Prezervatif Nasıl Kullanılır Püf Noktaları

Prezervatif bazı beyler hoşlanmasa da, çoğu zaman sağlık açısından faydalı ve hatta hayat kurtarıcıdır. Ayrıca doğum kontrol yöntemlerinin en zararsızıdır da. Peki prezervatif kullanımı hakkında bilginiz var mı? Kondom nasıl takılır biliyor musunuz? Bu yazımızda sizlere Prezervatif Nasıl Kullanılır Püf Noktaları vereceğiz.

Prezervatif, İngilizce adıyla Preservative veya condom, koruyucu anlamına gelmektedir. Penise geçirilen özel plastik bir örtüdür. Zararsızdır, hiçbir yan etkisi yoktur.

Bunda utanılacak bir şey yok. Özellikle tek eşli yaşamıyorsanız veya doğum kontrolü uygulamanız gerekiyorsa prezervatif kullanmalısınız. Cinsel ilişki insanın en ilkel içgüdülerinden birisi. Ve buna karşı koyabilmeniz söz konusu değildir. Ayrıca buna gerek de yoktur. Sağlıklı bir insan düzenli cinsel hayatı olan insandır. Ancak, cinsel yollarla bulaşan onlarca hastalık vardır ve bunların çoğunun tedavisi çok zordur, hatta bazıları ölümcüldür. Özellikle HIV virüsü gibi tedavisi olmayan hastalıklar en çok cinsel yollarla bulaşırlar.

Prezervatif Nasil Kullanilir

Tabii tüm bu olumluluklardan faydalanabilmek için prezervatifi doğru kullanmanız gereklidir. Bakalı prezervatif nasıl doğru kullanılıyor.

Öncelikle hangi prezervatifi seçeceğimize karar vermeliyiz. Özellikle ebat seçimi çoğu zaman sorun yaratmaktadır. Prezervatif evrensel ebatlarda değildir. Son yıllarda her boyut için üretilmiş olanları olsa da, en güvenlisi kendi ebatınıza uygun olanı seçmektir. Prezervatif üzerinde ebatları hakkında bilgiler veren açıklamalar bulunmaktadır. Bunlara dikkat etmekte fayda vardır.

Kondom Nasıl Takılır: Prezervatifle ilk defa karşılaşanlar oldukça başarısız sonuçlar ortaya koyabilirler. Halbuki kullanımı son derece kolaydır yeter ki temel prensiplere uyun.

Adım adım, kondom nasıl takılır konusunu işleyelim.

 • Prezervatif koruyu folyo bir kabın içindedir. Açarken, zarar vermemeye özen gösterin, pakette işaretlenmiş kısımdan koprarak açınız.
 • Prezervatifin uç kısmına rezervuar denir. Meni ejaküle olduğunda burada toplanır. Paketten çıkardıktan sonra rezervuar ucunu hafifçe dışa doğru çekin ve katlanmamasını sağlayın.
 • İçten doğru doğru açıldığını gördüğünüz kondomu, rezervuar boşluğu dışa gelecek şekilde, bu kısımdan tutarak penizin uçuna geçiriniz.
 • Penisin ucuna geçirdiğiniz kondomu, rezervuarı tutmaya devam ederken, kıvrılmış olan kısmını açarak, en dibe kadar kadar getiriniz.
 • Rezervuar ucunu sıkarak takmanız, takarken burada baloncuk oluşmamasına yardımcı olacaktır. Meni boşalırken boş bir alana daha rahat ilerleyecektir.
 • Ayrıca kondom, penise tam oturmalı ve hareket etmiyor olmalıdır. Eğer gevşek ise bbir ebat problemi yaşıyorsunuz demektir, bu durumda birleşme esnasına kondomun çıkma ihtimali vardır.
 • Eğer kalitesiz bir kondom kullanıyorsanız, kayganlaştırıcı içermiyor olabilir. Biraz ıslatarak takarken kolaylık sağlayabilirsiniz. Ancak zaten prezervatifin kayması istenmez, kayganlık vermeye çalışırken aşırı kayganlaştırıp çıkmasına sebep olmayınız.
 • kondom nasil takilir

  Birleşmeden sonra prezervatif çöpe atılır, asla tekrar kullanılmaz.Bu kurallara uygun olarak kullanmanız durumunda prezervatif son derece faydalı bir cinsel sağlık ürünüdür.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/prezervatif-nasil-kullanilir-puf-noktalari/