Orgazmın Püf Noktaları

Orgazmın Püf Noktaları

Orgazm cinsel birleşmede nihai hedeftir. Eğer cinsel birleşmenin böyle bir mükafatı olmasaydı muhtemelen pek çok canlının nesli devam edemezdi. Her ne kadar günümüzde üreme, yani çoğalma veya çocuk yapma modern insan insan için bir seçimdir. Ancak ilkel insan ve hayvanlarda ilkel güdülerle beslenmeyen bir çoğalma hissinden söz edilemez. Hatta yakın zamana kadar insanların cinsellik ile ilgili çok fazla bilgisi dahi bulunmamaktaydı.

Cinsel birleşme kadın ve erkek organlarının teması sürecidir. Ancak bunun birden fazla faktörü elbette bulunmaktadır. İnsan hayvanlarda olduğu gibi, sadece cinsel organlar vasıtasıyla cinsen ilişkiye girmez. İnsanda duygular ve algılar güdülenmeyi etkiler.

Örneğin köpekler için karşı cinsin fiziksel özellikleri hiçbir şey ifade etmezken, insanlarda bu güdülenmeyi artıran başlıca faktördür. Eğer kadın ve erkek birbirlerinden fiziksel ve mental olarak etkilenmezlerse bu cinsel birleşmenin orgazmla sonuçlanmamasına sebep olabilir.

İnsan vücudunda birden fazla uyarılma noktası vardır. Erkeklerde daha az olmakla birlikte kadınlarda orgazm olmak bu noktaların uyarılmasına da bağlıdır. Bu uyarı noktaları orgazmı tek başlarına sağlamazlar ancak, orgazmın hazzını artırabilir veya süresini kısaltabilir hatta ardışık orgazm durumu ortaya çıkarabilir.

Orgazmin-Puf-Noktalari1

Erkekler için hemen her cinsel birleşme orgazmla sonuçlanır. Zira dediğimiz gibi, erkek uyarılma noktaları yok denecek kadar azdır ve penisin uyarılması, mental uyarılmayla birleştiğinde çoğu zaman orgazm gerçekleşir. Gerçekleşmediği durumlarda ise genelde psikolojik etkenler araştırılmalıdır. Ancak erkeklerdeki sertleşme problemi konumuz dışında başka fizyolojik etkenlere bağlı olabilir bunun için hekim kontrolü gereklidir.

Orgazm insanoğlunun yaşadığı en tarif edilemez histir. Beyin ve genital organ iletişiminin anormal kasılmalara yol açtığı en güçlü zevk durumudur. Erkek için orgazm sonucu spermin ana rahmine ulaştırılması iken, kadın için gebelikte bir önemi yoktur.

Kadınlar Nasıl Orgazm Olur?

Kadınlarda orgazm, erkektekinden farklı olarak birden fazla uyarıcının etkisiyle olur veya kolaylaşır. Bir kadın erkeğine karşı cinsel istek duymuyorsa orgazm olabilmesi oldukça güçtür. Elbette kadınlar arzulamadıkları erkeklerle cinsel ilişkiye girmeyeceklerinden bu konuyu işlemiyoruz.

Ancak kimi zaman kadınların uyarılması pek çok neden bağlı olarak daha yavaş olmakta orgazma ulaşma süresi artmakta ve erkek boşalması süresinin üzerine çıktığından kadın orgazmı olamadan cinsel ilişki sona ermektedir. Bu durum çok sık karşılaşılan neredeyse %60’lık bir sendromdur. Esasında bunun nedeni sadece kadının geç boşalması değil, erkeğin gereğinden erken boşalması olarak da gösterilmektedir.

Orgazmın Püf Noktaları 1

Bu durumda cinsel birleşme kadın için anlamsız hale gelecektir. Bunun önüne geçmek ise çoğu zaman erkeğin elindedir. Kadınlara ait uyarıcı ve haz artırıcı noktaları tahrik ederek, cinsel hazzın artması ve orgazmın mümkün olduğunca hızlandırılıp, kuvvetlendirilmesi mümkündür.

Kadınlarda uyarılmayı artıracak noktalar; kadınların zevk noktaları,

 • Klitoris (vajinanın hemen üzerinde kıvrık biçimdedir en yüksel uyarıcı etkiye sahip organdır)
 • G noktası (seken bezleri)
 • Meme uçları
 • Bel ve kalça üzeri
 • Başlıca olmak üzere aslında tüm vücuttur. Ancak bu noktaların uyarılması daha önemlidir.

  Kadın erkek bileşmesini sadece vajinal bir durum olarak nitelemek imkansızdır. Klitoral temas olmayan cinsel birleşmelerin %15 kadarı başarılı olabilmektedir.

  Seksin incelikleri listesinin en başında kadın orgazmı süresini kısaltacak ve hazzı artıracak yöntemleri bilmek en önemlisidir.

  G Noktası Nedir?

  G noktası vajinanın içinde idrar kanalının hemen yanında yer alan, skele bezlerine verilen isimdir. Bu noktasının sevişme sırasında basınç alması oragzm süresini kısaltır ve efektini artırır. Hele ki klitoris ile birlikte uyarılan skele bezleri kasın orgazmı süresini ciddi şekilde kısaltırlar.

  Zaten bilinen odur ki, kadınların üstte oldukları cinsel birleşme pozisyonunda kadın orgazmı çok hızlı gelişmektedir. Ki bu pozisyon hem klitoris hem de g noktasının aşırı derecede uyarılmasını sağlar.

  Orgazmin-Puf-Noktalari3

  Sevişmenin püf noktaları veya seksin incelikleri dediğimizde sayabileceğimiz başlıca unsurlar,

 • Cinsel etkileşimin var olması
 • Doğru uyarılma zamanında cinsel bileşmenin yaşanması
 • Her iki tarafında orgazm boyutuna ulaşması
 • Şeklinde olacaktır.

  Erkekler İçin Orgazmın Püf Noktaları

  Erkekler İçin Orgazmın Püf Noktaları çok fazla değildir. Sertleşme sorunu olmayan her erkek, hemen her cinsel birleşmede orgazma ulaşır. Elbette mental ve fizyolojik rahatsızlıkların yol açtığı anormallikler de olacaktır. Bu durumda hekim kontrolü gereklidir.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/orgazmin-puf-noktalari/