Pilates Lastiği

Pilates Lastiği, özellikle günümüzde hem eğlenceli hem de mükemmel sonuçlar sağlayan özelliği ile en sevilen ve rağbet gören egzersizler arasında yer alıyor. Günde bir saat ayırarak vücudunuzu şekle sokabileceğiniz pilates özellikle kadınlar tarafından çok seviliyor ve uygulanıyor.

Pilates Lastiği 1

Pilates salt vücudu şekle sokmakla kalmıyor aynı zamanda hem sağlıklı yaşam anlamında vücuda destek sağlıyor hem de vücudu incelterek fit bir görünüm sağlıyor. Üstelik evde pilates yaparken kullanmanız gereken pilates aletlerini artık pek çok yerden ve oldukça düşük fiyatlara elde edebilirsiniz.

Pilates topunun haricinde pilates bandı yahut pilates lastiği olarak da bilinen bantlarla özellikle bacaklar ve kollara yönelik hareketleri kolayca yapabilirsiniz. Çok zorlamayan basit hareketlerle pilates yapabilir ve forma girebilirsiniz. Evde pilates için pek çok hareket var. Onlardan ilk etapta kolay olanlarını seçerek pilatese başlayabilirsiniz.

Pilates Lastiği Hareketleri

Pilates lastiği hareketleri daha çok kol ve bacaklara yöneliktir. Pilates lastiğini belinize geçirerek şınav pozisyonunda doğrulup kalkabilir, bir başka harekette ayaklarınızla lastiğe basarak çömelme hareketi yapabilir ve karın kaslarınızın çalışarak yanmasını sağlayabilirsiniz.

Yine bir başka harekette yere sırt üstü uzanıp pilates bandını kalça kemiğinizin üzerinden geçirip lastiğin baskısına karşı kalçanızı kaldırıp indirebilirsiniz.

Pilates Lastiği 2

Pilates lastiği hareketlerini düzenli biçimde yaptığınızda kol, bacak, kalça ve karın kaslarınız sürekli çalışacak ve vücudunuzdaki olumlu değişme ve gelişmeleri fark edeceksiniz.

Evde pilates hareketleri ile kısa süre zarfında son derece sağlıklı ve sımsıkı bir vücudunuz olduğunu görebilirsiniz. Pilates hareketleri yaşın ilerlemesine bağlı olarak deri gevşemelerini ve sarkmalarını da önleyecek ve yaşlanma sürecinin yavaşlamasını sağlayacaktır. Ayrıca pilates sayesinde metabolizmanın hızlanması sağlanacak, vücuttaki yağlanmalar giderilecek, stoklanmış yağ depoları yakılarak kas oluşumu hızlandırılmış olacaktır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/pilates-lastigi/