Peeling Tarifleri

Evde Peeling nasıl yapılır?
Peeling cildimizi ölü hücrelerden arındırarak size sağlıklı, parlak bir cilt kazandırır. Evde yapabileceğiniz tarifler paylaşmak istiyorum. Bu tarifler ile hem kozmetik ürünlerine çok para harcamamış hem de gereksiz kimyasal alımını önlemiş olacaksınız.

Ev yapımı peeling tarifleri ve uygulanışı

Kahve telvesi ile yüz peeling tarifleri ;
Ev yapımı peeling tariflerinin başını kahve telvesi çeker. Evet yanlış okumadınız kahve telvesi bunun için önce kendinize damak tadınıza uygun şekerli ya da sade kahve yapıp keyifle içip en son fincanı kapatarak neyse halim çıksın falım diyorsunuz. :) Yapılan kahve, fal merasiminden sonra kahvenin telvesini dökmeyip gözaltlarınızı koruyacak şekilde bütün yüzünüze masaj yaparak yayıyorsunuz. Kuruyana kadar bekleyip hemen yıkıyorsunuz. Kahve telvesi ile peeling size 10 dakikadan az bir sürede kirlerden arınmış bir cilt kazandıracak. Kolaylıkla uygulayacağınız bu işlemi gün aşırı ya da 3-4 günde bir yaparak rutin haline getirirseniz ışıltılı cilt görünümünün keyfini her daim yaşayabilirsiniz. Karışımınıza 1 çay kaşığı zeytinyağı ekleyerek daha kolay sürülebilir hale getirebilirsiniz, zeytinyağı cildinizi hem nemlendirip hem de besleyecektir. Her cilt tipi için uygundur.

Ev-yapımı-yüz-maskeleri-tarifi-ve-faydaları-kahve

Şeker, tuz ve limon ile yüz peeling tarifleri ;
Yine evde kolaylıkla yapabileceğiniz, doğal peeling tariflerinden birini anlatmak istiyorum. Ben en fazla uyguladığım ve sonucunda pürüzsüz bir cilde sahip olduğum şeker tuz ve limon üçlüsü… Bu peeling yağlı ciltler için son derece uygun bir karışımı, limonun yağlı ciltler için ne kadar iyi geldiğini hepimiz biliyoruz. Karışımımızı ;

* 1 tatlı kaşığı şeker
* 1 tatlı kaşığı tuz
* yarım limon

olacak şekilde hazırlıyoruz. Gözaltlarını koruyacak şekilde bütün yüzümüze masaj yaparak yayıyorsunuz 10 dakika bekledikten sonra yüzünü aşağıdan yukarı olacak şekilde elinizle kese yapar gibi temizleyin. Yüzünüzü durulayın ve nemlendirin limonun derinlere inerek temizlemesi cildinize nefes aldıracaktır. Bu peeling karışımını hassas ciltler uygulamadan önce küçük bir bölümde deneyerek test etmelerini öneriyorum. Zira limon tahriş edip cildinizi kızartabilir.

Sivilce-karşıtı-limon-maskesi2

Kivili peeling tarifleri;
* 1 Tam olgunlaşmış kivi
* 1 yemek kaşığı yağsız yoğurt
* 1 çay kaşığı zeytinyağı

Kiviyi mutfak robotunda püre haline getiriyorsunuz yoğurt ve zeytinyağını ekleyip güzelce karıştırıyorsunuz. Bu peeling karışımı yüzünüzde 15 dakikayı geçmeyecek şekilde maske olarak gözaltlarını koruyarak yüzünüze boyun dahil uyguluyorsunuz. Yüzünüzü yıkayıp tertemiz cildinize kavuşuyorsunuz. Peelingi tüm yüzünüze uygulamadan önce küçük bir bölgede test ederek cildinizi tahriş edip etmeyeceğini kontrol ediniz.Tüm cilt tipleri için uygundur.

kivi_f29a9f5e-fc1a-4095-a9f3-85aa2eb501be_1

Salatalıklı kırışık önleyici peeling tarifleri ;
*1 orta boy salatalık
* 1 yumurta sarısı
* yarım limon suyu

Kırışıklıkları önlemede doğal, pratik ve en iyi peeling tipidir. Tüm malzemeleri robottan geçirin. Gözaltlarınız dahil tüm yüzünüze uygulayın ve kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra dairesel hareketlerle masaj yaparak yüzünüzden kazıyın ve soğuk suyla yıkayın. Yine tüm yüzünüze denemeden önce küçük bir bölgede test yaparak peelingin size uygunluğunu kontrol ediniz.

cilt-parlatici-maske-tarifleri-salatalik

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/peeling-tarifleri/