Pratik French Oje Nasıl Yapılır, İşte Püf Noktaları

Pratik french manikür nasıl yapılır, eller vücudumuzda ilk olarak ve en çok görünen uzuvlarımızdır. Bu sebeple de bakıma en çok ihtiyaç duyan bölge ellerimizdir. El ve ayak bakımının bir insan için oldukça önemli bir husus olduğu su götürmez bir gerçek. Ama özellikle kadınlar için tırnak bakımının kişisel bakımda apayrı bir yeri vardır. Manikür ve pedikür denilen işlemler el ve ayak bakımındaki en önemli unsurdur.

Pratik French Oje Nasıl Yapılır, İşte Püf Noktaları

Manikür ve pedikürle bakımı yapılmış el ve ayak tırnaklarına son dokunuşu ojeler verir. Envai çeşit ve renkte oje içinde bir tanesi var ki her yaştan kadının kullanabileceği ve her stile uyum sağlayan bir özelliktedir. Bu oje, aslında 3 değişik renkte ojenin kullanılmasıyla elde edilen bir oje sürüş tekniğidir. Fransız manikürü denilen bu teknik hem sade ve doğal, hem de olabildiğince şık görünümüyle pek çok kadının severek kullandığı bir manikür çeşidi.

French oje nasıl sürülür sorusunun iki yanıtı var. French oje yapımı kuaförde olabildiği gibi, evde de yapılabilir. Eğer french oje yapımını evde kendi kendinize uygulayacaksanız, evde french oje nasıl yapılır sorusuna yanıt bulmanız lazım.

Tırnaklarınızın bakımlı gözükmesi için gerekli olan ilk koşul, törpülenmiş olmalarıdır. French ojeyi uzun tırnakta da kısa tırnakta da kullanabilirsiniz. French ojede genellikle küt törpülenmiş tırnak tercih edilir ama siz arzu ederseniz oval formda da törpüleyebilirsiniz.

Tırnağınıza törpüyle istediğiniz şekli verdikten sonra french setindeki kireç tonunda beyaz ojeyle tırnaklarınızın sadece uç kısmına şerit şeklinde bir çizgi çekin. Bu çizginin kalınlığı sizin isteğinize almış. İncecik bir şerit de kullanabilirsiniz, daha kalın bir şerit de.

Pratik French Oje Nasıl Yapılır, İşte Püf Noktaları 1

Bu çizgiyi oluşturduktan sonra kuruması için biraz bekleyin. Oje kuruduktan sonra tırnağın tamamına sürmek için gereken ojeyi alın. Bu oje isterseniz rakı beyazı, isterseniz krem rengi, isterseniz de pudra pembesi tonlarda olabilir. Seçtiğiniz bu üç tondan birini sırayla 10 tırnağınızın tamamına ince bir kat halinde uygulayın ve kurumasını bekleyin. Bu kat da kuruduktan sonra şeffaf tırnak cilasıyla tüm tırnaklarınızın üzerinden bir kat geçin. Bu uygulama da hem ojenizin kalıcı olmasını sağlayacak, hem de tırnaklarınıza parlak ve alımlı bir hava kazandıracaktır.

Aynı işlemi ayak tırnaklarınıza da uygulayabilir ve özellikle yaz aylarında açık ayakkabı ve sandalet giydiğinizde, ayaklarınızın bakımlı ve hoş gözükmelerinde pay sahibi olabilirsiniz.

French Oje Nasıl Sürülür Püf Noktaları

French manikürün yapılışı ana hatlarıyla yukarıda anlatıldığı gibidir. Ama tırnak ucuna çekilen beyaz şerit çizginin zor sürüldüğünü düşünüyorsanız ve bunu tek başınıza yapmakta zorlanıyorsanız, bu iş için geliştirilmiş pratik yöntemlerden de faydalanabilirsiniz.

Pratik French Oje Nasıl Yapılır, İşte Püf Noktaları 2

Bunlardan birisi de ince şeritler halinde kestiğiniz bantları, tırnaklarınızın uç kısmında düzgün bir şerit alan boş kalacak şekilde tırnağınıza yapıştırmak ve tırnak ucuna beyaz ojeyi bu şekilde sürmek. Oje kuruduktan sonra bantları dikkatlice çıkarttığınızda cetvelle çizilmiş gibi düzgün bir hat oluştuğunu göreceksiniz.

French ojeyi dikkatli ve düzgün sürebilmek için tasarlanmış ürünler de vardır. French manikür seti adıyla satılan bu ürünlerin arasında beyaz şeridi düzgün sürebilmeye yarayan aparatlar da vardır. Bu aparatlardan edinerek evde kendi kendinize de gayet muntazam french oje tasarımı yapabilirsiniz.

Bir püf noktası da sünger yardımıyla french yapmaktır. Eski tip büyük boyutta bulaşık süngerlerinden edinip, süngerin kenar kısmına kalın bir hat halinde beyaz oje sürüp, tırnak uçlarınızı sırayla bu beyaz şeride temas ettirerek de düzgün çizgi oluşturabilirsiniz.

French manikürünüzün kalıcı olabilmesi ve uzun süre dayanabilmesi için, tırnaklarınızı sert darbelerden sakınmak, herhangi bir şey yıkarken ve suyla haşır neşir olurken bulaşık eldiveni takmak, herhangi bir nesneyi açabilmek için tırnak uçlarından destek almamaya dikkat etmek, ojelerinizi daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır.

Pratik French Oje Nasıl Yapılır, İşte Püf Noktaları 3

French oje yapımı hususunda işinize yarayacak en pratik yöntemleri sıraladık.

Dileriz işinize yarar

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/pratik-french-oje-nasil-yapilir-iste-puf-noktalari/