Oral Seksin Zararları

Oral ilişki, olağan dışı cinsel birleşme yöntemlerinden birisidir. Öncelikle partnerlerin yalnızca birisinin hazzını sağlar; bu özelliği ile seksin esaslı prensiplerinden birisi olan karşılıklı hazzın söz konusu olmadığı bir yöntem olarak, verimsiz sayılmaktadır. Ancak, erkek egemen toplum yapısında, çok dillendirilmiyor olsa da, yüzbinlerce yıldır var olan bu yöntem oldukça fazla kullanılır ve daha çok erkeğin tatmin edildiği bir yöntemdir. Erkek için çok az zararından söz edilebiliyor olsa da, kadın için pek çok riski ihtiva eder. Zira erkek cinsellik organı, dış etkenlerden kadına göre çok daha az etkilenir, enfeksiyon riski yok denecek azdır, ancak kadın cinsellik organı vajina, hızlı bir biçimde dış etkilerden etkilenebilir ve enfekte olabilir.

Kadının oral ilişki sırasında penise bir enfeksiyon bulaştırma riski yok denecek kadar azdır. Oysa tersi biçimde erkeğin ağzındaki bakteriler vajinanın enfeksiyon kapmasına yol açabilir. Ayrıca, kadın için oral ilişki sırasında hazdan önce yoğun bir gıdıklanma süreci söz konusu olacağından bu ilişki türünün hemen hiç birisinde orgazm gerçekleşmez. Yani oral ilişki erkek için keyif verici bir yöntemdir, çok sık başvurulur zararları ise oldukça azdır.

Tersi biçimde kadın için bazı riskler mevcuttur. Bunların başında sıhhi nedenlerle ortaya çıkabilecek sorunlar gelmektedir. Penis, doğası itibariyle hijyenik bir organ değildir. Dolayısıyla ağza alınmasın durumunda; eğer bir bakteriyel etkinliğe sahipse kadın için risk ihtiva edecektir. Bu nedenle oral ilişki öncesinde çok ciddi bir temizlik işlemi yapılmış olması elzemdir. Çoğu zaman dikkat edilmeyen bir durum olan hijyen, çok ağır enfeksiyonlara sebep olabilmektedir. Penisin idrar kaçırması durumunda, -ki bu çok olağandır- idrar kapalı ortamda ciddi bakterileri meydana getirebilir. Pens temizlenmeden gerçekleşecek oral ilişki, bu bakterileri kadına geçirebilir.

Tabii bir de mental sorunlardan bahsetmek gerekir. Özellikle erkekler için olağan dışı cinsel ilişki yöntemleri, normal ilişkinin verdiği hazzı azaltabilir, hatta erkek zaman içerisinde olağan bir cinsel ilişkiye ilgi duymaz hale gelebilir. Bu özellikle kadın için ciddi bir sorundur, zira kadının tatmini, erkeğin aksine daha çok olağan birleşme yöntemleri ile mümkün olmaktadır. Bu sebeple bu yönteme devamlı tevessül etmemekte fayda vardır.

Oral Seksin Zararları 1

Oral Seksin Faydası  

Oral ilişki, faydası daha çok erkeğe olan bir orgazm olma metodudur. Bilinen bir faydası yoktur. Özellikle kadın için hiçbir özel olumlu etkisinden söz edilemez. Kapalı toplumlarda, bekaretin korunması konusunda ciddi baskılar var olduğundan, normal yollarla cinsel ilişki yerine, anal ve oral ilişki yöntemlerinin tercih edildiği bilinir. Kadın, partnerini memnun etmek isterken kendisi haklarından feragat edip, bu yöntemi benimseyebilir. Maalesef bunun dışında somut bir faydası söz konusu değildir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/oral-seksin-zararlari/