Philips Lazer Epilasyon Aleti

Philips Lazer Epilasyon Aleti

Başta kadınlar olmak üzere, erkekler de dahil istenmeyen tüylerden kurtulmak zaman zaman meşakatli bir iş olabilmektedir. Ağda ya da cımbız istenmeyen tüylere geçici bir çözüm sunarken, lazer epilasyon daha kalıcı bir çözümdür. Güzellik merkezleri, bünyesindeki çalışanlar ve farklı farklı tekniklerle lazer epilasyon hizmeti sunarlar. Ama son yıllarda hızla gelişen lazer epilasyon, artık yeni piyasaya çıkan aletler sayesinde evde de güvenli bir şekilde uygulanabilmektedir. Elbette akla gelen ilk soru, bu aletlerin güvenli olup olmadığıdır. Gelişen teknoloji sayesinde evde lazer epilasyon artık oldukça güvenli bir şekilde uygulanabilmektedir. Tabiki kişinin her ayrı bölgesi için uygun aparatlar ve uygulamada farklı teknikler söz konusudur.

Peki evde lazer epilasyon yapabilmek için hangi aleti kullanmak gerekiyor? Öncelikle bu iş iyi bir araştırma süreci gerekli. Ama temel olarak bir ürünün iyi olup olmadığını anlamak için ürünü kullanan kişilerin yorumlarına ve ürünü tavsiye eden konunun uzmanlarına bakılır. Philips lazer epilasyon aleti kullananlar ve uzman dermatologlar bu ürünün piyasadaki en etkili ve güvenli ürün olduğunu söylemektedir. Tasarım olarak oldukça kullanışlı olan cihaz, 5 ayrı ışık enerji seviyesiyle farklı tipteki ciltlerde ve tüylerde güvenle kullanılabiliyor. Üstelik kablosuz olması da başka bir avantajı. Fiyatı diğer ürünlere göre pahalı olsa da, güvenli ve etkili olmasından dolayı en çok tercih edilen evde lazer epilasyon cihazı olarak görülüyor.

Philips-Lazer-Epilasyon-Aleti

Philips lazer epilasyon cihazı, tüylerin alınmasında kalıcı çözüm sağlayan IPL yani Yoğunlaştırılmış Atışlı Işık Teknolojisini kullanıyor. Cilt altına nazik atışlar gönderen bu teknoloji sayesinde tüyler doğal bir şekilde dökülürken, tüylerin yeniden uzaması da engellenmiş oluyor.

Evde Lazerle Kalıcı Epilasyon

Lazer epilasyondan sonra hafif bir kırmızılık görülmesi normaldir. Genel olarak bu kırmızılıklar 24 ile 36 saat içerisinde geçerler. Lazer epilasyondan sonra uygulanan bölgeye kokusuz bir nemlendirici sürerek rahatlama sağlayabilirsiniz. Buz koymak yanma hissi için daha doğal ve etkili bir çözümdür.

Philips-Lazer-Epilasyon-Aleti1

Evde lazer epilasyon yaptıktan sonra 7 ila 10 gün kadar güneş ışığına maruz kalmamak önemli. Cilt üzerinde hassas bir denge yaratan bu cihazları kullandıktan sonra güneşlenmekten kaçınmak, eğer güneşe çıkıldıysa da koruyucu krem kullanılmalıdır. Yine aşırı kozmetik ürünü kullanmaktan kaçınmak ve peeling gibi uygulamardan uzak durmak gerekiyor.  Aynı şekilde havuz gibi klorlu suya sahip yerlerden uzak durmak, cildinizin ilk anda aşınmasını önler. Keza, sıcak su da öyle.

Lazer epilasyon sırasında gözenekleriniz ardına kadar açılacağından dışarıya karşı oldukça savunmasız olursunuz. Bu nedenle ilk birkaç gün lazer epilasyon olan bölgenin temiz tutulması çok önemlidir. Yine uygulama sırasında kullandığınız her şeyin de mutlaka mikroptan arındırılmış olması gerekir. Antibakteriyel sabunlar hem doğal hem de zararsız bir şekilde hijyeninizi sağlayacaktır.

Philips-Lazer-Epilasyon-Aleti2

Uygulama yaptığınız bölgede bir sorun olmadığı takdirde, örneğin iltihaplanma vs. gibi, lazer epilasyonu 24 saat geçtikten sonra yeniden yapabilirsiniz. Elbette tüylerin ne kadarının döküldüğü ne kadarının uzamaya devam ettiğini görmek için 1 ay kadar beklemek gerekiyor. Sadece aynı seans sırasında aynı yere çok fazla defa lazer epilasyon yapmayın. Bu kızarıklık ve şişliğe sebep olur.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/philips-lazer-epilasyon-aleti/