Parlement Mavisi Takım Elbise İçin Gömlek Seçimi

Giyim konusunda en önemli detaylardan biri de takım elbise seçimidir. Özellikle tarzından ve kaliteden ödün vermeyen bireyler için takım elbise, çok fazla dikkat edilen ayrıntılardandır. Son dönemlerde de takım elbiselerde parlement mavisi yaygın olarak kullanılmaktadır. Popülaritesi artan bu renk tonu için takım elbise kombin önerilerini yazımızda sizlerle paylaştık.

Parlement Mavisi Takım Elbise İçin Gömlek Seçimi

Mavi Takım Elbise Kombinleri İçin Beyaz Gömlek Ön Planda

Parlement mavisi takım elbise için gömlek seçimi yapılırken sıklıkla açık renk gömleklerin kullanıldığı görülmektedir. Açık renkler arasında da özellikle beyaz renk gömlekler yoğun bir şekilde tercih edildiği fark ediliyor. Bu yılın trendleri incelendiğinde de parlement mavisi takım elbiseler için de beyaz gömlekler dikkat çekmektedir.

Mavi takım elbiseler içerisinde parlement mavisi, diğer renklere nazaran daha çok kullanılmaktadır. Özellikle düğünlerde damatların seçimi de bu yöndedir.

Diğer yandan önemli davetlere gidilirken de, takım elbise kombin önerileri incelenirken genellikle parlement mavisinin daha fazla tavsiye edildiğini fark edebilirsiniz. Peki, parlement mavisi takım elbise için gömlek seçimi yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Parlement Mavisi Takım Elbise İçin Gömlek Seçimi 2

Parlement Mavisi Takım Elbise İçin Gömlek Seçimi

Takım elbise kombin önerileri konusunda ilk dikkat etmeniz gereken; tercih edilen gömleğin renk tonunun elbisenin geneline uygun olmasıdır. Diğer bir hususta desenli olmayan gömleklerin tercih edilmesi parlement mavisinin daha şık görünmesini sağlayacaktır.

Moda dünyasında sık sık yeni akımlar ortaya çıktığı için parlement mavisi takım elbiseler ile ilgili trendleri takip ederek en doğru kararı verebilirsiniz. Çünkü gömleğin rengi kadar yaka modeli, kesimi gibi ayrıntılarda göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır.

Parlement Mavisi Takım Elbise İçin Gömlek Seçimi 3

Son olarak parlement mavisi takım elbise için gömlek seçimi yaparken kravat kullanıp kullanmama konusuna da dikkat edilmelidir. Çünkü kravatın kullanımına karar verdiğinizde açık renkleri, kullanılmamasına karar verdiğinizde koyu renkleri tercih etmelisiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/parlement-mavisi-takim-elbise-icin-gomlek-secimi/