlarda da yapılmaktadır. Bu renkler her ne kadar marijinal olsa da ombreli saçların en temel özelliği olan yumuşak geçişler sayesinde doğal görünüm yakalamak mümkün olabiliyor.

Ombre Saç Nedir 2

Her saç ombre modeli kaldırır mı, ombreli saçlar her kadına yakışır mı, ombre saç her yaştan kadına uygulanabilir mi sorularının yanıtı çok merak edilir ve çok sorulur.

Her rengin her yüze gitmeyeceği ve her tende doğal durmayacağı bir gerçek. Ama ombre saçın o en büyük teknik özelliği sayesinde her renk saçı her tene uydurmak mümkün. Zira diplerden gelen saçların doğal ve tene yakışacak tonlarda boyanması işi kolaylaştırıyor. Bundan sonrası kolay. Saç uçlarını boyama işlemini ister şeker pembesi yaptırın, ister gümüşi, ister mor… İkinci önemli husus olan renk farklılıklarının başladığı hattın, belirgin olmayan dokunuşlarla birbirinin içinde eritilmesi. Yani bakıldığında koyu saçlar nerede bitiyor, açık tonlar nerede başlıyor net olarak anlaşılmaması lazım.

Ombre Saç Nedir 1

Evde de yapılabilecek bir model olan ombrede, geçiş hattının asimetrik ve yumuşak olması çok mühim olduğundan, boya işlerinde çok da hünerli olmayan hanımlara  önerimiz tecrübeli bir kuaföre giderek omre saç yaptırmaları…

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/ombre-sac-nedir/