Penye İpten Örgü Modelleri

Penye ipten örgüler örgü seven yaratıcı bayanların özel tasarımları ile hayat buluyor. Genelde kalın tığ ile örülen bu ipler, zaman zaman şişler ile de örülüp kullanılabiliyor. Kullanım alanı giderek yaygınlaşan penye ipler ile hazırlanan örgü modelleri ve örgü ürünlerini bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Penye İpten Örgü Modelleri 1

Penye ipten örgü modelleri yapım aşamasında çok eğlenceli olan kullanışlı ve dayanıklı örgü modelleridir. Geniş renk seçeneği bulunan bu ipler ile birbirinden özel ürünler hazırlamak ve kullanmak mümkün. Yapım aşamaları son derece kolay olan penye ip ile örgü modelleri ve yapılan ürünleri sizlerle paylaşıyoruz.

Penye ipler ile hazırlanan en popüler ev ürünleri şüphesiz ki paspaslardır. Yuvarlak, oval, kare ya da dikdörtgen şekillerde hazırlanan bu paspas modellerinde değişik renk seçenekleri kullanılıp desen verilebilir. Paspas modellerinde genel olarak sık iğne, zincir ve trabzan örgü teknikleri kullanılıyor.

Paspas modellerinin daha büyük ve içi doldurulmuş hali olan puf modelleri de penye ipler ile hazırlanabiliyor. Tek renk olarak hazırlanabilen penye puf modellerinde iki ya da daha fazla renk de kullanılabilir. Yuvarlak, kare, dikdörtgen şekillerde hazırlanabilen pufları kendi zevkiniz ve isteğinize göre büyüklükte hazırlayabilirsiniz.

Çok amaçlı sepetler de yine penye ip ile hazırlanan örgüler arasındadır. Kapaklı, kapaksız ya da kulp detaylı olarak tasarlanabilen bu sepetleri kullanım alanı, ihtiyaca göre istediğiniz büyüklükte hazırlayabilirsiniz. Sepetlerin dayanıklı olması açısından genelde sık iğne ile örgü teknikleri kullanılır.

Penye İpten Örgü Modelleri 2

Penye ipten örgü modelleri denilince ilk akla gelen ürünlerden birisi de çanta modelleridir. Özel sap detaylı omuz çantası, yandan asmalı uzun saplı çanta, mini el çantası ya da sırt çantası olarak hazırlayabileceğiniz bu çanta modellerinde yine sık iğne ve trabzan kullanabilirsiniz. Tığ ile hazırlanan penye çantaların yanında tığ kullanmayı sevmeyenler için şiş ile hazırlanan penye çanta modelleri de bulunmaktadır.

Bebeklerin ilk aylarında dış ortamın soğuğundan korunması ve rahat taşınması için kullanılan pusetlerden örgü olarak penye ip ile hazırlayabilirsiniz. Hem dayanıklı hem çok şık duran bu pusetleri kendi zevkinize göre tasarlayıp süsleyebilirsiniz.

Penye İpten Örgü Modelleri 3

Ev terliğini, ev babeti ya da kışın ayakların soğuktan korunması için ideal olan ev botlarını da bu özel ipler ile hazırlayabilirsiniz. Bu özel örgü ürünleri kendi zevkinize göre farklı detaylar ile hazırlayıp çok hoş modeller tasarlayabilirsiniz.

Penye ipten resimde gördüğünüz gibi farklı amaçlar ile kullanılan ürünler hazırlanabilir. Defalarca yıkanmasına rağmen bozulmayan, yün ipler gibi sarkma yapmayan bu ip ile hazırladığınız bütün örgü ürünlerini evinizde ya da kendi kişisel ihtiyaçlarınız için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Penye İpten Örgü Modelleri 4

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/penye-ipten-orgu-modelleri/